IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Destin
no_ua
post Dec 17 2005, 05:44 PM
Post #41


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



Imi permit sa va dau un sfat;cei ce nu cunosc anumite domenii si nu stapanesc f. bine informatiile si modul de a iesi din anumite situatii este bine sa nu incerce a se juca cu focul.Te poti sinucide sau iti poti atrage energii negative, spirite de care sa nu mai scapi in veci si care sa iti faca viata un iad.
Vorbesc din experienta dar am recunoscut si voi recunoaste mereu ca acolo Sus cineva ma iubeste si ma protejeaza f.tare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 17 2005, 07:03 PM
Post #42





Musafir






QUOTE
Vorbesc din experienta dar am recunoscut si voi recunoaste mereu ca acolo Sus cineva ma iubeste si ma protejeaza f.tare.


right, that's your will baby, your will is guiding your life. trust yourself, love yourself, have faith in yourself and the system sense that and response to it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 17 2005, 07:20 PM
Post #43


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Si eu consider la fel.Ca exista un destin,pe care il putem schimba.De exemplu daca un om este alcoolic,sau toxicoman,asta nu inseamna ca asta a fost destinul lui,asta nu inseamna ca Dumnezeu cand l-a creat 'i-a scris in frunte' sa fie asa.Destinul de exemplu e sa te nasti intr-o anumita familie,sa ai un anumit fizic,etc.Destinul nu inseamna ca te-ai nascut sa fii medic,sau sa fii vagabont,destinul te indruma,iti arata predispozitia catre ceva-bun sau rau,dupa care tu esti liber sa alegi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Dec 17 2005, 07:31 PM
Post #44


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Angeldust,
Nu exista destin, ci doar o predispozitie spre un anumit curs al vietii: in cele din urma, omul dispune, nu ne este nimic scris nicaieri. Prin alegerile pe care le facem zilnic dispunem de liberul arbitru dupa bunul plac - sau, mai corect, el dispune de noi, dar sufletul ne apartine in exclusivitate.

No_ua - ma bucur sa te regasesc aici  :-*. Intelepti devenim atunci cand recunoastem ca nu stim nimic despre nimic, de fapt. Vorbim despre orice cu oricine pentru schimb de idei, nu suntem aici pentru prelegeri, ci pentru dialog. Undeva acolo sus ne iubeste cineva, aici ai MARE dreptate. Intotdeauna cineva ne iubeste, fara sa stim, chiar fara sa aflam vreodata, uneori nu se afla chiar acolo sus, ci mai pe-aproape.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_ua
post Dec 18 2005, 01:45 AM
Post #45


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 210
Joined: 15-December 05
Member No.: 101



Eu vorbesc despre mine caci asa este normal.Cu siguranta toti au inger pazitor.Multumesc pentru toate urarile de bun venit si sper sa nu deranjez prea tare.
Un copil nu se naste alcoolic si nici vagabond sau avand alte vicii dar in timp le capata.De ce/Unele vicii blocheaza anumite defecte, atasamente, etc.
Cel timid devine altfel in clipa in care bea mai mult.Cel nervos sau preocupat(sau timid0 gaseste ceva de facut atunci cand fumeaza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Dec 19 2005, 09:12 AM
Post #46


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



Off topic.

"mi s-a taiat tot cheful de a mai posta ceva.asa ca ii voi lasa pe altii sa isi expuna parerile."


:( Se pare ca pe mine s-a suparat no-ua. Imi cer scuze, eu in scris nu ma pot exprima foarte bine, asta nu inseamna ca habar nu am de subiect sau nu ma intereseaza. Si inca ceva: poate s-a observat de pe eva, poate nu, firea mea este mai glumeata, asta este si scopul meu, sa fac lumea sa se simta mai destinsa, chiar sa rada. Daca deranjez, prefer un pm si se rezolva.  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 19 2005, 12:44 PM
Post #47


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Poate vi se va parea banal ce voi zice dar eu cred ca destinul ti-l faci singur.
Ganditi-va cat de plictisitor ar fi sa stii ca toata lumea nu face altceva dacat sa urmeze un drum deja trasat, sau na sa aleaga dintre mai multe drumuri, deja trasate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 19 2005, 03:45 PM
Post #48





Musafir






QUOTE
Poate vi se va parea banal ce voi zice dar eu cred ca destinul ti-l faci singur.
Ganditi-va cat de plictisitor ar fi sa stii ca toata lumea nu face altceva dacat sa urmeze un drum deja trasat, sau na sa aleaga dintre mai multe drumuri, deja trasate.



nu numai ca ar fi plictisitor. ar dispare motivul pentru care ne-am nascut. deci, deciziile le luam singuri, scopurile ni le fixam singuri. destinul ne naste si ne omoara dupa ce rolul nostru se termina.
intre cele 2 evenimente, suntem NOI.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 19 2005, 03:56 PM
Post #49


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Sa inteleg ca esti de acord cu mine ???  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 19 2005, 07:09 PM
Post #50





Musafir






intelegi perfect
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 01:17 AM