IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Microdermabraziune?, A facut cineva ?
ciciep
post Feb 22 2006, 10:32 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 17
Joined: 11-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 206



'Neata fetelor!
In urma anilor interminabili de lupta "corp la corp" :P cu acneea am ramas cu niste "cratere" pe fata de toata frumusetea :'(. Problema este ca eu in vara asta ma marit si, evident ca imi doresc sa fiu cat mai frumoasa pt eveniment. Dar la halul in care arata fata mea, cred ca nici un fdt nu ar acoperi complet, doar Photoshopul saracu' m-ar mai salva :o... Buun, din documentari intesive a reiesit ca singura metoda care ar da rezultate ar fi microdermabraziunea. Si acum vine intrebarea: a incercat cineva dintre voi si a avut rezultate bune? Caci din cate am inteles, e nevoie de mai multe sedinte care sunt destul de scumpe...dar, asta e, "baba la frumusete sufera"...macar sa aiba efectul scontat...
Am citit articolul si pe site: http://www.elady.ro/articole/Frumusete/Mic...abraziunea.html
Va multumesc mult :-*
Cici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Densen
post Feb 25 2006, 08:43 PM
Post #2


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 91
Joined: 7-February 06
Member No.: 191



Am vazut ca a scos L'Oreal un pachet pentru microdermabraziune acasa. Dar nu stiu cum se foloseste...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 25 2006, 10:39 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



O sa caut si eu.
Densen, cum arata pachetul respectiv?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 28 2006, 05:10 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



a aparut de la Clinique - Turnaround 15-Minute Facial

iata descrierea de pe site: "Delivers all the radiance and smoothness of microdermabrasion—with significantly less irritation or stress. Immediately reveals brighter, smoother, more even-toned skin via an advanced cocktail of exfoliants. Use weekly, or for an anytime radiance boost."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oanaf
post Feb 28 2006, 06:15 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 22-December 05
Member No.: 126



Scriu prima oara pe acest (nou) forum. Sper sa-mi iasa...
Eu am facut microdermabraziune la 2 cabinete in Bucuresti. Le pot recomanda la : "ASA NU!"
(IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_nfs
post Feb 28 2006, 06:56 PM
Post #6


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



spune-mi te rog la ce cabinete si de ce nu o recomanzi? eu chiar vroiam sa apelez la microdermabraziune cat de curand..acum sunt putin dezamagita cand vad ca nu o recomanzi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Densen
post Feb 28 2006, 07:38 PM
Post #7


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 91
Joined: 7-February 06
Member No.: 191



Am vazut cutia de microdermabraziune intr-un pliant de reclama si nu prea mai stiu exact cum arata. Am cautat pe net si am gasit poza asta... Attached File  kit.jpg ( 9.9k ) Number of downloads: 159
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 28 2006, 08:10 PM
Post #8


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/welcome.gif) Oana!
Ne poti da mai multe amanunte?Toata lumea e f curioasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oanaf
post Feb 28 2006, 10:45 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 22-December 05
Member No.: 126



Scuze fetele...
Am crezut ca voi fi anuntata pe mail in cazul in care se raspunde la topic...Asa am vazut pe alt forum pe care sunt inscrisa.
So...
1. Blooms - are o reclama f frumoasa pe net (o puteti vedea dand search pe google). Acolo am fost o singura data si am dat cu ochii de o fatuca de nu stia mai nimic + ca folosea pt demachiere, tonifiere, masca tot, tot produse....ELMIPLANT!! (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) Si se stie ca la microdermabraziune sunt fff importante cremele pentru ca ajuta la regenerarea pielii.
2.....uff. Mii de scuze...Am un mare lapsus acum: nu mai stiu cum se numeste cel de-al doilea cabinet unde am fost. Tebuie sa caut pe aici sa vad si revin... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Gataaaa
KATA SALON se numeste. Cosmeticiana de acolo este o tipa asa nesuferita cum rar am intalnit. In plus astia te pun sa semnezi la inceput o foaie in care, pe scurt scrie ca daca nu iti prieste tratamentul GHINION, ei nu isi asuma in nici un fel responsabilitatea. Prima bila neagra.
A doua: eu am acneea inca activa si am intrebat la inceput daca este vreo problema, mi-au spus ca NU. Apoi "nesuferita" dupa 4 sedinte ( a 1.700.000 lei (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ) mi-a zis ca de fapt ea imi face doar 50% din tratament pentru ca daca mi-ar da cu toate smacurile care ar trebui, mi s-ar inflama fata foarte tare.
Si vin eu si intreb: de ce nu mi-a spus de la inceput???
(IMG:style_emoticons/default/angry.gif)

Efecte de la microdermabraziune asupra semnelor? ZERO
Poate au fost si putine sedinte...dar parerea mea este ca nu e o investitie prea fericita. Intr-un caz fericit cica se vor vedea rezultate (notabile) dupa aprox 30 de sedinte. Si v-am spus mai sus cat costa o bucata sedinta (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 28 2006, 11:30 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Multumesc, Densen... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Oana, e clar, au vrut doar sa iti ia banii si dupa aia... nu le pasa.
Din pacate asta se intimpla in Romania - si nu numai in cosmetica... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:38 PM