IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cate flotari reusiti sa faceti?
kalua
post Mar 28 2007, 02:36 PM
Post #1





Musafir






Ieri la serviciu a fost un mic concurs de flotari intre doi masculi care la inceput au dat din gura ca fac fara probleme 100 de bucati. Unul a facut 35, celalalt 51. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Aseara, acasa, ne-am trantit toti 3 (fiica-mea, scumpul meu si eu) pe jos si si-a masurat fiecare puterile in materie de flotari. Eu n-am reusit nici macar una. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)

Cate flotari reusiti sa faceti voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 28 2007, 03:10 PM
Post #2





Musafir






Io fac 10 da si alea cu chiu cu vai (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Kalua vezi daca faci Pilates (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) E singurul sport care nu lucreaza deloc bratele. Eu cei mai multi muschi la mana cred ca i-am facut de la dus tigara si sticla de bautura la gura (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Abdomene reusesc ceva mai multe (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 28 2007, 03:30 PM
Post #3





Musafir






QUOTE(kalua @ Mar 28 2007, 03:36 PM) *
Ieri la serviciu a fost un mic concurs de flotari intre doi masculi care la inceput au dat din gura ca fac fara probleme 100 de bucati. Unul a facut 35, celalalt 51. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Aseara, acasa, ne-am trantit toti 3 (fiica-mea, scumpul meu si eu) pe jos si si-a masurat fiecare puterile in materie de flotari. Eu n-am reusit nici macar una. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)

Cate flotari reusiti sa faceti voi?

Pai poate or reusi ei, da' in alte conditii de temperatura, umiditate si presiune... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) asa, pe uscat, e grele! Doar daca le puneati pe podea niste postere cu Pamelutza(Anderson) sau Msele Electra...
Eu doar duminica la "kamikaze" fac flotari, cam 10 maxim maximorum...ca-s grele ale naibi, cica sa stam sprijinite in genunchi si cu picioarele incrucisate, talpile in sus frumusel...ei, sa va vad cate puteti asa?!
Dar la abdomene sunt dr docent, puteti sparge lemne pe slaninutza mea de pe burta....fac 100 norma uzuala, si spre fata, si pe lateral, cu un singur cot ridicat sau doar mana intinsa spre genunchiul opus flexat...la sala, acasa ffffffffffffffffffoarte rar si mai mult de 50-60nu! In schimb imi mai plac exercitiile pt muschii feselor...sprijinite pe spate, fara sa ridicati coloana de pe podea, doar fundul sus si picioarele flexate, mainile pe langa corp pe podea, picioarele departate; apropiati genunchii de 20 ori normal, fara sa puneti fundul jos, apoi alte 20 apropieri rapide, alte 20 normale si tot asa pana la 100. ei, cum e?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 28 2007, 03:38 PM
Post #4





Musafir






nici 5 flotari nu pot, in schimb abdomene da acum insa m-am cam lenevit si se cam vede ca nu mai arata abdomenul meu ca in liceu (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Mar 28 2007, 03:50 PM
Post #5





Musafir






Pai engage,ca peste 10 ani o sa zici ca nu mai arata nici macar ca acum!!!! Am prietene slabe carora le atarna pielea pe burta...asa ca da-i cu sport, ca muschii nu asteapta sa te energizezi, se blegesc cand ti-e lumea mai draga!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 28 2007, 04:00 PM
Post #6





Musafir






stiu ca peste 10 ani o sa se lasa muschii si pielea (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 28 2007, 04:25 PM
Post #7





Musafir






Abdomene pot face si eu multisoare, in toate partile, nu de-astea vorbeam.

dr_wise, flotarile alea pe genunchi sunt de dama (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , centrul de greutate se schimba si sunt mai usor de facut. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Cred ca m-apuc de antrenament de flotari.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Mar 28 2007, 05:58 PM
Post #8





Musafir






Eu niciodata nu am putut sa fac flotari. Nici macar alea pe genunchi pe care ne pune sa le facem la aerobic. Sunt varza la capitolul brate. In schimb, cand faceam dans de performanta n-aveam nici o problema cu sustinutul bratelor la vals.
La abdomene stau binisor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 28 2007, 07:24 PM
Post #9





Musafir






Le-am incercat pe astea de dama cu talpa- sus, am facut 15 fara probleme. (IMG:style_emoticons/default/dance.gif) Macar atat.
Trebuie sa mai exersez, sa pot face macar 5 de-alea normale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Mar 28 2007, 07:29 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



hm...se pare ca sunt campioana!
eu rezist la 20 facute pe talpi,dar sprijinita pe palme,nu in pumni (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
cat despre abdomene fac pana ma plictisesc.noroc ca m a apucat lenea si nu mai vreau sa fac deloc (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:48 PM