IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dieta South Beach
sandamariany
post Jun 10 2008, 03:54 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 19-February 07
Member No.: 1,219



Buna fetelor ! Tin dieta South Beach de catva timp. Este o dieta de bun simt cu ajutorul careia am reusit sa slabesc. Este conceputa de un renumit medic cardiolog Agaston. Aceasta dieta a avut succese spectaculoase in timp, cei care au tinut o fiind foarte multumiti si cel mai important au reusit sa si rezolve si anumite probleme de sanatate. Fetelor, stiti voi care, va astept cu drag sa povestim . Sper sa ne reintalnim curand. Sanda
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 10 2008, 04:01 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) back la noi, Sandy!

S-a pus pe site Dieta South Beach; din punctul meu de vedere e o combinatie (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) intre dieta Montignac si Dieta Atkins.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza_ta2000
post Oct 30 2008, 03:06 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 30-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 5,234



Buna,

Ceva retete pentru faza 1?



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 30 2008, 03:16 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Recomandam cumpararea cartii...
DIETA SOUTH BEACH. Un plan simplu si placut, conceput de un medic, pentru a reusi sa slabiti rapid si sanatos.
Pretul e mic, in jur de 26 de lei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Seranya
post Nov 27 2008, 03:40 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 27-November 08
Member No.: 5,418



Ma puteti ajuta si pe mine? Am tot auzit de dieta south beach, dar mi-a fost frica sa o incerc. Am mai tinut niste diete de genul asta, foarte stricte (gen dieta celor 7 zile cu supa de varza) dar ori nu au avut efect ori am pus la loc kg pierdute imediat ce am oprit dieta.
Nu mai vreau sa incep alta dieta pana nu stiu sigur ca nu voi pune la loc kg pierdute dupa ce o opresc! Asa ca am venit sa va cer parerea, acelora care au tinut dieta south beach: a mers?? Chiar ati pierdut 4 - 7 kg in 2 saptamani? Dar cand ati ajuns in faza a treia (care se presupune ca trebuie sa o ti toate viata :0 ), ati pus kg la loc?
A si vroiam sa stiu mai multe detalii, ca sa stiu daca are rost sau nu sa o tin pana la urma: in faza a treia se presupune ca poti sa mananci ce vrei, doar fara excese... Chiar merge asa? Adica pot sa mananc si dulciuri si produse de patiserie, orice, doar cu moderatie? Eu nu pot sa renunt la ele pentru toata viata, de aceea vreau sa stiu, ca sa nu mai tin inca o dieta degeaba. Daca presupune sa renunt la junk food si alte chestii pt totdeauna altfel pun kg pierdute la loc, pai nu prea o sa functioneze la mine... As vrea sa stiu si eu mai exact ce inseamna "orice" si cu "moderatie"...
Si inca o intrebare... este o dieta buna de urmat si pentru cei sub 18 ani? Sau nu conteaza ce varsta ai?

This post has been edited by Seranya: Nov 27 2008, 03:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Nov 27 2008, 03:45 PM
Post #6





Musafir






Adica tu vrei sa nu faci mai nimic, dar sa si manaci dulciuri si junk food...si greutatea sa se mentina ea asa frumos,nu? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Banuiesc ca orice dieta indeamna la consumarea unor alimente sanatoase, ori cele mentionate mai sus nu prea indeplinesc criteriul (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 27 2008, 04:19 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fa miscare, fa sport. La mai putin de 18 ani orice dieta iti va transforma viata de adult in iad.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Seranya
post Nov 27 2008, 05:11 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 27-November 08
Member No.: 5,418



QUOTE(rozy @ Nov 27 2008, 03:45 PM) *
Adica tu vrei sa nu faci mai nimic, dar sa si manaci dulciuri si junk food...si greutatea sa se mentina ea asa frumos,nu? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Banuiesc ca orice dieta indeamna la consumarea unor alimente sanatoase, ori cele mentionate mai sus nu prea indeplinesc criteriul (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)



Credeam ca este un site romanesc... Si credeam ca am postat in limba romana... eee mai explic o data ca poate am scris in turca si nu mai stiu:
Nu am spus ca vreau "sa nu fac nimic" si sa slabesc. Am zis ca sunt dispusa sa tin orice dieta atata timp cat este pe o perioada de timp limitata si nu toata viata... Si nu cred ca am mai auzit pe cineva care sa recomande sa ti dieta toata viata pana acum. Tot ce am auzit este ca trebuie sa continui cu un stil de viata sanatos. Ei bine, la fel si in faza a treia din dieta south beach, se recomanda sa continui fara nicio restrictie doar fara excese.
Intrebarea mea era daca puteti sa imi explicati mai exact ce inseamna "fara excese". Nu stiu daca am o imagine corecta a ceea ce inseamna "moderat"...
Adica... cat de des ar fi permis sa mananci dulciuri si alte alimente de genul, si ce cantitate este considerata "normala"?

Desigur, intrebarea principala era daca aceasta dieta functioneaza pana la urma, ca daca nu este eficienta atunci nici intrebarea de mai sus nu are rost...

QUOTE(Maàt @ Nov 27 2008, 04:19 PM) *
Fa miscare, fa sport. La mai putin de 18 ani orice dieta iti va transforma viata de adult in iad.



Da... cam asta spune toata lumea cand aude ca ai sub 18 ani... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu le pasa daca esti cat o vaca (sau dupa caz cat un bou (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) ca doar esti copil... Nu conteaza cum arati, chiar daca ai doar cateva kg in plus... Ei te considera sanatos oricum ai arata, si mai arunca cateva sfaturi generale cum ar fi "fa sport" sau "mananca sanatos"... Nu se complica nimeni sa ii ajute cu diete mai complexe...
Nu inseamna ca daca ai sub 18 ani nu poti tine o dieta. Nu orice iti afecteaza sanatatea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Nov 27 2008, 05:16 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



In primul rand ai grija la atitudine, pentru ca tu ai venit sa ceri un sfat, nu s-a trezit nimeni asa deodata sa ti-l ofere!
In al 2-lea rand, tu ai pus intrebarea daca e in regula pentru persoanele sub 18 ani, din nou, nimeni nu s-a trezit sa-ti spuna ca daca esti cat vaca nu e bine sa tii o dieta!
In al 3-lea rand, dulciurile si junk food-urile, INGRASA SI NU SUNT SANATOASE!
Orice dieta ai tine, daca dupa ce o termini incepi sa bagi iar in tine toate prostiile, intr-o sapt vei pune la loc tot ce te-ai chinuit sa dai jos!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Nov 27 2008, 05:23 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Seranya, poate ar fi bine sa ne spui cat de des mananci tu dulciuri si junk food in mod normal, ca sa iti spunem daca e ok sau nu. Eu de exemplu, mananc foarte rar junk food, nu doar pentru ca ingrasa, ci si penru ca nu e sanatoasa. Nu ma atrage in mod deosebit. Dulciuri pot sa zic ca mananc o data pe saptamana ciocolata. Pentru mine asta e normal. Dar nu avem de unde sa stim ce obiceiuri alimentare ai tu.

Detaliaza, te rog.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:30 AM