IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Frica De Caini
WhiteWitch
post Mar 6 2007, 04:17 PM
Post #41


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 28
Joined: 5-March 07
From: Romania
Member No.: 1,295



QUOTE
Mie imi este frica de caini , chiar foarte frica :'( Sunt oripilata de cate se intampla, din pacate nu toate sunt date la tv sau in presa. Am vazut un interviu cu directorul spitalului unde sunt tratate cazurile de muscaturi (imi cer scuze, nu mai retin numele spitalului) care spunea ca vin cazuri de copii desfiguratzi, mancatzi de caini. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)

Asa ceva nu este posibil in aceste vremuri, in aceasta societate. Sa fim seriosi totusi...iubitorii de caini nu au decat sa-shi tzina cainii in curtzile proprii sau in apartamente si nu sa le dea drumul pe strada.
De asemenea, cred ca ar trebui sa se dea o lege care sa-i oblige pe proprietarii de caini sa ia mizeria lasata de canii proprii pe strada. Este inadmisibil ca dimineatza, cand iesi din scara blocului pana cand ajungi la locul de munca sa faci slalom printre rahatzi de caini. Sincer nu vreau sa ma consolez cu gandul "ei, lasa ca poate cashtig la loto" :- :-
Shtiu ca o sa-mi saritzi in cap dar e punctul meu de vedere si mi-l exprim.

Dupa mine toti cainii vagabonzi ar trebui exterminatzi si nu vaccinatzi si trimisi inapoi pe strazi. Nu asa se inlatura pericolul.
-"The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated." --Ghandi.

1.Iti este foarte frica de caini...asta pentru ca nu le intelegi comportamentul.Fobia asta,ca sa o numesc asa,nu are o justificare reala.
2.Dar pe cei care stau si scuipa seminte in fata blocului,pe cei care dau muzica la maxim din masini sau din bloc fara sa le pese ca mai trebuie sa tina cont si de altii,pe cei ce arunca gunoaie intr-o nesimtire pe jos,considerand ca este probabil mosia lu' mamica,acestia toti intrand in categoria oamenilor-fiinte rationale,cica-pe acestia de ce nu ii propui spre eutanasiere,ca nici de ei nu vad sa scapam altfel?!
3.Poate ar fi momentul sa nu ne mai lasam atat de manipulati de televizor,nu crezi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:51 PM