IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rochii de mireasa, Modele.Fotografii cu cele mai frumoase rochii de mireasa
marina211
post Nov 18 2011, 01:31 AM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 18-November 11
Member No.: 10,789



superbe rochiile de mireasa, o sa imi fie foarte greu sa imi gasesc rochitza potrivita (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 9 2012, 12:11 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Rochii de mireasa nonconformiste: Vera Wang 2012

Rochii de mireasa moderne: Pnina Tornai 2012

Tendinte in moda mirese 2012: Monique Lhuillier

Rochii de mireasa chic 2012: Marchesa

Rochii de mireasa 2012: colectia Lazaro

Tendinte 2012 rochii mireasa: Oscar de la Renta

Modele de rochii de mireasa 2012 de la Carolina Herrera

Rochii de mireasa 2012 Badgley Mischka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rory
post Jan 16 2012, 08:23 PM
Post #13


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 65
Joined: 3-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,889



Buna seara tuturor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Pe scurt - anul asta fac nunta! Am primit inelul, acum caut si rochita.
Daca ati putea sa ma ajutati cu un sfat, ar fi minunat!
Am fost la ExpoMariage si nu m-am putut nici macar atinge de ceva, dar sa mai si probez...
Pe langa faptul ca materialele erau asa de proaste si dure, rochiile mai aveau si zeci de kg ca greutate...

Imi doresc o rochie foarte simpla, fara cercuri, fara dantela (sau foarte fin si putin), fara nasturi, fara paiete, fara trena. Sa nu fie lunga sa calc pe ea (ma rog, asta s-ar putea ajusta), sa fie dintr-un material fin, vaporos, care "cade" frumos pe corp. Nu o vreau stramta, nu sunt genul.

Stiu, am multe pretentii, desi e dreptul meu ca miresica (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Iar daca sfatul este s-o fac pe comanda, e ok, doar ca tot ar fi mai simplu sa am macar o poza explicativa.
Insa nu mai stiu unde sa caut. De ex, am vazut cateva modele la Rosa Clara in catalog si pe internet, dar credeti-ma... am fost la magazin si am plecat foarte repede si foarte dezamagita.

De pantofi nici nu mai intreb, poate intr-un alt topic.

Va pup si multumesc anticipat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 16 2012, 08:39 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Roryyyy!!! Ce mai faci? Casa de piatra!
Ca sa nu dai o tona de bani, mergi mai bine pe comanda. Material care pica bine: un satin de buna calitate, un triplu voal.

Uite
http://www.elady.ro/galerie-moda/320/0/Mod...rolina-Herrera/

http://www.elady.ro/galerie-moda/321/0/Ten...ar-de-la-Renta/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rory
post Jan 16 2012, 08:59 PM
Post #15


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 65
Joined: 3-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,889



Buna, Diana! Multumesc!

Sunt tare bine (logic (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ). Imi indeplinesc visul, a venit si randul meu. Mi se indeplineste ce mi-am dorit de atatia ani.
Si uite ce probleme apar acum - rochia de mireasa! gen! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

Cred ca o sa merg, intr-adevar, pe comanda. Multumesc mult de sfat, nici macar materialele nu stiu cum se numesc (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Am vazut toate link-urile pe care le-ai pus mai jos, nu mi-a sarit niciuna in ochi...
Cred ca o sa fie o cursa foarte lunga si obositoare.

Dar te tin la curent, w/e-ul viitor ma duc pe Lipscani sa-mi mai clatesc ochii, desi toate incep sa-mi para la fel.

Te pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 16 2012, 09:05 PM
Post #16


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Rory, ai incercat la Pronovias? Nu sunt sigura cine importa la noi dar am sa aflu. Sunt superbe si au si rochii in genul celor grecesti, eu asa imi doresc. Asta este fix roxhia pe care mi-o voi achizitiona. Tot astept poate m-o cere si mister de acum. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
(IMG:http://blog.webboda.es/wp-content/uploads/modelos/pronovias/2011/novia/Fashion/Famosa-1.jpg)
(IMG:http://blog.webboda.es/wp-content/uploads/modelos/pronovias/2011/novia/Fashion/Famosa-2.jpg)
(IMG:http://blog.webboda.es/wp-content/uploads/modelos/pronovias/2011/novia/Fashion/Famosa-3.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rory
post Jan 16 2012, 09:44 PM
Post #17


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 65
Joined: 3-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,889



DA! Asa da! Absolut!
Este superba rochia!
In genul acesta imi plac si mie!
Nu stiam de Pronovias, acum sunt pe net si caut!!!!!
Sper sa nu ma lovesc de preturi prea piperate, dar vedem (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Multumesc din suflet! Si succes cu mister-ul tau (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Daca iti doresti intr-adevar, o sa se intample!
Eu sunt unul din exemplele care sustin ca "viata bate filmul", prin cate am trecut si noi... Iar acum ne facem planuri de nunta.

Keep in touch!
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 16 2012, 09:57 PM
Post #18


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Sunt piperate preturile de la ei. Una dintre miresele mele de anul asta a spus ca la ei nu gasesti nimic sub 1000 de euro iar colectiile sezoniere sub semnatura anumitor designeri sar de 2500 euro.

A, am gasit pe net. Rochia asta noua originala e 1500 de euro. Nu e foarte scumpa.

Magazinul importator se numeste Novias, pe Calea Victoriei 44-46. Daca mergi poate ma iei si pe mine. Vreau sa ma probez cu rochia. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rory
post Jan 16 2012, 10:19 PM
Post #19


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 65
Joined: 3-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,889



Imi imaginez si eu ca sunt scumpe... la cat de frumos arata...
Macar mi-am clatit ochii, mi-am facut o idee, mi-am pastrat niste poze si poate (pentru ca merit! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) o sa ma programez ca sa si probez.
Si apoi o sa sun o croitoreasa, ca sa "adaptam" ceva mai ieftin (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Am vazut si eu site-ul, dar nu gasesc de preturi nimic...
Mai caut (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sau poate ai vreun link?
Mi-ar face placere sa mergem impreuna, sigur!

(eu nu cred in de-astea, dar am inteles ca daca nu ai planu' sigur de nunta, ar aduce ghinion sa probezi inainte).
Anyway, te anunt daca ma voi incumeta intr-adevar (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 16 2012, 11:09 PM
Post #20


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Nici eu nu cred ca adule ghinion. Nu cred in superstitii de niciun fel. Ca sa vezi faza, i-am aratat rochia lui mister acum vreo 6 luni fara sa-i precizez ca pe-asta mi-as dori-o eu si ce crezi ca a zis? Ca e cea mai frumoasa rochie de mireasa pe care a vazut-o si ca arata exact ca rochiile zeitelor din povesti. Hahaha.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:41 AM