IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Meniu zilnic cu calorii putine, Low-calorie life-style -
claudia_electra
post Apr 8 2008, 05:07 PM
Post #21


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



observ, sunt n-spe variante pt fiecare ingredient. de fapt e normal, una e sa fie proaspat, alta gatit cu margarina.

mi-a iesit un fantastic total de aprox. 1500 kcal pe ziua de azi (cu smochine cu tot, deci ma indrept catre ele (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ).

like i said, eu nu prea sunt happy cu 1000kcal/ zi ca sa slabesc. Hai, un 1300 as scoate cu chiu cu vai, dar 1000..brrrrr!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andutz
post Apr 10 2008, 12:40 AM
Post #22


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 113
Joined: 12-June 07
From: dallas
Member No.: 1,785



da, e greu...si eu ma lupt tocmai cu alea 200 care ma trag inspre 1500...(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
dar din lupta in lupta de castiga razboiul (na' ca ma facui si filosoafa (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) asa ca:

Azi:
B: cereale 300
snack: 1 mar 50
P: paste integrale cu sos cu carne 400
desert - cioco sugar free - 130
1 mar 50
1 sandw 170
si diseara popcorn 100 si salata de fructe: 100

total...1300 (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
bictorie:)

ce imi place e ca iarasi a inceput lumea sa-mi spuna ca am mai slabit...ceea ce nu mai auzisem de 1 an juma d ecand am venit aici numai in sus o luasem...sa dea Domnul sa tina.
Am inceput sa urc si pe scari ( pana la 9) ca sa imi mai trezesc un pic metabolismul cu o miscare mai intensa, cum nu ma pacalesc sa incerc la sala:)
Clau, hai, ca if i can do it, you can do it too! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ca doar n-o sa te tina un kilutz acolo...
bei destula apa? dormi destul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 10 2008, 08:54 AM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Beau cam 1.5l, nu imi prea iese mai mult. si de dormit dooooorm o gramada (IMG:style_emoticons/default/lazy.gif)

De ieri nici nu mai zic, am "batut" 1600 dar ma simt neindreptatita. Cum adica un pahar de suc proaspat de grapefruit are 200 kcal (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) ? Nu ma simt vinovata pt meniul de ieri, insa vad ca 1700 e normal si sanatos pt mine...dar evident nu am cum sa slabesc cu el.

(IMG:http://i48.photobucket.com/albums/f211/claudia_electra/miercri0904.jpg)

Unleeeess stepperul isi aduce o contributie frumoasa...tot 20 de min am facut si ieri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 10 2008, 02:52 PM
Post #24





Musafir






Si mie mi se pare ciudat sa aiba freshul de grapefruit asa mult. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) N-as prea crede. Sigur asta nu e pentru suc ambalat, la cutie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Apr 10 2008, 03:01 PM
Post #25


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Eu m-am uitat pe un site la intamplare si zice 94 kcal / cup
De-asta e nasol cu numaratul asta de calorii, cu asemenea diferente .. Eu cu alea 700 de kcal beau 3 pahare de suc de grapefruit si m-am scos (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 10 2008, 03:11 PM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



hm, pai cam 94 erau si aici, doar ca per cup si eu m-am gandit ca am baut mai mult de o cescuta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) . dar uitandu-ma pe gugl am vazut ca acest cup = 1 pahar la noi. deci face doar 94 de cal ce am baut eu, yuhuuu! ca si cum ala ma ingrasa pe mine (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emilly
post Apr 10 2008, 09:28 PM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 38
Joined: 17-February 08
Member No.: 3,314



ma inscriu la sustinerea acestui topic.....sa vedem daca reusim ceea ce ne-am propus....

eu vreau sa slabesc 3 kg pentru ca ma pregatesc de vara si vreau sa ajung la 50 de kg ..... as vrea eu la 48 dar nu cred ca voi putea pt ca imi este teama sa nu fiu prea slaba...sa nu mai am sani deloc...

pentru inceput ..mi-am facut abonament la electrostimulare..si vreau sa incep sa alerg de 2 -3 ori pe sapt cate 4 kg .(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sper sa mai pot sa alerg, cam de un an nu am mai practicat acest sport, si acum am observat ca atunci cand incep sa fac putina miscare ma inteapa in partea stanga ..si nu prea stiu de ce..... vom vedea e pot face...

