IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 8 9 10 11 >  
Reply to this topicStart new topic
> Anti-cearcane, recomandari
romi79_2008
post Aug 18 2009, 08:37 PM
Post #91


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 240
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,691



Daca sunt deja riduri formate sunt putine lucruri care le poti face , nu dispar poti sa le diminuezi prin machiaj urmand pasii dati de Pink; dar ce vroiam eu sa spun pentru a preveni formarea altor riduri, fii f blanda cu zona din jurul ochilor, nu te freca apasat la ochi, nu trage -intinde pielea, si aplicatia produselor sa exercite cat mai putina presiune asupra pielii, poti folosi pensula de anticearcan inclusiv pentru aplicarea cremei de ochi, primer, etc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 18 2009, 08:59 PM
Post #92


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu am 22 de ani si am deja riduri si imi ingrijesc pielea de sub ochi dar ce sa fac? Asta este. O sa apelez la colagen cred chiar daca sunt fine. Eu personal nu le suport.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 18 2009, 09:31 PM
Post #93


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Dar masajul corect pentru zona ochilor cum se face?
Eu nu am riduri deloc, nici de expresie, nici cearcane dar tot sunt speriata de riduri, avand tenul asta al meu problematic. Adica as cadea din lac in put. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) Ma dau in fiecare zi cu crema de ochi dar nu stiu exact cum trebuie aplicata, sa nu stresez prea mult zona. Prea gentila nu cred ca sunt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Aug 18 2009, 11:54 PM
Post #94


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Eu s-ar putea sa am riduri atat de accentuate sub ochi si din cauza ca m-am obisnuit sa strang din ochi, sa-i "mijesc", din cauza ca nu vad bine la distanta. Eh, asta e, ce sa fac acum, odata aparute, ridurile nu se mai duc. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Voi incerca sa nu mai brutalizez zona aia si sa folosesc mereu pensulele, cum a spus romi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ah, si o crema buna, normal. Numai ca inca n-am gasit crema minune. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
romi79_2008
post Aug 19 2009, 07:17 AM
Post #95


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 240
Joined: 11-September 08
Member No.: 4,691



Masajul"corect" ar trebui sa nu mute pielea din loc, pe cat posibil incerc sa am grija si sa fiu atenta cu zona respectiva dar uit si eu cateodata (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Toata lumea are riduri de expresie-inclusiv fetita mea de 4 luni lol, sunt normale nu e o tragedie. ce imi place mie o vorba "work with what you have" o aplic tot mai mult si te ajuta mult cu increderea in sine(nu e usor sa te dezbraci in costum de baie dupa ce ai nascut (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) )Asa ca nu ai riduri , f bine, fa tot posibilul sa le previi, ai ceva riduri -cauta cea mai buna crema care ti-o poti permite si acorda putin mai multa atentie zonei. Am citit de foarte mule ori (pe siteurile de afara)in ultimii ani ca si cremele firmelor mai ieftine-l`oreal, garnier, olay, neutrogena etc obtin aceleasi rezultate ca si cele high end estee lauder, lancome doar ca trebuie sa ai mai multa rabdare, cele din urma obtinand rezultatele intr-un timp mai scurt fata de cele mai ieftine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 19 2009, 11:29 AM
Post #96


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Romi (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif) join the club (numai ca eu nu am nascut)! Poate sunt si paranoica si am ceva la cap... dar... eu nu am incredere in mine deloc in ultima vreme. AM picat in butoiul depresiei.
Revenind la riduri, pana la urma ne definesc intr-un fel. Nu poti fugi de ele la infinit si trebuiesc acceptate la un moment dat. Fugim, fugim pana nu mai putem face nimic (cu toata tehnologia din domeniu). Nu zic sa ne alsam pe o ureche dar sa nu devina obsesii ca nu e bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cornelia_
post Jan 4 2013, 07:25 PM
Post #97


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 4-January 13
Member No.: 11,585



QUOTE(splendora @ Feb 6 2008, 04:26 PM) *
wow haha...toata lumea a recomandat diverse produse cosmetice.... da de castraveti nu zice nimeni? sunt (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) ! cateva feliute pe ochi, le tineti acolo si apoi le intoarceti pe partea cealalta pana intra toata apa din ei in piele. si ca "acoperire" mai multa, recomand Duo Concealer de la Revlon - este in doua nuante si nici nu se observa dar acopera bine
exact...vorbim de corector ...pentru mine corector este produsul care nu numai ca imi corecteaza/acopera ridurile ci si culoarea inchisa de sub ochi...si pentru asta aleg intotdeauna trusa de corectoare...nu mi-am cumparat niciodata altceva...am toate culorile de care am nevoie, inclusiv pentru a-mi contura si scoate in evidenta trasaturile care ma intereseaza, evident in functie de machiaj parerea mea este ca ceea ce exista in acest moment in retail ca produs pentru corectare cearcane este doar pentru adolescenti...nu pentru noi cele care am depasit de mult varsta de 30 de ani!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dacys
post Feb 19 2013, 10:15 AM
Post #98


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 11
Joined: 19-February 13
Member No.: 11,663



Eu folosesc corector de la Benefit. Aceste corector anticearcane este unul dintre cele mai bune pe care le-am folosit pana acum.Desi are consistenta solida, atunci cand este aplicat pe piele sezatia este de strat foarte fin. Trebue sa fie aplicata pe o piele pregatita dinainte pentru a nu se aduna (cum se intampla cu multe corectoare anticearcane). Acesta este foarte pigmentat si imi acopera cearcanele. Este minunat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 19 2013, 10:47 PM
Post #99


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Dacys! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinabl
post Feb 20 2013, 08:32 AM
Post #100


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 10-January 13
Member No.: 11,595



Eu am cearcane de cand ma stiu...o data cu varsta, bineinteles ca s-au accentuat. Singurul mod in care am reusit sa scap de ele a fost mezoterapia. Ce-i drept, e o metoda destul de dureroasa, costisitoare, dar care da rezultate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 8 9 10 11 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 05:49 PM