IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

27 Pages V  « < 24 25 26 27 >  
Reply to this topicStart new topic
> Operatii estetice, Pro sau contra ?
Cindy
post Dec 12 2011, 03:28 AM
Post #251


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Da, asa mi s-a parut si mie, Cire...
Am vazut si eu intr-o perioada dr.90210 dar nu prea era pe gustul meu, prea mult glam si opulenta cat sa ma faca sa imi bag unghia in gat grav! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Documentarul asta al meu macar e dramatic, cu frustari si probleme existentiale, de oameni normali. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

This post has been edited by Cindy: Dec 12 2011, 03:29 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 12 2011, 05:50 PM
Post #252


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Tot halci de carne par si cand se fac alte proceduri chirurgicale, parerea mea. Chirurgia e brutala, asta e!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 12 2011, 07:31 PM
Post #253


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Si mie mi se ridica parul pe mine cand vad cum se face o liposuctie de exemplu... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Filmele horror mi se par mici copii. Ma gandesc doar la durerea pe care or simti-o oamenii aia dupa ce le-o trece anestezia. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 12 2011, 07:34 PM
Post #254


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, chiar ca e horror cum merge cu sonda chirurgul pe sub piele, zici ca amestec io mamaliga! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 12 2011, 07:53 PM
Post #255


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Am auzit si eu ça doare rau. Si-a facut de curand o prietena de-a mea in mai multe zone si zicea ca o doare foarte rau. Acum na, cred ca daca iti desprinde pielea de pe tine doare destulde tare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Dec 12 2011, 08:50 PM
Post #256


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Eu am auzit ca la implantul de sani doare, dupa anestezie. Dar cred ca doare orice operatie dupa ce trece anestezia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 12 2011, 08:57 PM
Post #257


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



E normal sa doara, Cire, e vorba de o trauma; la urma urmei, se taie in carne vie. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Adica, ne doare cind ne scoatem o masea... nici nu vreau sa stiu cum e sa ti se faca un "buzunar" care apoi sa fie umplut! (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 12 2011, 10:07 PM
Post #258


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Ce impresionanta e anestezia. Eu mor de durere daca ma tai la deget, iar pe mesele de operatii se baga si scoate si invarte...cum ar fi sa le faci pe viu? (IMG:style_emoticons/default/debile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Dec 12 2011, 10:11 PM
Post #259


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Nu cred ca rezista inima pe viu, Cindy! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Da, sanii dor foarte tare la unele persoane. Si am auzit ca o alta interventie foarte foarte dureroasa (cea mai dureroasa, spun doctorii) este cea de lipire a urechilor clapauge. De altfel, multe fete care au nascut si au avut cezariana au spus ca operatia de implant mamar este mic copil pe langa aceea. La ce dureri am avut eu dupa implant nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fiu daca nu voi putea naste normal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 13 2011, 04:10 PM
Post #260


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eu cred ca nasterea normala e mult mai grea decat prin cezariana! din ce am auzit si imi imaginez. Eu nu as vrea sa nasc decat asa.

O prietena imi spunea ca s-a trezit in timpul operatiei de rinoplastie si le-a spus alora sa se opreasca ca nu mai putea suporta durerea. cazuri si cazuri, daca am fi toti norocosi...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

27 Pages V  « < 24 25 26 27 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 10:26 AM