IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Produse de ingrijire a parului cret/ondulat
bubulina
post Feb 4 2006, 04:15 PM
Post #11





Musafir






Salut!

Si eu am parul ca si al tau...si si eu am incercat o gramada de produse!
Ca pre-shampooning foloses manoi miracle oil de la TBS(si seara cind am parul prea uscat/virfurile).
De la Phyto- Phytocitrus masca si Phyto relaxing balm ca leave in! Rezultatul: par moala, stralucitor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 4 2006, 05:17 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE

Salut!

Si eu am parul ca si al tau...si si eu am incercat o gramada de produse!
Ca pre-shampooning foloses manoi miracle oil de la TBS(si seara cind am parul prea uscat/virfurile).
De la Phyto- Phytocitrus masca si Phyto relaxing balm ca leave in! Rezultatul: par moala, stralucitor


imi poti scrie te rog frumos denumirea intreaga a celor 3 produse, unde le gasesc anume si cat costa?(sper ca le gasesc in Bucuresti pe dreapta, daca nu, macar pe stanga, ca ma dispera matura asta a mea.....)
sar'na  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Feb 5 2006, 01:00 AM
Post #13





Musafir






eleni,

Phytocitrus si Phytodefrisant sunt de la phyto (cred ca se gaseste la sensiblu). Imi place mai ales phytodefrisant pt ca nu are siliconi, il folosesc de citiva ani.
Uleiul de monoi e de la The Body Shop. Ill aplic seara pr virfurile usacte (devin moi si cuminti) si ca iniante de spalare.

Nu pot sa te informez de preturi caci nu stau in romania si nu prea imi aduc aminte. Orcium fiecare ajunge cam cel putin o juma de luna pe un par lung de vre 60 cm, si sse pmerita zic .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 5 2006, 05:02 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Phito...bala bla, ambele de la ce firme sunt?k le caut la sensiblu, sa vedem ce gasesc....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubulina
post Feb 5 2006, 07:38 PM
Post #15





Musafir






pai cele cu Phyto sunt de la laboraterele Phyto
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 5 2006, 08:11 PM
Post #16


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



eu daca nu ma ating de par dupa spalare zici ca sunt afro :o, sa ma fi vazut asta vara la mare, afro blond :D
Eu folosesc sampon Ducray, dar nu il recomand daca nu aveti de tinut un tratament anume, din cauza pretului (350mii). Iar la tratamente ce nu am incercat: vestitul tratament cu ulei de masline, bla, bla (vorba lui elle_ni) , tot felul de masti, dar cel mai frumos sta cand nu folosesc balsam, ca nu se mai pleosteste, e rebel si cret, parca sunt pudel :P
Din nefericire pentru el, insa acum il intind.
La coafor mi s-a spus ca parul cret este foarte uscat, de obicei, probabil at observat ca se ingrasa mult mai greu, decio trebuie hidratat. Mi se recomandase un tratament hidratant de la Matrix, nu mai stiu cat era, dar am luat in schimb serul pentru placa de indreptat.
Acum tocmai ce mi-am luat din farmacie (Donna) un balsam cu unt de shea, pai daca nici shea nu hidrateaza nu stiu ce mai e. Sper sa fie bun, nu l-am folosit inca. Va anunt cum decurge
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 20 2006, 10:41 PM
Post #17





Musafir






Produsele care ma incanta momentan: Liquid silk anti-frizz serum si din linia Asia beauty Hydra-oil elixir, ambele de la Gliss Kur/Schwarzkopf.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A_lady
post May 20 2006, 05:00 PM
Post #18





Musafir






ce bine imi prieste si mie topicul asta, si parul meu este cret, de fapt ondulat, si este foarte uscat, si nu are stralucire (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
eu il spal de doua ori pe saptamana dar nu sta bine decat in prima zi, apoi trebuie sa il prind in coada (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/crying.gif) si deja m-am saturat.
am folosit Nivea pt par cret, sampon si balsam si nu au fost bune de nimic, si acum mi-am cumparat Liquid silk anti-frizz serum cu care ma dau dupa spalare, pe parul ud, nu mai clatesc, si pun foarte putin, cat o aluna in palma si masez parul, sunt rezultate cat de cat bune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Aug 5 2006, 11:39 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



fetele cu parul ondulat, voi va pieptanati de fiecare data dupa ce va spalati pe cap?
acum vreo patru ani, nu ma pieptanam, il aranjam un pic cu degetele, dupa care foloseam spuma si uscator, si se aseza super bine.de fapt coafeza mi a sugerat, asha imi facea de fiecare data.
acum insa nu se mai poate, probabil ca depinde si apa......e super incalcit dupa spalare, si nu mai sta in bucle, decat daca il pieptan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 5 2006, 11:56 PM
Post #20





Musafir






Eu nu il pieptan, trec numai cu degetele prin el.

Mai ales acum, dupa mare, e si mai uscat parul meu (cu toate ca am pus gel cu spf in fiecare zi si cam o data/ora ma dadeam cu un spray cu protectie solara pentru par), asa ca las balsamul in par, nu-l mai clatesc. Ajuta. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 01:22 PM