IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Alaptarea la san a bebelusului, Laptele matern este mult mai important pentru copii decat s-a crezut
Diana.
post Sep 22 2007, 01:55 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Laptele matern este mult mai important pentru copii decāt s-a crezut pānă acum. Īn urma unui studiu realizat pe un eşantion de 1.414 oameni, cercetătorii britanici au ajuns la concluzia că laptele matern nu numai că este foarte bun pentru sănătatea bebeluşilor, ci, īn plus, joacă un rol esenţial şi pentru viitoarea carieră profesională a micuţilor. Potrivit statisticilor, 58 la sută dintre nou-născuţii alăptaţi ajung să ocupe poziţii sociale superioare părinţilor lor, īn timp ce īn cazul bebeluşilor hrăniţi cu biberonul, proporţia celor care reuşesc să īşi depăşească părinţii este de 50 la sută. Īn plus, şansele profesionale cresc şi īn funcţie de perioada īn care nou-născuţii s-au hrănit cu lapte matern.
Potrivit studiului dat publicităţii de revista germană Psychologie heute, există diferenţe chiar şi īn sānul familiei. Astfel, copilul care a fost alăptat a urcat mai sus pe plan profesional decāt fratele său care a fost alimentat cu biberonul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Maąt   Alaptarea la san a bebelusului   Sep 22 2007, 01:55 PM
Roxana_   Acest produs mi se pare revolutionar pentru mama s...   Dec 29 2008, 05:31 PM
Cleo   Ce de dragalasenii pe site-ul acela. Ce de chestii...   Dec 29 2008, 07:07 PM
nadya   Eu sunt una din mamicile care isi alapteaza bebele...   Dec 10 2009, 12:54 AM
Teocris   Eu nu o tineam in brate cand o alaptam. Ma durea s...   Dec 10 2009, 08:27 AM
lumina  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:50 PM