IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Maturizare
bebi_mic
post Jan 28 2006, 10:21 PM
Post #1





Musafir






fetele, ce parere aveti? la varsta mea trebuie sa incep sa ma maturizez? sa las copilaria in urma (din care oricum am numai amintiri urate) si sa devin ceva mai stilata, sa fiu mai finuta si sa vorbesc altfel cu cei din jurul meu?? va rog nu radeti de mine, dar nu prea am pe cine sa intreb si m-am gandit ca m-ati putea ajuta cu cateva sfaturi... :pupaceala:  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 28 2006, 10:32 PM
Post #2





Musafir






eu cred ca in primul rind, trebuie sa-ti traiesti virsta, este greu sa te intorci in timp!
felul tau de a fi nu trebuie sa se raporteze la a te maturiza, ca crestere??
Parerea mea este ca o domnisoara, trebuie sa fie finuta, indiferent de virsta, acest lucru o face sa fie stilata dar si sa se adapteze altfel anturajului!
A te "indeparta" de copilarie, va fi o greseala, tine cont ca este parerea mea si nu critica!!!
A te maturiza, in gindire, deci nu neaparat in comportament, este normal, dar aceasta sa o faci in raport cu virsta ta!
Te rog eu, ramii, in limita posibilitatilor, la inocenta virstei tale,cu o maturitate de gindire care sa nu te faca batrina, caci uneori nu tot ce este matur este si in ton cu virsta, dar nici sa fii la polul opus, ceea ce nu este cazul tau!!!
:) 8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebi_mic
post Jan 28 2006, 10:40 PM
Post #3





Musafir






da dar eu nu prea sunt finuta... nu de mult m-am ales cu un ochi vanat intr-o incaierare cu un baiat din clasa, (si el cu nota 6 la purtare si o batuta zdravana :fluierat: ), si nu stiu cum sa evit prostiile astea ca nu prea ma pot abtine cand vad pe unii ca vorbesc despre mine lucruri fara rost :-X si mai si mint pe deasupra...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 28 2006, 10:48 PM
Post #4





Musafir






pina in clasa a 8-a, ficei mele i se spunea "Rambo", era cam neiertatoare si ea!!!
Acum s-a schimbat! Si mai este si faza cu ...................gura lumii nici pamintul nu o astupa!! Cauta sa nu dai curs provocarilor, si mai trateaza-i si cu "ignore"!!!!!!!!!!!!!!1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebi_mic
post Jan 28 2006, 10:57 PM
Post #5





Musafir






:hohote: ;D si mie tot asa imi ziceau anul trecut :P :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebi_mic
post Jan 28 2006, 11:42 PM
Post #6





Musafir






cum adica nu sunt? ??? ??? sunt mai cum? mai mica sau mai mare?? :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 28 2006, 11:42 PM
Post #7


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Sorin PM  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flory24
post Feb 2 2006, 06:38 PM
Post #8


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 96
Joined: 19-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 156



Bebe mic ,parerea mea este ca tre sa-ti traiesti tineretea si copilaria asa cum este ea, cu

bune si cu rele,asta-i viata, sa stii ca nu esti singura cu o copilarie mai urata ;)  dar... au

mers mai departe ,asa ca ...sus pe cai :P .

si... da-le-n gura , nu te lasa  :trozneala:  .pupici multi pt tine :-* :-* :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Feb 2 2006, 11:12 PM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



bebi_mic..just be yourself..  :hainoroc:
Te vei maturiza,in adevaratul sens al cuvantului, atunci cand va veni timpul.Mai ai timp sa copilaresti. :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alina Mamurescu
post Feb 20 2010, 03:49 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



Eu zic sa iti traiesti copilaria....Cand vei creste mare si vei fi deja matura, iti vei aduce aminte si vei vrea sa fii din nou copil, sa iti traiesti copilaria din nou!!Asa ca, te vei maturizia la momentul potrivit!!Verisoara mea nu si-a trait copilaria si a trecut prin multe si uite ca, i-a venit menstruatia la 10 ani si la noua avea deja cosuri si avea tatucele maricele...Traieste-ti copilaria cat mai poti!!!
-------------------
(IMG:http://i829.photobucket.com/albums/zz216/Burtica_mami/ing12.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:17 PM