IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

49 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Retin A sau Smooderm, Recomandari si patanii, sfaturi, experiente placute sau neplacute
walpurgik
post Feb 18 2006, 08:10 PM
Post #21





Musafir






da, galben cu alb. fii atenta care iti trebuie, reparatorie, matifianta, ca-s mai multe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 18 2006, 09:56 PM
Post #22


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Wal, eu vreau sa fac tratament cu Retin A si nu sunt sigura care crema ar fii mai buna Sebium sau Sensibio (care nu are nici parfum), desi eu am tenul mixt. Nu stiu ce sa fac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 18 2006, 10:27 PM
Post #23


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Titzule vezi ca fetele spun ca e mai bin Ictyan-ul la capitolul hidratare in caz de tratament cu RetinA.Si Angelito si Kale au laudat crema asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 18 2006, 10:29 PM
Post #24


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Mami Ariana :-*
Ictyane de la ce e. Zi si mie exact, ca am fost azi in 3 farmacii sa-mi iau Clean AC si alea ziceau ca nu au Cleneance :o, m-am enervat.
Parca tot de la Avene e, nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 18 2006, 10:46 PM
Post #25


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Ictyane  e de la Ducray iar Clean Ac e de la Avene.Ca pret cred ca sunt amandoua pe aproape 350.000 -400.000 de mii parca...
Eu am laut Clean Ac-ul de la o famacie Sensi Blu.Initial si eu am vrut Ictyane dar nu l-am gasit in momentul acela si am optat pe Clean Ac pt ca eram nerabdatoare sa incep tratamentul cu Retin(Smoodem in cazul meu).
Eu am genul ala de fatza care luceste ca un bec si mi-a fost sincer putin teama de Ictyane.Insa Angelito si Kale spun ca ele nu s-au iritat deloc datorita Ictyan-ului , eu nu pot sa spun acelsi lucru despre Clean Ac.Si totusi imi place f f mult.
Sa ai mare grija cu ochii tiztule...eu in vacnata de iarna am tras o spaima buna-din greseala am dat cu mana pe la ochi si a fost nasol de tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 18 2006, 10:53 PM
Post #26





Musafir






ictyane e de la ducray, clean ac de la avene, pt tratamente reparatorii, cleanance e gelul de curatare tot de la avene si sebium/sensibio de la bioderma. Desi are in compozitie numai glicerina si vaselina, intr-adevar ictyane mi se pare ca repara cel mai bine pielea deshidratata si culmea pare mai grea sebium decat asta. eu ma dau cu sebium reparatorie pe zona t numai dimineata si pe obraji cu ictyane, seara cu ictyane pe toata fata la o ora dupa ce aplic smooderm/retin-a, pe zona t. cu retin-a te dai la vreo juma' de ora dupa ce te speli pe fata. ai grija daca faci baie inainte, asteapta o ora pana aplici tretinoidul caci altfel iti va patrunde foarte adanc in straturile pielii si o sa se decuameze mai multe, deci o usturime rezultata de iti vine sa fugi prin casa sa te bata zefirul in fata sa te calmezi. din cand in cand seara mai aplic si spirulin de la hofigal in monodoze, fara conservanti.
asculta si tu sfatul fetelor cum am facut si eu: sa nu te panichezi la inceput de ce iti poate iesi pe fata de la chestie asta de crema(eu nu am avut in viata mea atatea nebunii pe fata ca atunci cand am inceput trat. asta). ranforsez ideea de rabdare, oh, ca multa trebuie si perseverenta indiferent de cat de rau debuteaza tratamentul. rezultatele sunt considerabile si se vad de la o luna incolo.
bafta,`tits, iar daca te apuca disperarea la inceput  :hainoroc: si tu ca nu degeaba manageriezi un bar aicea. coboara din birou cu profanii si incalca regula care interzice alcoolul in timpul jobului.  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 18 2006, 11:01 PM
Post #27


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Sarumana ::)
Maine ma infiintez la farmacie si imi iau Ictyane. Ca am vazut azi atatea creme ca nu mai stiam care pentru ce mai era.
As vrea si ceva intern, daca tot incep. Da-mi si pe aici o sugestie :P

Wal :-*, zic eu ca nu poate sa fie mai rau decat e acum...., dar sunt convinsa ca asa va fi. Nu stii cat mi-a luat sa ma conving sa incep tratamentul, pentru ca eu nu prea iau/utilizez medicamente decat in cazuri extreme. Dar acum pasul a fost facut, am retinul, maine crema si poate ceva intern si la o eventuala disperare mai iau un gat :hainoroc: :P

Va pup pe amandoua.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Feb 19 2006, 09:47 AM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



        Cam cum arata tenul vostru (pt fetele care au incercat retin_a ) dupa 3-4 saptamani de tratament? . Inca se exfoliaza puternic sau ...? Si cat timp dureaza perioada de "rabdare"?.... eu chiar nu stiu daca sa incerc sau sa raman la produse mai usurele ca keracnyl , eritroacnol etc
          A.... am descoperit in Bolero (era un articol despre ceaiuri ) ca ceaiul detoxifiant (si cel de slabit  ;)) elimina odata cu toxinele si calciul si magneziul din organism.... :'(
 
pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 19 2006, 12:41 PM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si eu tot Dream mat mousse mi-am luat si dupa ce ma dau cu el parca-s la circ ! :-X
Retin A sau Smooderm merg si pentru ten uscat?!
Intreb si eu, nu dati cu parul ! :trozneala:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 19 2006, 12:43 PM
Post #30


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Hai sa-mi dau si eu cu parerea :P cred ca retin A si smooderm sunt pentru tenuri acneice cu probleme, acum pentru ten uscat cred ca il poti folosi doar pe zonele strict afectate, pe cosuri. Zic si eu tot asa fara par :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

49 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 08:06 PM