IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

413 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A II-A: Idei pentru meniuri Monti
Alinice
post Mar 17 2008, 07:18 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 283
Joined: 16-January 08
From: Piatra Neamt
Member No.: 3,047



Buna fetelor.Meniul de azi:
MD muffins cu mere si scortisoara+ branza proaspata 0,2% (pozata in topicul anterior ;am luat si eu de la kaufland )+cafea cu lapte degresat
G 10 migdale
P supa de rosii cu galuste de branza ,pulpa de pui cu salata verde,ridiche,ceapa
G jumatate de grapefruit
C salata de rosii,castraveti,ardei,ceapa + telemea de capra rasa.
Kalua distractie placuta si voi intra si eu pe "turism" sa vad pozele.Vreau si eu un pahar de vin ...sec!!! (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)
O intrebare:am gasit pe net unele retete asa-zise MM de paine cu gluten.Glutenul asta e conform?! Mie ,drept sa spun, imi "suna" cam ciudat...a glu-co-za!Are cineva informatii sigure despre gluten (IMG:style_emoticons/default/pls.gif)
Painicile alea aratau fabulos in poze!
O SAPTAMANA PLACUTA DRAGELOR!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gloriana
post Mar 17 2008, 07:58 PM
Post #12





Musafir






Salutare!!
Meniul de azi:
D: iaurt cu fulgi, cu gem si o cafea
G: alune
P: brocoli cu kaizer si cu cascaval la cuptor
S: mere
Sper sa nu mai pun gura pe nimic in afara de mere in seara asta.
Si nu in ultimul rand, ATENTIE, am inregistrat 1 kg in minus. Am 71 kg. Adica dimineata la prima ora aveam atat. Nu e mult dar pentru mine care stagnez de 3 saptamani e o performanta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 17 2008, 08:36 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



CyL,ai Monti sa iti ajunga...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) doza dubla...s-o citesti da?
Eu nu mai pap fasole batuta...ma baloneaza ca naiba... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) parca as fi in luna a 4-a...
pescarush,ma gandeam sa te "ajut" sa ii trimit eu cartea...ca si tu ai fost draguta si mi`ai trimis`o mie.....ce ciudata suna combinatia aia de varza cu taitei..
roxanica,ai mancat piure?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) wow...da` las`ca ti-ai permis si tu o abatere la o mie de ani...
O seara faina gagici...ma bag la un film .Pup
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stoina
post Mar 17 2008, 10:01 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 610
Joined: 8-August 06
From: Iasi, Romania
Member No.: 469



Hello,
P(pe la ora 6 seara)
aperitiv:salata de rosii cu ceapa si castraveti
pastrav cu lamiie si dovlcei pe gratar.
C: un mar
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CyL
post Mar 17 2008, 10:01 PM
Post #15


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 149
Joined: 24-February 08
From: Constanta
Member No.: 3,360



m'am pierdut pe aici.. ati mutat locatia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
multumesc fetelor pt carte, inca nu am apucat sa o citesc.. doar am rasfoit'o. multumesc tare mult! pana acum nu o aveam deloc.. acum am sa'mi ajunga (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))
pescarush... iti trimitem noi niste raze de soare.. sa se topeasca zapada si sa'ti aminteasca si de primavara de pe meleagurile nationale

meniul meu de azi:
MD: mere rase cu scortisoara ( am mancat pentru prima data si chiar mi'a placut, desi mi s'a parut un pic cam prea dulce.. dar suuuuper bun )
G: portocale, mere
P: orez basmati cu ciuperci, borocoli si ceapa si o salata mica verde+morcov+telina
C: portocale, mere si niste alune (cam multe alune cred.. am o problema cu ele, imi plac prea mult (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) )

today am fost si la sala... trebuie sa scap de "puf" cat mai curand .
o seara placuta fetelor. pupicei
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 17 2008, 10:19 PM
Post #16





Musafir






vad ca face maat curatenia de primavara pe site. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
maat, topicele vechi unde le pui? nu le-am cautat, dar sa stiu in caz ca am nevoie sa ma uit la ceva mai in spate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Mar 17 2008, 11:26 PM
Post #17


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Fetele, m-am balonat si eu de la fasolica soacra-mi (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) . Abia acu' mi-am dat seama ca nu a lasat fasolea la inmuiat ( nu avea cand ).
Drept pentru care nu am mai mancat nimic in seara asta dar, daca ziceti ca trebuie neaparat, pot sa mananc un mar.

