IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce nu va lipseste din geanta!
Leea
post Feb 14 2007, 09:05 AM
Post #41


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 744
Joined: 31-May 06
Member No.: 352



Mie de cand cu iarna imi cam lipseste geanta. E-adevarat ca am doar umblari de 2-3 ore prin oras. Ma enervase ca-mi tot cadea de pe umar, de cand cu hainele astea de iarna, si-atunci am eliminat-o de tot. Imi indes lucrurile de care am neaparata nevoie prin buzunare (ce sa zic! foaaarte elegant!), portofelul il arunc intr-o sacosa mai mica, si-am tulit-o!
De trecut la: asa nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 14 2007, 10:14 AM
Post #42


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu am constatat ca se intampla destul de des sa-mi lipseasca actele din geanta dar fardurile niciodata. wtf?! (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) in rest ... portofel, guma, ipod-ul (pe care nici nu il folosesc pt ca in masina ascult radio sau un cd (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) dar il car dupa mine ), agrafe si elastic pt par, carti de vizita,minim un balsam de buze, crema de maini, parfum. azi am chiar si placa de intins parul pt ca nu am avut timp dimineata de asa ceva. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 15 2007, 09:59 PM
Post #43


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



foarte tare monicutza cu placa de intins parul! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 16 2007, 06:08 AM
Post #44


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



foarte tare monicutza intr-adevar! mie mi se intampla sa am dupa mine (in geanta!) si o ditamai sticla cu crema de par... 2 mere sau portocale, cutia de ceai, diverse cd-uri, 2 flash-uri cu date, hartii o tona.... si eventual vreo 2 senvisuri pentru prietenul meu. acum de exemplu mai am un cablu USB, mouse-ul de la laptop si niste facturi (si la mine intra la capitolul asa nu).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 16 2007, 11:43 AM
Post #45





Musafir






si la mine e dezastru in geanta servetele, chei, farduri nu lipsesc, oglinda, telefon, portofel cu acte ce trebuie, eu am genti mai mari nu exgerat dar cand merg la cumparaturi si nu incape in plasa mai indes si in poseta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , ce ma enerveaza e ca e grea poseta dar tot nu reusesc sa o fac mai usoara (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 17 2007, 10:34 PM
Post #46





Musafir






Dragutzelor, mie imi plac posetele care par mici, dar sunt f incapatoare!
Am doar cateva, in general variatiuni pe negru, piele intoarsa sau normala, dar cu ceva smecher care sa le deosebeasca de restul gentilor....si musai asortate cu incaltarile...stiu ca nu mai e obligatoriul lucrul acesta, dar nu ma pot abtine...asa ca tot timpul sunt in cautare de pantofi asortati la posetele din dotare, sau posete care sa se asorteze la pantofii din dotare...ce mai, e un perpetuum mobile!
Si posetele astea par ele mici, dar e musai sa poate duce pormoneul(care la randul sau e un Univers in sine...), cheile si "piu-piu" de la interfon, guma de mestecat, telefonul, parfumul, o pereche de ciorapi (tot timpul ii rup, mai ales cand e musai sa fiu aranjata bine!!!), agenda, pixuri, oglinda, rujuri - toate sunt depozitate in poseta! forfecutza de unghii, pila unghii(am un talent deosebit sa-mi rup unghiile imediat dupa ce le-am bibilit la cosmetica), sacosa de rezerva(totdeauna sunt necesare mai multe decat am in poseta), stergatorul pt ochelari(panza aceea fina...), servetele, tampon de emergency, pastile(sometime...), pieptan/ perie, cateodata crema de maini(dar e depozitata in sertar la office, de obicei)....etc
Varianta de vara mai cuprinde apa plata...
Si fiindca anul asta implinesc 40 ani si am dat sfoara in tara ca vreau un vibrator, sa nu mor de curiozitate, in caz ca primesc unul, il voi tine in poseta, ca sa nu dea fiu-meu peste el si sa spuna "a innebunit lupul!" Prietena mea ma intreaba: si daca atunci cand scoti portmoneul se pune ala pe vibrat si sare din poseta in mijlocul alimentarei, ce faci??? pai ce sa fac? spun ca e aparatul meu pt spondiloza cervicala si nu este ce pare a fi...nu?! Da' musai imi doresc unul!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 17 2007, 10:55 PM
Post #47





Musafir






dr_wise (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 17 2007, 11:00 PM
Post #48





Musafir






Razi tu razi, da' pe bune vreau un vibrator!!! Si nimeni nu ma intelege!!! Dac trece anul si nu primesc unul, ma duc la sex shop si-mi cumpar unul de Mos Craciun, da' o iau si pe prietena mea cu mine, sa ne consultam...
Pana acum cativa ani voiam de ziua mea un streaper care sa-mi danseze pe masa si sa-i pot pune "matuntzis" in tanga...mda...eram curioasa cate monezi incap in bikini-ul lui fara sa-i cada...am renuntat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 18 2007, 12:38 AM
Post #49





Musafir






dr wise esti tare la faza cu vibratorul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 1 2007, 04:39 PM
Post #50


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) tare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th June 2024 - 05:01 AM