IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cresterea parului si stoparea caderii parului, scheme tratament, masti, solutii
ioannaraluka
post Mar 12 2007, 03:17 PM
Post #31


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Pai atunci trec tinctura pe lista.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZIBBA
post Mar 12 2007, 04:05 PM
Post #32


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 248
Joined: 1-February 07
From: barca
Member No.: 1,130




eu cum am ramas cam obsedata de problema parului de la mai sus-pusa patanie...inainte de fiecare spalare a parului...ma dau cu ulei de masline presat la rece si stau asa vreo 2 ore...apoi ma spal bine,sa nu raman uleioasa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...si are rezultate bune...parul e mai lucios...mai puternic...
parca as face o reclama (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 12 2007, 11:39 PM
Post #33


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



ioannaraluka, si mie imi pare rau pentru parul tau... chiar il admiram si ma gandeam poate ajung si eu vreodata la lungimea aia... mi-e groaza ca trebuie sa tai si eu "varfurile", sa nu ma nenorocesc doamne fere. la mine a mers long & strong de la garnier. si eu mai am niste convingeri, care nu stiu daca sunt mituri din capul meu sau sunt adevarate: parul ud creste mai repede (eu ma spal des), parul prins creste mai repede, parul periat des creste mai repede...... repet: nu am dovezi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 13 2007, 08:52 AM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Sa nu-ti para rau, eu sunt f optimista si convinsa ca a doua oara va creste si mai frumos. Decat lung si "asa si asa" (nu pot sa zic urat, ca nu era), mai bine mai scurt si cu forte "proaspete". Mai rau e ca nu gasesc niciodata o coafeza care sa tunda doar 1-2 cm, cred ca ma apuc eu de tuns.
Eu o singura data am incercat ceva de la Garnier Fructis si mi-a lasat un par pufos, care nu m-a incantat de loc (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Cu parul prins stau mai mereu, ca altfel ma "compatimesc" toti ca m-am tuns. Culmea e ca inainte nu zicea nimeni ca trebuie taiat din el, si acuma: Dar de ce l-ai taiat? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
De spalat il spal mai des, cu periatul e mai complicat, ca imi stric buclele, si la lungimea asta numai asa arata ok.
ZIBBA, m-am apucat si de cura cu ulei de masline, dar imi scoate vopseaua din par (stiam asta dinainte, dar rabda baba...).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 14 2007, 06:28 PM
Post #35





Musafir






Zibba, ai cumza si concentratiile (asa se spune? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) ) la fiolele si comprimatele de la tratamentul care ti-a folosit? Ca se gasesc diferite...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alinutza13
post Apr 3 2007, 08:31 PM
Post #36


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 3-April 07
Member No.: 1,433



am si eu o problema....m-am tuns de curand si nu sunt prea incantata (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) si as vrea sa imi spuneti un produs(sau mai multe:D) ptr cresterea rapida a parului,dar as fi mai interesata de niste soltuii sau sampoane,stiu eu, pe kre sa le cumpar din farmacie....adik sa nu stau sa imi prepar eu aksa..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Manciu Claudia
post Jul 4 2007, 08:19 PM
Post #37


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 13
Joined: 4-July 07
From: Alexandria
Member No.: 1,897



QUOTE(Szimcsi @ Feb 7 2007, 06:47 PM) *
Eu acum sunt in a doua luna de Revalid. Am mai folosit si inainte si nu am avut probleme cu caderea parului multi ani. Si nici pofta de mancare nu am mai mare decat de obicei. Totul tine de autocontrol (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)



Si eu folosesc Revalid si nu mai am probleme cu caderea parului...chiar am observat o crestere mai rapida,mai matasos si mai multa stralucire.....este foarte bun! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 4 2007, 08:20 PM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, pe eLady.ro, Claudia! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
me_ralu_et
post Jul 6 2007, 07:31 AM
Post #39


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 6-July 07
Member No.: 1,906



am avut parul nu foarte des din copilarie dar in ultimii 2 ani mi-a cazut groaznic ,este subtire si se rupe foarte usor...sunt atatea optiuni pe piata dar nu stiu ce sa aleg as vrea un tratament sigur in urma caruia sa-mi creasca noi fire de par si sa se intareasca cel deja existent .MA [poate ajuta cineva? (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Sep 2 2007, 10:55 AM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



salut fetele.Sunt curioasa daca ati patit si voi ca mine vreuna dintre voi...acum o luna jumatatea m-am hotarat sa ma vopsesc pentru prima data..am luat o nunta de roscat frumusica la un pret cat mai costisitor ca am zis ca fiind prima vopsire sa am o oarecare siguranta ca fiind scumpa va fi si buna...fiind vorba de L-oreal Feeria...uf...am inceput s-o urasc in scurt timp,parul incepand sa imi cada la scurt timp,sa se ingrase,sa am matreata...eu care nu am avut niciodata problemele astea...imi fac cat mai des acum tratament cu ulei de masline,care ma tine vreo 2 zile si nu`mi mai cade iar apoi revin la par gras,matreata,caderea parului... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) cred ca-l voi "trata" cu foarfeca...din pacate...si ajunsesem la o lungime care ma satisfacea...asta e...voi ati patit asa ceva?cum ati rezolvat`o?va pup si astept sfaturi.multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 31st May 2024 - 09:17 AM