IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Produse de par recomandate pentru intinderea cu placa
tits_herbert
post Jan 29 2006, 10:03 AM
Post #1


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Eu am parul cret si mi-l intind cu placa aproape la fiecare spalare.
Ultima oara cand am fost la coafor, mi-am cumparat un produs special pentru intindere de la Matrix, este termorezistent sau ceva de genul, adica protejeaza parul de caldura excesiva emanata de aparat si ii da si stralucire. Coafeza mi-a spus sa pulverizez foarte putin pe par. Problema este ca pe frigul asta tot mi se onduleaza, iar serul asta ar trebui sa impiedice acest fenomen enervant :P
Voi ce produse folositi?
Deasemenea coafeza mi-a zis despre Londa keratina fluida ca usuca parul si ele nu o mai utilizeaza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebi_mic
post Jan 29 2006, 04:07 PM
Post #2





Musafir






??? daca il intinzi cu placa trebuie sa folosesc si un produs de ingrijire? si eu imi fac cu placa parul, si imi sta foarte bine dupa ce il fac.  si este si stralucitor. trebuie neaparat produs de ingrijire???!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 29 2006, 11:16 PM
Post #3


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



as fi si eu curioasa cum imi sta cu parul intins cu placa.. cre'ca as arata ca linsa de ..waka!  (IMG:style_emoticons/default/valea.gif)

(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jan 29 2006, 11:20 PM
Post #4


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Daca folosesti placa frecvent, trebuie neaparat sa folosesti si produse speciale de ingrijire, altfel ti se degradeaza foarte repede! Nu cred sa existe ceva care sa reziste umezelii de afara...din pacate!  :'( Eu, cel putin, nu am descoperit!

Ps: MEEEEEEG, ai privat!  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 30 2006, 10:58 AM
Post #5


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



intrebati si voi o cosmeticiana mai tare (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

:-* ..  :-* Mititik..

:offtopic:
Cum e cu Tapu'?  (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elena_alina
post Jul 7 2006, 04:47 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 9
Joined: 17-May 06
Member No.: 332



'ghd' oil iron ......este excelent folosit inainte de a-ti intinde parul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Jul 7 2006, 07:55 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



pana acum mi-am tot luat placi de par, dar n-au fost bune... o sa investesc in una remington, sau ceva cu laser/ioni am vazut mai nou, numia sa am si eu par drept fara sa trec de 3 ori pe saptaman pe la salon (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)

ca solutie, cred k o sa-mi i-au ce foloseste si stilista unde ma tund... e un soi de gel alb, nici nu stiu cum se cheama, o sa ma uit (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Oct 18 2006, 09:57 AM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



17girl te-ai uitat? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Oct 18 2006, 10:24 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



intrebare : cum va puteti fintinde parul la iecare spalare si ...inca sa mai aveti ce intinde fetelor? ca eu mi-s disperata cu parul si il intind din an in paste , numai gandul ca il intind ma face sa am cosmaruri " aoleu , daca imi cade jumate din par ? " in sensul ca reprezinta o foarte mare agresiune pentru firul de par. si nu vorbesc chiar in necunostinta de cauza fiindca am parul foarte cret si mi l-am intins totusi de cateva ori , la saloane diverse cu multiple solutii in conditii excelente si TOT gasesc ca este ceva foarte agresiv pentru par. adica ...gandesc si in perspectiva ....sa arat cu parul lins in prezent si sa-mi placa ce vad in oglinda e una dar personal as vrea sa-mi placa ce vad in oglinda si peste 10 ani , preferabil sa fie un cap cu tot cu par cum mi l-a dat mama natura. zic si eu....(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Oct 18 2006, 10:30 AM
Post #10


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Laryss_A iti dau dreptate in totalitate!Na ca am facut si rima (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif)
Eu una nu mi-l intind dupa fiecare spalare,nici vorba,ci destul de rar tocmai din motivul prezentat de tine.Dar, conteaza foarte mult si cum faci aceasta operatiune....de exemplu nu-i asa de agresiv sa-ti intinzi parul daca o faci cu un aparat bun si mai ales la o temperatura potrivita firului tau de par!Am observat ca la saloane coafezele folosesc placa la o temperatura prea mare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:07 PM