aaaa..si de maine incep o cura de detoxifiere numai cu sucuri naturale de morcovi, portocale, spanac, mere si lamai....am tot citit ca imbunatatesc vederea....si eu am ceva miopie..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) va doresc succes,,,si sa auzim numai de bine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andutz
post Apr 10 2008, 09:55 PM
Post #28


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 113
Joined: 12-June 07
From: dallas
Member No.: 1,785



clau...actually..un cup nu este exact un pahar la noi- sau este un pahar mic. Un cup are 240 mg...deci daca paharul tau era un pahar sanatos, probabil ca ai bagat 200 de cal. Si da, sucurile de fructe pot fi cauza ingrasarii tale. Cand iti faci un suc de fructe (proaspat, cu storcator, de cele la cutie nici nu mai vorbesc) tu practic dai la o parte celuloza- pulpa- care nu are multe calorii, saraca, pt ca este fibra, si fibra nu se digera complet (de aia fibrele sunt bune pt digestie, ca mai tot ce intra, si iese (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ). Deci tu din fruct ai luat apa cu zaharurile si, adevarat, cu vitaminele si aroma. Dar pt un pahar mai sanatos de suc, de obicei e nevoie de min 2 fructe (desi la citrice, poate mai putin ca sunt suculente), din care tu iei calorii lichide, care nu te umplu. Deci sucurile de fructe nu sunt o idee buna, pt ca e practic apa cu calorii. E mult mai bine sa mananci fructul intreg, pt ca atunci iei si fibrele, care te umplu, si se considera snack, si iti tine de foame ceva timp. Plus, din suc, zaharurile (chiar daca sunt zaharuri bune, nu de-alea f rele) se absorb f repede in sange, si scad la fel de repede, dandu-ti senzatia de lipsa de energie, ceea ce conduce la mai multe cal.

O regula buna este daca vrei sa slabesti, sa nu bei calorii lichide deloc - toate caloriile care intra sa fie solide, ca sa iti si tina de foame; lichidele sa fie numai apa (si asta din belsug). La mine, singura mea abatere de la asta este cafeaua in care pun lapte- in rest nu beau decat apa. E si mai sanatos asa.

Emilly- (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)

te asteptam cu meniul zilnic. Stii cam cate calorii trebuie sa mananci ca sa te mentii? Daca nu ai decat 3-4 kg de pierdut, probabil e mai bine sa nu te omori cu dieting prea mult- mai bine sa faci sport ca sa le dai jos. Si, mai ales, nu uita sa bei apa destula si sa dormi bine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

stai ca nu citisem atent- cat vrei sa stai tu pe sucuri? numai pe sucuri? esti sub supravegherea unui medic? ai mai facut asta?


Meniul meu pe ziua de azi:

un sandwhich cu paine integrala, branza si ou fiert -300
1 para 70
un alt sandwhich la fel la la md, dar un pic mai mare- 400
1 popsicle-40
apoi iarasi snack- 1 para 70
si diseara popcorn si fructe -400
total:1280 (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)




Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 10 2008, 10:10 PM
Post #29





Musafir






Am ras putin azi pe tema asta sa stiti. II povesteam eu lui boyfriend (din lipsa evidenta de subiecte inteligente de conversatie :| ) ce descoperire extraordinara am facut eu azi..si cate calorii are domle un suc de grefe, sa vezi si sa nu crezi.
La care el: "Auzi, ma leshi?Imi si imaginez cum o sa povestesc peste ceva vreme : O duceam binisor, eram la cura mea obisnuita, mancam in fiecare zi greutatea mea in hamburgeri si shaorme, toate bune si frumoase pana in ziua fatidica in care am inceput sa beau suc de grefe. Blestemat sa fie acest suc, m-am ingrasat in fiecare zi 5 kile din cauza lui" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Apr 10 2008, 10:12 PM
Post #30


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) bey nu radeti de mine, sa mor de am pus gura pe asemenea pacatosenii in ultima jumatate de an!

andutz, it makes sense ce zici tu acolo, asa am sa incerc sa fac, desi ma doare sufletul sa-mi refuz un pahar de suc sanatos si buuuun (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:25 PM