IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pregatirile pentru Pasti - curatenia, organizare, count down-ul a inceput
kalua
post Mar 30 2007, 09:11 AM
Post #11





Musafir






Omu' s-a ocupat de frigider: facut curat pe dinauntru si pe dinafara plus l-a mutat scurt din loc si a sters bine si sub el. Tot el a facut si usile. Eu vreau (de fapt nu vreau, dar trebuie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) sa frec si scaunele din piele.
Am comandat carnea la macelar pentru sambata viitoare. Mai trebuie sa ma duc la aprozar sa comand menta pentru ca n-o au intotdeauna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 30 2007, 09:14 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Eu vreau-nu vreau le fac toate singura, anul asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 30 2007, 03:34 PM
Post #13





Musafir






Eu am de spalat doar geamuri, ca perdele si draperii inca n-am. Ma duc maine sa caut pe la magazine. Pana acum am tot vazut dar nu prea mi-au placut. Mai am de frecat faianta in baie (e noua dar are chit alb pe placutele cu desene, care sunt in relief, asa ca ma voi ajuta de o periuta de dinti. In rest, am de dat cu aspiratorul pe parchet (n-am nici covoare (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ) si sters f bine praful. Trebuie sa ma duc maine sa-mi cumpar si un aspirator, ca am unul, dar e cu priza de State si nu vreau sa mai montez trasformatorul de fiecare data (e o cutie mare si f grea, care evident, ocupa spatiu). Am si eu ceva lucruri de care trebuie sa ma debarasez.
Mama zice c-o sa vina si ea sa ma ajute, dar sunt sigura ca n-o sa aiba timp. Trebuie sa si le faca si ea pe ale ei. Sa vedem daca al meu va fi receptiv, macar la niste chestii minore.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 30 2007, 03:39 PM
Post #14





Musafir






Roxanica, pune-l la treaba, nu-l intreba daca vrea sa te ajute, ci adu-i la cunostinta ce are de facut. Si mai bine-i faci o lista scrisa. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZIBBA
post Mar 30 2007, 03:42 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 248
Joined: 1-February 07
From: barca
Member No.: 1,130



hahaha,roxanica,tu speli faianta precum soldatii sau puscariasii! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
si eu fac curat...am spalat geamurile,am spalat cuvertura de pat...covoare n-am ca nu se poarta aici:P...desi mi-ar placea,dar daca vine cineva ,nu tine cont de covoare si de ce sa-mi cumpar,ca sa am ce face?
si cum mi-e dor de curatenia de primavara din gradina,am skimbat pamantul la flori...
mai am si un pic de curatat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) prin balconul meu minuscul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 30 2007, 03:56 PM
Post #16





Musafir






Kalua, incerc lucrul asta, dar trebuie sa ma port cu manusi. Reactioneaza f urat la reguli si sarcini. E cam lenes sau daca vrei un termen mai dragut, comod, din fire.

Zibba, e singura metoda ca sa scot faianta aia la lumina. Sunt niste caluti de mare, stelute si melci desenati pe niste placute de 10 cm x 10 cm, deci iti dai seama ca nu reusesc cu alta metoda. Apropo de flori, mie cred ca mi-au murit toate dupa 6 luni de stat la mama. Aveam niste muscate si un lamai. Cred c-a rezistat decat cactusul. Eu o sa incerc totusi sa le salvez. Dar acum vreau sa-mi fac un colt cu flori 'dupa revista'. Cea mai trista am fost cand mi-a murit bonsanica (asa l-am alintat). Am si acum poza lui pe mobil. Cauza mortii cred c-a fost schimbarea de loc, n-am reusit sa-l scot din iarna. Acum i l-am dat sora-mii si mi l-a pictat, a scos pamantul si a pus pietricele...si-a iesit o chestie f misto, de-abia astept sa-i gasesc locul potrivit in casa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 30 2007, 05:33 PM
Post #17





Musafir






O fi frate cu al meu, roxanico. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Dar, incet, incet l-am pus la treaba. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Am cumparat vopsele pentru oua: marmorate si unele cu foita argintie (asa, ca o patina).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 30 2007, 05:39 PM
Post #18





Musafir






QUOTE(kalua @ Mar 30 2007, 06:33 PM) *
O fi frate cu al meu, roxanico. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Dar, incet, incet l-am pus la treaba. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Da...pai si la mine cred ca acelasi ritm va fi: incet si f incet (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) . Dar trebuie sa recunosc ca remarc imbunatatiri fata de inceputuri. Si cum sunt o persoana optimista din fire, sper in mai bine in viitor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 30 2007, 09:12 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(kalua @ Mar 30 2007, 05:33 PM) *
O fi frate cu al meu, roxanico. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Dar, incet, incet l-am pus la treaba. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Am cumparat vopsele pentru oua: marmorate si unele cu foita argintie (asa, ca o patina).


heeey... eu am vazut oua gata vopsite (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) la Real , Selgros, Metro... oare cum or fi? erau super dragutzele. avand in vedere ca noi ne mutam la mama acasa de Pasti (ea pleaca in concediu si tre sa facem Granny-&Cat-sitting)... parca nu m-as baga sa ii fac dezastru prin bucatarie cu vopsitul oualor.

in rest, mai am de asezat niste haine... ieri am facut bucataria (camara, aragaz, frigider, scos vase si spalat, spalat mocheta, perdeaua), si baia. azi: rufe, balcon, gramuri, debara. maine o sa dau cu aspiratorul si ce mai e de finisat (sters praf, etc). de papa, mi-a facut mama aprovizionarea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 31 2007, 03:25 PM
Post #20





Musafir






Pana acum mi-am cumparat perdele, draperie si galerii pentru sufragerie si dormitorul, mi-am dat comanda de oglinda de baie si de pervaz interior la sufragerie...deci nimic ce tine curatenie. Am venit acum un pic acasa sa lasam cumparaturile si plecam din nou la Cora sa mai facem alte cumparaturi. Ne ducem sa luam aspirator si niste alimente.
Spor la treburi fetelor!

Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:23 PM