IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pregatirile pentru Craciun, curatenie, decorat, mancare
kalua
post Dec 2 2007, 09:51 PM
Post #11





Musafir






Si coroana de Advent, azi s-a aprins prima lumanare:
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/IMG_6292.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Nov 22 2008, 01:54 PM
Post #12


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Deocamdata gandesc pasii pregatitori pentru Craciun:

- trecerea in revista a produselor de curatenie
- repartizarea dereticatului pe parcursul lunii decembrie (cel mai groaza imi e de debaraua sotului si de spalatul gemurilor (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) )
- cumpararea cadourilor - deja am unele in minte (o sa incep de saptamana viitoare sa achizitionez)
- stabilirea meniului (asta cu doua saptamani inainte)
- pentru decorare voi apela la mini-bradutul artificial de anul trecut, la o coronita naturala de brad si la vasc (pentru o persoana cu animal de casa - chiar si lenes ca Albastrila - e preferabil sa nu plasez nimic la nivelul solului)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Nov 22 2008, 02:53 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Si la mine tot debaraua si geamurile imi provoaca vise negre (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Nov 22 2008, 03:10 PM
Post #14





Musafir






Mie geamurile de la balcon, dar pe care am hotarat sa nu le spal anul asta (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Nov 22 2008, 03:24 PM
Post #15


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



va spalati geamurile inainte de Craciun? e obligatoriu? cine a facut regula asta? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Pe mine ma preocupa exclusiv achizitionarea la timp a cadourilor, meniul si ce facem in zilele de Craciun daca tot avem liber.
Avem niste prieteni carora le place sa sarbatoreasca traditional, cu casa plina si masa imbelsugata
Anul trecut au taiat porc, au pregatit toate bucatele traditionale: piftie, carnati, sarmale, caltabosi, cozonaci etc si au invitat vreo 5 familii. Am cantat colinde, am schimbat cadouri, am povestit, ne-am ghiftuit (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ne-am simtit extraordinar de bine. Pt mine Craciunul are ceva magic. E de departe sarbatoarea mea preferata

deci on topic: curatenie in casa este, ca doar facem saptamanal (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) acum sa vad ce cadouri cumpar (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Nov 22 2008, 03:29 PM
Post #16





Musafir






Eh, pai de Craciun si Paste se face o Mare curatenie....adica,la mine de exemplu, se muta mobila de prin bucatarie,se sterge dupa ea,in ea,pe sub ea,se muta frigider,se sterge faianta,la fel si in baie...se spal geamurile..o placere (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Nov 22 2008, 03:31 PM
Post #17


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Curatenie in casa, o fi... dar in unele camari sau dulapuri e necesara o dereticare la sange. Iar geamurile chiar necesita spalare.. caci activitatea asta o practit doar de Pasti si de Craciun (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
In sifoniere am facut deja grosul, eliminand hainele pe care nu le-am mai purtat.

Un alt tel autoimpus pentru inainte de sarbatori ar fi sa-mi lacuiesc usile. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 22 2008, 03:52 PM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mie-mi provoaca cosmaruri toata casa. Parca nu mai am timp de nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Nov 23 2008, 11:08 AM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Fanny, ieri dupa ce te-am citit, mi s-a facut asa o pofta de treaba, ca am facut curat in camara (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Acum, la Pasti mai intru acolo (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Nov 23 2008, 11:18 AM
Post #20


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Eu am cumparat deja majoritatea cadourilor pentru Craciun (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Ce sa fac daca am prins o ocazie?
Curatenie nu este si nici nu va fi, asa ca nu ma mai stresez. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:39 AM