IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Oja rosie. Pareri pro si contra., Special pentru barbatii de pe forum.
kale
post Jan 13 2006, 11:16 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



unghii lungi cu oja rosie??? exclus capului meu  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 13 2006, 11:16 PM
Post #12


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



:) Invi a fost ca de obicei prompt...:)Mistaco al nostru e prompt doar cand e vorba de sandalute.
Multam pt. luminare...chiar a fost suprinzatoare descoperirea asta vis-a-vis de oja.Ca de obicei barbatii sunt imprevizibili.:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 14 2006, 12:54 AM
Post #13


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



mai bine .. deloc. roshu ma? oi fi eu de moda veche, da' cred ca e pt anumite femei..

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 14 2006, 12:59 AM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



si eu subscriu la ce a zis meg. spre exemplu mama se da cu oja rosie de cand o stiu si ii sta bine. dar am vazut si cazuri...  :-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VisNetic
post Jan 14 2006, 10:08 AM
Post #15





Musafir






oja rosie, rujul rosu,... atemporal, clasic, impune un anumit stil, ori este "from the red light district", ori este "iesita de la Chanel".

Sunt de parere ca nu poate fi purtata culoarea oricum, oriunde, insa e clar ca rosul este culoarea seductiei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 14 2006, 04:36 PM
Post #16


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
:hainoroc:

Sincer, cred ca prinde foarte bine la un ten mai inchis, creol, insa la un ten deschis, chiar prea ca varul aceasta oja va da un contrast prea strident!!! :hainoroc:


eu as spune...dimpotriva...oja rosie ar prinde bine pe o mana deskisa la culoare, iar la o piele creola, un grena, sau ma rog, nuante de caramiziu ar fi mai potrivite.dar ceea ce ar scoate intr-adevar in evidenta bronzul (ne)natural al pielii ar fi, evident, contrastul, so, o nuanta de un bej sau culoarea untului, sua o nuanta trandafirie ar fi de-a dreptul super....

pe o piele alba, oja rosie ar scoate in evidenta atat "distinctia pielii" de altadata (pentru ca acum 100 de ani se considera ca cu cat pielea este mai alba, cu atat gradul de noblete crestea, cica...), dar si formatul unghiei...

acum, sa ma scuze fetele mai putin inzestrate de la mama antura in privinta formatului unghiei, DAR, daca ai niste unghii mici, cu un format urat, o oja stridenta nu ar face decat casa buna cu prostul gust.

mie personal imi place extrem de mult oja rosie, grena, numa' k nu se potriveste stilul meu flu-flu de a fi...vara imi fac pedikiura cu oja grena, dar manikiura intotdeauna in nuante pastel, pentur ca "dau" mai bine cu moaca mea adolescentina, cu bocancii mei, cu rucsacul din spinare ....deci, culoarea ojei trebuie aleasa si de tinuta vestimentara, si de comportament/personalitate, de functia ocupata (daca lucrezi in relatii cu clientii, o oja maro, neagra sau verde ar fi de-a dreptul hidoasa, in skimb aceeasi oja verde crud asortata cu o bluza stil spanish alba, transparenta de sa se vada si cel mai mic detaliu al sutienului, si o fusta lunga pana in pamant de acelasi verde crud.....parca ar mai merge la o sera romantic ape malul marii...

dar, personal, cred ca cele mai importante lucruri in privinta manikiurii ar fi urmatoarele: unghiile sa fie ingrijite, cuticulele la fel, indif.de nuanta ojei, oja sarita trebuie luata imediat cu acetona, nu sa umbli ca o tzatza o saptamana cu oja sarita de la deterrgenti sau mais tiu eu de la ce..., apoi se va tine seama de formatul unghiei, daca acesta permite folosirea unei oje inkise sau deskise la culoare, apoi de tzolul ce-l ai pe tine...de ocazia la care mergi....k la o seara firbintem normal k o oja rosie da bine....

aaaaaaaaaa, uitasem un lucru extrem de important:oja e musai sa fie numa' pe unghii, nu si pe cuticule, deshte sau mai stiu io unde...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 14 2006, 04:40 PM
Post #17





Musafir






Eu mi-am spus parerea, mea :hainoroc:
Sincer acel rosu, de"foc" nu-mi place mai mult decit rosul acela grena chiar bordo :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 14 2006, 04:44 PM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



Mistaco, darling...da' ce, a dat cineva cu paru'?ficare are gusturile lui, dar, daca te gandesti vreodata sa-ti faci manikiura, keama-ma :pistolar:...gasim noi nuanta potrivita :morideris: :morideris:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Jan 14 2006, 11:01 PM
Post #19


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



mie mi-au spus multi barbati ca le place manichiura frantuzeasca iar oja rosie mai putin.Oja rosie nu se potriveste oricui,trebuie sa stii sa o porti,sa nu cazi in ridicol sau sa fii considerata o usurateca.Daca imi trag un minijup sau o bluzita super decoltata,sau o rochita minuscula nu pot sa-mi facunghiile rosii,mai ales ca rujul trebuie asortat ca as arata ca una de pe centura.In chimb la un deux piece ,pantalon si o bluzita decenta sau o rochie de seara daca se asorteaza cu culoarea imbracamintei arata sexy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Jan 15 2006, 03:23 AM
Post #20


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Mama ce a iscat o oja rosie, la idei preconcepute ma refer...
De ce ar fi potrivita "anumitor" femei ???
Mie mi se pare clasic, elegant si cred ca trebuie sa fii putin indrazneata :P
Deh...gusturile nu se discuta 8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 12:02 PM