IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sampon antimatreata
honeybee
post Jan 13 2006, 04:58 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 8-December 05
Member No.: 48



QUOTE

QUOTE
eu nu am avut mari multumiri cu Bioderma. mi-am luat tonic si gel purifiant,care m-au umplut de cosuri mari. oare de ce?


pentru ce ten ai folosit produsele bioderma?adica care din ele, ca o gama destul de variata, pentru fiecare tipde piele in parte... :offtopic:...of course....sa-mi fie iertat ;)




Sebium H2O Solutie micelara -Lotiune purifianta PIELE MIXTA, GRASA SI/SAU CU ACNEE


Sebium Gel spumant -PIELE GRASA, MIXTA SI/SAU CU ACNEE


asta e ceea ce folosesc si sunt adecvate tipului meu de piele.

pentru mine nu au fost eficiente.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honeybee
post Jan 13 2006, 04:59 PM
Post #12


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 8-December 05
Member No.: 48



QUOTE
honeybee, nu trebuie sa clatesti parul cu otet de mere ci sa tamponezi pielea capului..
pai miroasa un pic ca de-aia ti-am zis ca e neplacut...
ai si coji sau numai matreata? pielea capului iti este iritata?

orice sampoane cumperi , daca au efect nu le folosi mai mult de 2-3 luni....


am niste cojite mici,iar pielea capului nu este iritata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 13 2006, 05:45 PM
Post #13


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



persoana care mi-a spus de Tgel spunea ca a incercat tot ce-a gasit pe piata pt sotul ei si 'geaba asa ca a incercat Tgel-ul asta care are petrol in compozitie si zice ca e nemaipomenit chiar a inceput sa-i dea un soi de pufulet pe locurilepe unde nu mai era par...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Jan 13 2006, 07:27 PM
Post #14





Musafir






Honeybee
coji mici  e ok, probabil ai o dermatita seboreica in faza incipienta.
in special daca ai si ten acneic (daca am inteles bine) recomandarea mea -desigur tu faci cum crezi- ar fi sa incerci sa faci un tratament intensiv de spalare cu otet de mere scalp si fata. incepi zilnic dupa ce speli fata bine de tot, o usuci si aplici solutia de otet si pe fata si pe scalp. cu mana sau cu spray. nu cu vata... apoi scai treptat pana la o singura zi pe saptamana ca si tratament de intretinere numai.
incearca sa urmaresti un pic ce mananci . elimina grasimile, prajelile, zaharul...cel mai tare insa influenteaza stressul... un pic de viata regulata e nevoie..somn destul, niste sport... un echilibru ca sa fie intr-un cuvant.

la dieta daca te intereseaza pot intra in amanunte.
orice sampon aplici in afara , nu rezolva decat efectul nu si cauza.
adica chiar daca este o ciuperca ea se instaleaza caci gaseste mediu propice. cum simte sistemu imunitar slabit cum reapare...
nu vreau sa intru in foarte multe detalii dar sper ca ai prins ideea. repet , vrei info intr-o arie mai restransa iti ofer dar altfel pot sa scriu despre subiectul asta o carte intreaga....

hashulica, gudronul este extract de petrol si da este recomandat. are un mai mare succes la barbati insa, fiind my rough cumva si cred ca in reacte cu testosteronu are rezultate mai bune. la femei pielea e mai sensibila si sa zicem asa ala cam arde...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honeybee
post Jan 13 2006, 08:06 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 8-December 05
Member No.: 48



cred ca are foarte mare legatura cu ce mananc si cu stresul.
prietenul meu are si el de la o vreme cojite. va trebui sa intram la regim. :) dar va fi greu sa renunt la dulciuri si el la prajeli.

o sa incerc si samponul de la Neutrogena, le voi incerca pe toate,poate se intampla vreo minune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Jan 13 2006, 08:14 PM
Post #16





Musafir






hehe honey :)

minunile se intampla cand le faci cu mana ta :)

succese nebanuite sa ai!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honeybee
post Jan 14 2006, 12:06 AM
Post #17


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 8-December 05
Member No.: 48



nebanuite,nebanuite!
sper sa se intample.
multumesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Jan 14 2006, 01:19 AM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Am luat si eu samponul Node DS (Bioderma), am scalpul iritat si vai de el, va tin la curent cu evolutia...  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 9 2006, 07:43 AM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



cat am folosit nizoral si o luna dupa n-am avut nimic.... acum parca parca mi-a aparut la loc...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Mar 9 2006, 08:56 AM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Acum vreo 4 ani m-am umplut de matreatza de la un sampon Pantene... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif) singurul remediu a fost un sampon de la Avon (pe vremea aia era intr-un recipient albastru). Probabil va intrebatzi de ce tot timpul scriu despre Avon...nu fac reclama, Doamne fereste! Nu sunt nici reprezentant nici altceva dar pur si simplu sampoanele de la ei sunt singurele care nu imi fac matreatza. De ex. de la H & S fac bubite pe pielea capului ...bubitze ce dor...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 07:24 AM