IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Experiente culinare in restaurantele romanesti, Ghid de restaurante bune... sau nu.
vad_voci
post Feb 1 2006, 02:47 PM
Post #1





Musafir






dragi, drage,

nu o data mi s-a intamplat sa ma aflu intr-un oras al acestei minunate tari, sa imi fie foame si sa nu stiu unde sa merg sa mananc.

ar fi dragutz sa scrieti locuri din orasele voastre unde se poate manca si de ce nu, unde se poate bea cat de cat bine in conditii civilizate si fara a face imprumut la banca pentru aceasta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Feb 1 2006, 03:40 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



In Constanta, la mine acasa, clar?  ;D 
Nu o luati ca pe o gluma, oferta sta in picioare, ador sa stau in bucatarie si sa gatesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Feb 1 2006, 03:44 PM
Post #3





Musafir






stai sa vezi cate cereri in casatorie o sa curga acum pe adresa ta. as propune sa spui ca iti place sa stai in bucatarie doar cand nu sunt meciuri la televizor si o sa fie si mai si ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Feb 1 2006, 03:45 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



:offtopic:

Am zis ca se subantelege. la fotbal si tenis de camp.

Oricum, In Constanta se mananca foarte bine si la pret nu te rupe, la On Plonge in portul Tomis, la Tomis Mall, si mai sunt cateva pizzerii/restaurante ok. Cand ajungeti, fac eu pe ghidul, daca  refuzati o masa ca la "mama acasa", la mine.  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 24 2006, 11:43 AM
Post #5


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



sper ca l-am incadrat bine la "gastronomie".

nu sunt o mare "devoratoare" de restaurante, dar cand ies in oras imi place sa stiu ca merg la sigur si nu dau gres in ceea ce priveste locatia. as vrea sa ne impartasim experientele placute sau nu din restaurantele romanesti.

ultima data am fost la Esperanto (restaurantul lui Dan Chisu), pe 14 februarie. si pt ca am nimerit martea, ziua lui de gatit, am ales meniul proaspat preparat. am fost super impresionata de servire si de gustul deosebit al macarii. putin cam piperat la preturi, dar MERITA!

mai votez pro pt Club Aro,Mc Monis, Thalia.
contra: La Mama (mancare buna, dar servirea lasa mult de dorit; multa galagie si fum), Jaristea (ospatarii incearca sa-ti impuna ce sa mananci si este ff scump)

ar mai fi cateva...poate mai veniti voi cu adaugiri.

pupici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanah
post Feb 27 2006, 12:36 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 116
Joined: 14-February 06
Member No.: 218



am fost samabata la fado...mancare portugheza (cred ca sunt putin off topic, dar nu ma abtineam sa vi-l recomand) chelneri amabili, mancare din belsug, preturi nu prea mici. cam mari, dar pt enormitatea portiiilor merita din plin. vi-l recomand. muzica, amalia rodriguez, insa era un pic cam frig inauntru. dar sa nu fiu carcotasa: merita!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Feb 27 2006, 04:19 PM
Post #7


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



suna bine! poti sa-mi spui adresa sau un punct de reper?
cat de scump? 1mil pt 2 persoane (mancare+desert+bauturi non alcoolice) e ok?

pupici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hanah
post Feb 28 2006, 02:24 PM
Post #8


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 116
Joined: 14-February 06
Member No.: 218



ala, e pe langa foisorul de foc, da un search pe net sa vezi adresa exacta...eu doar ti-am spus punctul de reper. pe noi doi, in conditiile in care am mancat pe saturate, cu salate, insa fara aperitiv (nici nu poti manca) am baut sangria, 3 cola si o apa plata ne-a costat 800.000. eu zic ca e rezonabil. nu am mancat desert, am compensat de data asta cu sangria (de fapt am preferat un pahar de vin rosu, in loc de desert...vezi MM (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post May 14 2006, 10:21 AM
Post #9


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Saptamana trecuta am fost la un mini-party la Mc Monis. Desi este putin cam "fitos" dupa parerea mea, totusi merita 10 pt servire, ambianta, mancare. Tinuta e obligatorie, exclus casual. Recomand numai daca vreti sa fiti tratate "regeste" sau aveti un musafir strain si vreti sa-l impresionati. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)

Joi am mers la un cocktail, la Clubul Diplomatilor. Restaurantul in sine nu mi s-a parut deosebit, dar pajistea de langa este cu adevarat impresionanta. Locul ideal pt o nunta " ca in povesti". Nimic spectaculos in ceea ce priveste mancarea si servirea.

Vineri seara m-am sarbatorit in Thalia. Un fel de pub/restaurant cu mancare excelenta, preturi mai mult decat ok si atmosfera antrenanta. Tinuta nu e obligatorie, doar....pofta de mancare. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) Recomand tigaia picanta si papanasii.

(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 4 2006, 03:54 PM
Post #10


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Il ultima vreme am mancat la:
-Trattoria il Calcio-mancare buna, preturi un pic piperate pt servirea si profesionalismul angajatilor
-Taverna lui Florin Calinescu "La Gigi"- 10 cu felicitari
-Terasa de langa "23 aug"- portii extrem de mici si servire ingrozitoare.

Voi ce localuri frecventati?

Pupici
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:32 AM