IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Orgolii....
ella
post Dec 29 2005, 09:22 AM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



"problema este, ce faci daca-ti raneste orgoliul fara sa vrea?"

Tsunami
tu ce-ai face in aceste cazuri?

1. cand persoana iubita iti raneste orgoliu fara sa vrea.
2. cand tu ranesti orgoliu persoanei iubite, fara sa vrei.
3. cand in relatia ta, fara sa va dati seama, intervin orgoliile la un moment dat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 29 2005, 04:04 PM
Post #12





Musafir






QUOTE

1. cand persoana iubita iti raneste orgoliu fara sa vrea.

singura actiune pe care as lua-o ar fi sa ma asigur ca in viitor acest lucru sa nu se mai intample. as fi idiot sa o lovesc pentru ceva involuntar. suntem oameni. gresim

QUOTE

2. cand tu ranesti orgoliu persoanei iubite, fara sa vrei.


asta ar fi tare nasol. cred ca n-as mai dormi noaptea pana cand persoana in cauza s-ar convinge ca n-a fost cu intentie. as incerca sa repar, si mai mult ca sigur in viitor nu s-ar mai intampla

QUOTE
3. cand in relatia ta, fara sa va dati seama, intervin orgoliile la un moment dat.


aici e foarte complicat raspunsul. imi trebuie exemple. ceea ce-mi vine in cap este o persoana orgolioasa si cealalta care accepta sa fie calcata in picioare, pana la un moment dat.
fara discutie ca nu accept sa-mi calce nimeni in picioare orgoliul, si nici o relatie cu cineva care e de acord sa fie calcata in picioare e imposibila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Dec 29 2005, 04:20 PM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



QUOTE
ceea ce-mi vine in cap este o persoana orgolioasa si cealalta care accepta sa fie calcata in picioare, pana la un moment dat.
fara discutie ca nu accept sa-mi calce nimeni in picioare orgoliul, si nici o relatie cu cineva care e de acord sa fie calcata in picioare e imposibila.

esti sigur ca de orgoliu vorbesti tu aici?
eu as spune ca mai degraba de demnitate este vorba...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 29 2005, 05:12 PM
Post #14





Musafir






asa e trebuie sa ne intoarcem la definitie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Dec 29 2005, 05:44 PM
Post #15


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



    Eu nu sunt orgolioasa tare dacat asa in limita bunului simt ,  dar  jignita am fost de multe ori  din acest punct de vedere .

Cu sau fara intentie , si am iertat ca eu nu tin ura niciodata .  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 29 2005, 07:36 PM
Post #16


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Daca a facut-o fara sa vrea s-au inventat scuzele  :D .Si dupa aia sa aiba grija inainte sa mai spuna ceva fara sa gandeasca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VisNetic
post Jan 8 2006, 09:51 AM
Post #17





Musafir






recunosc ca pt mine orgoliul are o importanta  deosebita, mai mult decat mi-ar placea sa admit.
Trebuie deci sa admit ca sunt un om orgolios, nu uit, nu prea iert si mai am si obiceiul  revansei (cu brio) cand si cand.
Mi-e greu sa cred ca ma pot schimba sau ca dragostea pt cineva, dragostea cuiva ma poate schimba. De fapt nu prea cred in puterea dragostei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 8 2006, 04:25 PM
Post #18





Musafir






Mai imi pare rau sincer pt tine daca nu crezi , pt ca dragostea chiar are puteri fantastice ... printre ele se numara si puterea de a anula orgoliul unei persoane ,trust me .

Defapt orgoliul asta e o trasatura in jurul careia multe se fac si se desfac , si are atat putere constructiva cat si distructiva . Dar dragostea este in opinia mea singurul sentiment care poate face un om sa uite de orgoliu , si asta poate avea, la fel , atat urmari pozitive cat si negative.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 8 2006, 06:30 PM
Post #19


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



VisNetic,
Se spune ca nu acceptam niciodata o idee pana nu ajungem s-o negam mai intai cu toata fiinta.
Orgoliul nu isi are locul langa dragoste - dar merge perfect cu gelozia. Ai observat cumva daca te domina gelozia cand apare certitudinea sau macar iluzia ca perechea calca stramb?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VisNetic
post Jan 11 2006, 07:14 AM
Post #20





Musafir






QUOTE
Mai imi pare rau sincer pt tine daca nu crezi , pt ca dragostea chiar are puteri fantastice ... printre ele se numara si puterea de a anula orgoliul unei persoane ,trust me .

Defapt orgoliul asta e o trasatura in jurul careia multe se fac si se desfac , si are atat putere constructiva cat si distructiva . Dar dragostea este in opinia mea singurul sentiment care poate face un om sa uite de orgoliu , si asta poate avea, la fel , atat urmari pozitive cat si negative.


angeldust, tu esti probabil un asa angel... eu, on the other hand.. sunt un om devenit prin forta cinic, deziluzionat de tot ce poate sau nu poate dragostea. Desi nu amar din cale afara (asta asa against all odds) vreo cativa ani buni de aici incolo sigur nu vreau sa mai am de-aface cu asa sentimente; de fapt nu mai vreau deloc sa traiesc din dragoste pt dragoste. Im done there.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th June 2024 - 03:14 PM