IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sampon antimatreata
she_said
post May 21 2007, 11:10 AM
Post #31


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 18
Joined: 21-May 07
Member No.: 1,676



Mai intai va salut si va pupic pe toate.
Si eu sufar de boala asta nenorocita care nu ne lasa firele de par sa traiasca in liniste si pace.
Nu mai stiu de la ce am facut matreata, dar am incercat la inceput Nizoral. Cand mi-am dat seama ca din 2 spalari s-a dus naibii samponul (pentru ca aveam parul lung) si am realizat ca dau faliment in stilul asta, mi-am luat Foltene. Bun la inceput, nimic de zis, m-a scapat de matreata, insa la al doilea tub a reaparut de parca nu fusese niciodata plecata din capul meu.
Dupa asta mi-am luat T-Gel. In afara faptului ca pute de iti muta nasul, ca zici ca te speli cu motorina, am fost foarte incantata si multumita de el. Dupa ce am terminat primul tub aveam parul foarte foarte curat. Ceea ce nu mi-a placut la acest sampon este ca ingrasa parul foarte tare, o daca la 2 zile se impunea sa ma spal pe cap.
Si ce am zis eu: pentru ca am scapat de matreata, hai sa imi iau acum T-Gel pentru par gras, ca doar nu o sa fac matreata de la asta care abia m-a scapat de matreata. Ei as! De data asta m-am pricopsit si cu cojite, nu numai cu matreata.
Mda, si concluzia este ca sunt disperata. Nu mai stiu ce sa folosesc. Dupa ce ca sampoanele astea sunt scumpe in draci, plus masti de par, lotiuni si alte nebunii, nici nu sutn bune de nimic!
Ce sa mai fac?????

Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post May 21 2007, 11:17 AM
Post #32





Musafir






she_said, (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
speram sa te simti bine la noi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
she_said
post May 21 2007, 01:03 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 18
Joined: 21-May 07
Member No.: 1,676



Sarumana, sarumana, cu o primire asa calduroasa nici nu am cum sa ma simt altfel! (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) :*:*:*:*:*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Jun 9 2007, 07:35 AM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



nu stiu ce sa mia fac,sa scap de matreata,am niste coji si dak ma scarpin imi fac rani,am incercat nizoral,dar nu are nici un efect. si in afara de asta imi mai cade si parul ingrozitor de mult,pt asta iau niste vitamine :"vitamins for hair",dar vad ca nu au nici un efect.am sa incerc si eu otetul de mere.daca stiti ceva,spineti-mi k am ajuns sa fiu disperata din cauza asta. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jun 9 2007, 08:15 AM
Post #35


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



katy, am mai scris la alt subiect, eu stiu ca dercosul verde ar fi f bun pt matreata, coji, iritatii. insa nu am apucat sa-l incerc pe pielea mea...mie mi-a facut extraordinar de bine node ds de la bioderma dar numai o luna pt ca apoi s-a acomodat pielea (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jun 9 2007, 06:34 PM
Post #36





Musafir






QUOTE(katy87 @ Jun 9 2007, 08:35 AM) *
nu stiu ce sa mia fac,sa scap de matreata,am niste coji si dak ma scarpin imi fac rani,am incercat nizoral,dar nu are nici un efect. si in afara de asta imi mai cade si parul ingrozitor de mult,pt asta iau niste vitamine :"vitamins for hair",dar vad ca nu au nici un efect.am sa incerc si eu otetul de mere.daca stiti ceva,spineti-mi k am ajuns sa fiu disperata din cauza asta. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Incearca de la Vichy - Shampooing Anti-Peliculaire (e cel cu patratel verde). Si eu aveam acelasi probleme ca tine, dar de 2 ani nu le mai am, datorita acestui sampon. Culmea e...ca samponul e pentru matreata uscata, desi cojile, inseamna matreata grasa. Daca asta mie mi-a facut minuni, pe asta l-am cumparat in continuare. Dupa sampon, eu aplic o masca hidratanta, ca sa-l pot descurca usor. Nu mai fac coji, nici dupa ce ma vopsesc si asta era o regula inainte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jun 9 2007, 06:41 PM
Post #37


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



roxanica tot pe ala i l-am recomandat si eu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , ma bucur sa aud inca o parere buna despre el, din pacate eu nu l-am gasit inca aici (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Jun 9 2007, 06:59 PM
Post #38





Musafir






Da bebe, ca mi-am luat recipientul ca sa scriu toate informatiile si-am vazut ca scrie pe eticheta Dercos Technique...dar credeam ca poate scrie si pe alte sampoane, de la alte firme (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Jun 10 2007, 03:26 AM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



merci fetelor,am sa-l incerc.si am sa va spun cum e. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Jun 11 2007, 07:52 AM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



fetelor la mine era din cauza samponului,nu inteleg de ce k ma spal de 2 ani cu acelasi sampon.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 11:12 PM