IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> ATENTIE! Produse care NU trebuie cumparate!, Red alert! Produse de care ar trebui sa ne ferim!
deedee29
post Mar 29 2009, 02:40 PM
Post #71


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



Si eu tind sa cred ca Teo are dreptate. O experienta personala nefericita cu un produs de la firma X sau faptul ca poarta logo-ul unei companii medium level nu cred ca face neaparat ca un produs sa primeasca ban la vanzare. Eu chiar cred ca astfel de experiente neplacute cu diferite produse pot fi descrise pe un alt topic (parca am postat si eu la un moment dat pe aici pe unul, dar nu mai stiu cum se numea, ceva de genul experiente neplacute...nu mai tin minte). Daca ma insel, iertaciune, ca m-am trezit la 5.30 (dupa ora de iarna) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) si nu mai stiu cata coerenta mi=a mai ramas.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 30 2009, 08:21 AM
Post #72


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Ma bucur ca nu doar eu gandesc asa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Si ca sa dau cateva exemple de topicuri unde va puteti plange de experientele personale:
Produse eficiente/proaste nou descoperite
Fard bun - Chiar nu exista?
Amway: sunt produse bune sau nu?
Produsele de la Yves Rocher - Ce merita si ce nu?
Dar produsele Oriflame?
Nivea cu coenzima Q10 si Nivea DNAge - Eficiente sau nu?
Produse ok/ nasoale de la Avon
Vichy antirid accentueaza ridurile?
Produse Boots
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 09:00 AM
Post #73


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sorry, pentru mine produsele vindute prin MLM uri sint BANATE exact de-aia.
A fost o vreme cund mi-am cumparat produse de la avon d exemplu si nu am fost multumita.
Este o vreme cind indiferent unde ma duc, vreo 50% dintre cunostinte incearca ca imi bage pe git sa cumpar tot felul de chestii. Derergenti, cosmetice avom, mavon samd.
Iaca de-aia nu le mai suport! Daca vreau ceva, stiu unde si cum sa gasesc un reprezentant MLM, dar nu ma mai asfixiati!
Singura exceptie:oriflame.
Teo, am marea rugaminte sa nu creezi atmosfera , da ?!
Nu sintem la piata si nu facem circ pe forum! Ca zau ca ma superi!

Ce Doamne iarta-ma, cita lume crezi ca nu mai cumpara un produs sau altul ca spunem noi aici?
Si da, topicurile alea sint pentru altceva. Cred ca membrele vechi sint destul de mature sa nu li se spuna unde sa scrie de-amorul artei.
Iar daca cineva greseste, este rolul moderatorilor sa explice ce si cum. Iterventia ta agesiva e deplasata. Imi pare rau, insa nu avem nevoie de indicatii unde sa scriem si ce sa scriem atta vreme cit nu se ncalca nici un regulament. Sa nu-mi spui ca tu nu ai cumparat niciodata vreun produs execrabil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 30 2009, 09:07 AM
Post #74


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Dar decat sa ne plangem, Teo, nu mai bine spunem experientele bune? Spun si eu... Eu asa m-am saturat de plansete.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 10:25 AM
Post #75


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Exista topic pentru laudat produse de la X firme. Numai ce le-a pus Teo.

mutat la MLM-uri si tot ce tine de distributia produselor lor, Despre MLM -uri ca afacere proprie ce deviaseram noi oftopic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deedee29
post Mar 30 2009, 01:02 PM
Post #76


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



In primul rand vreau sa imi cer scuze, desi numele nu a fost rostit pe aici cand se inflacarase un pic discutia, dar m-am simtit eu cu musca pe caciula. Opinia pe care am emis-o (si pe care o mentin) a fost strict legata de observatia lui Teo referitoare la relatia dintre titlul topicului si postari. Nu as vrea sa creada nimeni ca-s vreun comerciant undercover sau ca dupa cateva postari mi-as putea permite "sa fac legea" pe forum sau sa spun cuiva ce si unde sa posteze. Asta e dreptul "suveran" (IMG:style_emoticons/default/322.gif) al adminilor si al moderatorilor. Precizarea este pur si simplu pentru ca nu vreau sa mi se interpreze gresit afirmatiile.

Revenind la iuresul MLM-urilor, pe mine nu prea m-a afectat subiectul. Sau poate ca si eu sunt agasata de aceleasi oferte si para-oferte, numai ca nu am enerveaza asa de tare, pentru ca am invata sa zic nu sau sa inchid usa atunci cand e vorba de straini doritori sa isi mareasca veniturile speculand nevoilor mele, reale sau inchipuite. Cat despre cunoscuti care fac astfel de "afaceri" ...nu prea am asa ceva in grupul meu. A fost un vecin care ma innebunea cu Oriflame si Amway pana i-am zis verde in fata ca nu ma intereseaza si ca atunci cand oi avea nevoie o sa-l caut eu. Intre timp si-a extins pasiunea in vanzari de servicii si produse bancare (gen asigurari, scheme de pensii private, etc). Oricum de la refuzul ala abia daca mai imi raspunde la buna ziua. D-aia nu mai ploua.
Nu imi place cand va enervati pe aici. Si nu imi place sa fiu un generator de situatii conflictuale. Make love, not war. (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 01:08 PM
Post #77


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu s-a suparat nimeni, stai linistita. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monica_s23
post May 31 2010, 12:15 PM
Post #78





Musafir






QUOTE(donna @ Dec 15 2006, 11:30 PM) *
aveti grija cu samponurile de la avon ca am auzit multa lume plangandu`se. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)


Am folosit si eu acum 4 sau 5 ani sampon de la Avon, pe vremea cand eram in liceu si era o moda sa comandam produse de la ei de la colegele de clasa.. Cat timp am stat cu ai mei acasa mereu am folosit Head&Shoulders pentru ca era samponul lor preferat si eu trebuia sa ma conformez (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Asa ca am zis sa fac o schimbare si proasta ideea am avut; dupa doua spalari (si nu exagerez) am fost plina de matreata. Asa ca nu va recomand..sau cel putin daca aveti un par mai pretentios nu incercati. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE(splendora @ May 2 2007, 07:25 AM) *
Nu folositi fond de ten spuma Cream Mousse de la Maybeline.....bleah, se vede orice imperfectiune si crapa pielea


Am folosit o mostra de la Maybeline si am fost cam dezamagita de aspectul pe care il are pe fata..Asa ca sunt de acord cu Splendora (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) din punctul asta de vedere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Jun 3 2010, 08:49 PM
Post #79


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Mie nu-mi prieste nimic,dar absolut nimic de la Nivea. Pe pielea mea toate produsele de la Nivea miros a...ceapa (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) si ma apuca scarpinatu'! Personal nu vreau sa aud de Nivea!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 3 2010, 09:40 PM
Post #80


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu cu Nivea sint ok, cu Garnier insa (exceptind varianta lift, a rosie) ma umplu instant de bube. La fel si cu orice crema de la avon (mi-am luat acu vreo 6 ani, m-o fraierit o colega de la redactie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ), fac urticarie numai cit le vaz acum. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) La fel cu tot ce am incercat in materie de crema de la L'Oreal, bube garantate. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 30th May 2024 - 04:52 AM