IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

96 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Comenzi cosmetice & stuff de pe site-uri straine, magazine online din strainatate
baby_nfs
post Dec 21 2006, 07:54 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



pana la urma mi-am luat cu totul altceva decat mi-am propus initial (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) ..am sfarsit prin a cumpara avon de pe site-ul lor (produse de par) si cateva lucruri de pe amazon .. vroiam si mama lotion (dolaru era scazut atunci si m-am gandit ca mai bine iau din sua decat sa platesc in lire la aspectsofbeauty.net), dar am citit intr-un review lasat acolo ca ar fi schimbat nitel compozitia ceea ce nu mi-a picat tocmai bine..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Dec 26 2006, 02:02 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



NU CARD BRD!!!! TZACA MAREEEEE! Eu ma chinui de doua luni sa cumpar ceva de pe strawberry (kit de dermabraziune Dr Brandt wow) si initial am facut card la BRD specificand ca vreau sa cumpar de pe net! in 10 zile a venit cardu iar cand sa cumpar: stupoare, nu era acceptat, m-am dus iar la BRD si dăăăăă cica au ei o problema cu softu' mare vrajeala ca m-am interesat dupa si BRD -ul nu are nici un card care sa mearga pe net! Fac panarama imi da si comisionul de inceput de card si-mi iau catrafusele si ma duc la BCR. Am completat pe net o cerere de card VISA International In USD (asta trebuie pt tranzactii pe net internationale) si a doua zi ma suna o tanti sa ma intrebe daca toate info sunt corecte si-mi spune ca in patru zile pot veni sa-l iau! Iau cardu'intreb daca merge pe net si zice ca da! Fac aceeasi tranzactie si.......stupoare iar nu merge! Cu o falca in cer cu una in pamant ma duc iar la BCR si isi aduce cucoana aminte ca tre'sa mai completez o cerere sa autorizez tranzactiile pe net.... (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/frustaremare.gif) ...si vine Craciunul! Nu am mai apucat sa fac iar tranzactia dar acum cred ca merge pt ca iar m-am interesat si cardu'cica e OK (cu cererea de rigoare!!!!)

Deci Meg, recomand BCR costa 5 Usd sa faci cardu'iar la inceput tre sa pui 100 USD pe el vine in 4 zile si poti sa-l comanzi pe net pe siteśl oficial al BCR! NU UITA cand te duci sa-l iei sa specifici ca-l folosesti pe net si vrei sa completezi cererea de autorizare !!!!

Multa bafta, eu vreau sa fac iar tranzactia dupa craciun te anunt daca totul e ok!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 26 2006, 03:20 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



geoo, ai mai folosit kitul acela de dermabraziune?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_nfs
post Dec 26 2006, 07:20 PM
Post #14


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



parerea mea .. cardul de la ING e cel mai bun.. se elibereaza in 3 zile, merge si la cumparaturi pe net, il alimentezi de la self bank iar banii intra instant
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_nfs
post Jan 2 2007, 10:09 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



eu Zic sincer sa nu iei.. sunt pe piata o groaza de alte cosmetice destinate acneei si cu rezultate mai bune decat proactiv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 4 2007, 01:52 PM
Post #16





Musafir






Mi se puse si mie pata amu sa imi iau ceva de pe strawberry. M-am spalat aseara pe cap la o prietena cu niste produse de la Tigi si pot sa spun ca sunt f tari...genul ala de produse la care se vede diferentza dupa o singura utilizare. Si stiu ca in saloanele de aici sunt destul de scumpe, in schimb pe strawberry cu 50 de euro imi iau 3 produse, ceea ce mi se pare rezonabil.
Da trebe sa imi fac card la ING din cate ziceti voi ...ca nu am decat la BRD...si asa o leneeee mi-e...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jan 4 2007, 01:59 PM
Post #17


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Nu sunt chiar asa scumpe nici aici. Eu am dat 50ron pe un spray de volum si tin minte ca masca cu peppermint era tot atat. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 4 2007, 02:21 PM
Post #18





Musafir






zau? hmmm....ce oi fi vazut eu 1 milion la un salon de aici? pai dc ar fi 500 atunci nu se mai merita sa ma obosesc cu carduri and stuff...iaca chiar o sa ma duc sapt asta la un salon sa vad.

Cum e sprayul de volum? e bun de ceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Jan 4 2007, 02:21 PM
Post #19





Musafir






angel cu 50 de euro iti iei cam 3 produse Tigi si de la salon, mai mult te incurci cu cardul si comanda pe net.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 4 2007, 02:25 PM
Post #20





Musafir






Asa-i...aveti dreptate, nu stiu de ce traiam eu cu impresia ca sunt mult mai scumpe. Dar hey..de aia am si scris aci, ca stiam ca ma scoateti voi din incurcatura (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

96 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 06:56 AM