IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum scapam de pete, Modalitati de indepartare de pe haine, obiecte, mobila, incaltaminte,
Diana.
post May 23 2008, 09:21 PM
Post #41


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pixul iese cu orice fel de alcool. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Stie fata de pe vremea cind pixurile din comert erau numai de-alea de curgeau de numa-numa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 23 2008, 09:25 PM
Post #42


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



really? no, ma pun iar pe frecat diseara. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
mersi (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 23 2008, 09:51 PM
Post #43





Musafir






clau, nu da cu acetona pe lac ca se duce lacul. Pata aia va ramane, pune si tu ceva pe ea.

Si eu scoteam petele de pix cu fixativ: dadeam bine peste pata, lasam cateva ore sa actioneze si apoi bagat la masina de spalat. Nu mi-a mai venit copilu' de mult cu asa bucurii acasa, slava Domnului!

Eu mi-am cumparat acum sprayul de la Amway, va dati seama ce treaba buna face de am luat eu un produs mlm-ist (mie mi-l ia o colega la pret de cumparare).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laurelu
post Jun 11 2008, 09:59 AM
Post #44


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 11-June 08
Member No.: 4,049



Salut...Am si eu o problema...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Am patat canapeaua din piele sintetica cu vopsea de la o hartie de ciocolata ....A fost ciocolata pe canapea si sa topit ,iar vopseaua sa depus p piele!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreea
post Jun 24 2008, 12:20 PM
Post #45


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 24-June 08
Member No.: 4,122



hey,

am si eu o mare problema si se pare ca nu ma descurc singura de aceea va rog foarte mult cine poate sa ma ajute.
Anul trecut mi-am cumparat o rochitica de vara absolut senzationala,am prins-o la reduceri in august .E alba cu niste flori negre.Anul trecut cand am spalat-o prima data am observat ca a iesit un pic din florile alea negre...dar cum am spalat-o in apa rece...si am scos-o imediat cum am vazut ca iese...nu se cunostea foarte tare.Acum am spalat-o din nou...tot in apa rece...dar s-a facut si mai urata...a iesit un fel de gri-albastrui din florile alea (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Acum nu stiu ce sa fac...oare mai pot sa o scot alba din nou? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Sa incerc la o curatatorie?...Nu as vrea sa renunt la ea (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Astept solutii daca aveti!!! Multumesc mult!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 24 2008, 12:56 PM
Post #46


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



E vopsea proasta din pacate nu ai ce ii face. Iar la curatatorie ti-o termina definitiv.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Jun 24 2008, 02:11 PM
Post #47





Musafir






QUOTE(Maàt @ Jun 24 2008, 01:56 PM) *
E vopsea proasta din pacate nu ai ce ii face. Iar la curatatorie ti-o termina definitiv.



sustin si eu ce a zis maat
am patit si eu, am umblat prin casa cu ea pt ca n am putut sa o fac ca la inceput
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jun 30 2008, 01:50 PM
Post #48


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Stie cineva cum pot sterge o papusica care a fost "infrumusetata"de bebica cu pixul ?
Am incercat cu acetona, cu fixativ, cu tuica de casa (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) (pastrata si pusa bine pentru ocazii speciale), cu periuta...Nu iese si pace.
Alte idei mai aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jun 30 2008, 02:08 PM
Post #49


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055




a spus Diana chiar in susul paginii. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE(Maàt @ May 23 2008, 10:21 PM) *
Pixul iese cu orice fel de alcool. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Stie fata de pe vremea cind pixurile din comert erau numai de-alea de curgeau de numa-numa...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jun 30 2008, 02:15 PM
Post #50


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Mie mi-a mazgalit un verisor mic si nazbatios o pereche de pantofi cu pix. Am scos urmele lasandu-i la inmuiat, de seara pana dimineata, in putina apa cu cif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 01:08 AM