Am fost la o conferinta ASCOR unde a venit Dan Puric si... m-am umplut de fericire incat nu-mi mai trebuie nici mancare , nici somn, nici nimic.

Noapte buna!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 18 2008, 08:21 AM
Post #18





Musafir






'Neata, ladies!
(IMG:style_emoticons/default/tararam.gif) Va anunt ca, incepand de ieri dupa amiaza, sunt nasa unui baietel de 3.800kg!!! Teoretic, practic, mai peste o luna incolo! Dau de baut Nero d'Avola la toata gasca de MM-te!!!! Asa, de dimineata, sa ne mearga bine toata ziua! (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Astazi s-ar putea sa ne cunoastem, depinde de cum se simte proaspata mamica, dupa operatia de cezariana.
Roxy si Nimphe, v-am vazut ieri seara pe grup...mai, mai, ce de femei sexoase acolo!!!
Parerea mea:
Roxy dear, nu mai trebuie sa slabesti absolut deloc, altfel te vei ascuti la fata precum lupta de clasa. In schimb noua culoare si coafura iti dau un aer chic, de scolarita! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Nimphe: mai, esti fotogenica foc! (IMG:style_emoticons/default/322.gif) Ptiu, sa nu te deochi! Eu nu reusesc sa dau asa de bine in poze, decat f rar...si-mi iese exact atunci cand nu ma astept.
Sa traiti, sa infloriti! (IMG:style_emoticons/default/punkistul.gif)
Meniul de ieri:
d - kiwi, painica filisofala prajita cu gem fructe padure, lapte, cafea cu lapte
p - varza la cuptor cu carnat de casa, salata de rosii
s - spanac, ou ochi, ceapa rosie, tofu simplu...cioco, fir-ar sa fie!
Va doresc o zi minunata!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Mar 18 2008, 08:29 AM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Neata dragelor,
Tocmai ce mi-am luat micu` dejun...: iaurt cu fulgi de grau,o bucatica de cascaval afumat
G:mar verde
P:am pofta de-o omleta cu de toate...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
C:fructe
Eu am ajuns la o concluzie...nautul,fasolea ma baloneaza ca naiba...mai ales in combinatie cu legume cred...nu e obisnuit colonu` meu cu atatea fibre...probabil si lintea baloneaza,ca face parte tot din aceeasi grupa...nu am incercat`o....naut am papat mai demult,cand nu postam p-aici si a fost horror...ca ma durea burtica de la el...off...o sa le pap mai rar astea...
irinica,crezi tu ca daca nu e lasata la inmuiat fasolea,baloneaza? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
De cateva zile,am pofta de mici...n-am mai mancat de la Craciun cred....si ii visez cu multa salata verde... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Alinice,eu stiu ca glutenul nu este o glucida ci o proteina...si unele persoane sunt alergice la el...si exista`n grau...cam atat...pana vine kalua sa te lamureasca,poti sa mai cauti pe google.
Pup si o zi buna dragelor.

dr_wise,sa-ti traiasca finutu`...sa fii o nasa mandra de el!
si sa nu ma excluzi si pe mine de la bauta cu Nero. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/haninoroc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stoina
post Mar 18 2008, 09:15 AM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 610
Joined: 8-August 06
From: Iasi, Romania
Member No.: 469



Buna neata!
MD: 2 painici filozofale cu gem de prune conform, lapte 0,1%, cafea, ceai.

Doctoreaso, sa-ti traiasca si sa va bucurati mereu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

413 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 07:14 PM