IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> O dorinta pentru un an intreg, O dorinta pentru un an intreg
citystella
post Jul 10 2010, 11:34 PM
Post #1


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



O dorinta. Vreau. Imi doresc. As vrea.

Totul a inceput cand o prietena de-a mea obisnuia ca inainte de ziua ei sa faca toate, cele mai mari prostii, pentru ca urma sa fie ziua ei, si parintii o v-or ierta.

Eu am gandit altfel acest rationament. La modul ca: sa nu treaca nici un an fara sa fac ceva care sa-mi aduca aminte de acel an. Acum cand ma intorc in timp imi aduc aminte ce am facut, si ce varsta aveam in acel moment, pentru ca ceea ce faceam, faceam inedit, ceva cu totul special, ceva care sa imi aminteasca ca atunci la varsta de... am facut acel lucru. Ceva iesit din comun. Ceva neobisnuit. Ceva special.

Se apropie ziua mea, si inca nu m-am gandit ce sa fac.

As vrea sa fac ceva, ce inca nu am facut, ceva ce am inceput de altfel. Pentru mine e major, e un efort enorm, dar m-ar face sa-mi depasesc limitele, frica.

Daca nu v-oi reusi sa fac acest lucru, am sa ma gandesc la altul. Dar eu imi doresc sa reusesc.

Ar fi o dorinta, un curaj imens, o maturizare, o crestere.

Imi doresc ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 11 2010, 12:44 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(citystella @ Jul 11 2010, 12:34 AM) *
Se apropie ziua mea, si inca nu m-am gandit ce sa fac.

Cand este ziua ta? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Interesant ce spui, mai ales ca ziua mea de nastere se apropie si mi-ar placea sa fie legata de ceva memorabil, intr-un fel sau altul...

This post has been edited by Cindy: Jul 11 2010, 12:44 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jul 11 2010, 12:38 PM
Post #3


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Cindy. Atunci fa ceva care sa ramana memorabil. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ziua mea este peste 17 zile.

Nu ar trebui sa fie legat de bani, ci pur si simplu un gest, un lucru, o actiune pe care sa o faci. Inedit/a.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jul 11 2010, 01:39 PM
Post #4


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Eu as face bungee jumping. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Sau ceva inot cu delfini. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Sau snorkeling. Sau parapanta. Sau... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Sau m-as plimba cu balonul.

This post has been edited by Book: Jul 11 2010, 01:49 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jul 11 2010, 02:31 PM
Post #5


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Eu as face astea daca as avea incredere intr-o persoana, care sa fie cu mine. Nu sunt destul de curajoasa la capitolul asta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 7 2010, 05:12 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Asteptam deznodamantul, s-a materializat sau nu dorinta si daca da, in ce? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 7 2010, 07:32 PM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Cindy, dorinta care as fi vrut sa o indeplinesc pana la ziua mea, am abandonat-o, pentru ca nu mi-ar fi adus bucurie in final. S-ar fi indeplinit pentru ca tinea de mine, dar am ales ca mai bine sa ma gandesc in perspectiva decat pentru moment. Acum mi-am pus o alta dorinta care va tine de acest an, o dorinta pentru care trebuie sa ma pregatesc sa se implineasca la fel de frumos cum imi doresc. As vrea sa o spun tutor pentru ca s-ar bucura enorm sa auda ce imi doresc, dar momentan vreau sa ma pregatesc pentru a le face bucuria la final cand se va materializa. Sunt genul de persoana care nu vrea sa de-a sperante desarte, fara a le realiza. Peste un an, pe vremea asta am sa aflu daca dorinta mea imi va fi indeplinita. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:56 AM