IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

25 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Creme miraculoase
kalua
post Jun 21 2007, 03:42 PM
Post #21





Musafir






Nu e deloc parfumata si are rugina in ea. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Da-i (IMG:style_emoticons/default/322.gif) , intr-adevar.
Daca ma ard (nu foarte tare) pe la bucatarie si ma ung cu ea nici besica nu se face. Si la serviciu vin toti cu bubute la mine sa-i dau cu crema asta miraculoasa. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Si-ntre timp i-am facut si pe niste colegi (barbati de-astia "adevarati", care nu suporta decat sapun si spirt pe pielea lor) sa si-o cumpere. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 8 2007, 06:04 PM
Post #22


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Clara, uleiurile acelea pot fi folosite si pentru corp?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
post Jul 9 2007, 08:39 AM
Post #23


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 159
Joined: 8-June 07
Member No.: 1,761



da dar cantitatile sunt mici cele care le iau eu de la plafar si nu stiu daca exista si variante de 500 ml.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jul 11 2007, 04:16 AM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(Ally @ Jun 20 2007, 09:59 AM) *
kalua, saru'na! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
o iau, sigur va fi buna dupa plaja. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) am vazut ca acum exista un pachet promotional cu balsamul de buze + crema + crema de maini pe la 19-20 eur.


ally cum merge crema? m-ati convins si pe mine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) desi pe makeupalley nu are review-uri ff bune
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ally
post Jul 11 2007, 08:41 AM
Post #25


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 11-June 07
Member No.: 1,781



maria, imi place f mult. (IMG:style_emoticons/default/322.gif) o folosesc o data sau de doua ori pe saptamana si pe fata (am tenul mixt-deshidratat-extraordinar de alergic) si sunt f multumita. ma dau seara iar dimineata cand ma trezesc am fata f luminoasa (deci hidrateaza sau mentine hidratarea pielii f bine). am tot fost la mare sau la piscina si dupa o zi de stat in soare (eu nu prea stiu ce e aia umbrela (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) ma dau cu ea seara si nu mai imi trebuie altceva. vezi ca cel mai important ingredient e vaselina si daca vaselina simpla nu ti-a placut cum miroase crema asta o sa-ti mute nasul din loc, miroase cam rau. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
balsamul de buze am reusit sa-l rup asa ca folosesc tot crema si pe buze. ca si kalua, pe care o pomenesc de fiecare data cand o folosesc (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) , am crema asta la mine intotdeauna.
crema de maini din aceasi gama, aia care e in oferta, nu e extraordinara dar merge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jul 11 2007, 02:29 PM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(Ally @ Jul 11 2007, 08:41 AM) *
maria, imi place f mult. (IMG:style_emoticons/default/322.gif) o folosesc o data sau de doua ori pe saptamana si pe fata (am tenul mixt-deshidratat-extraordinar de alergic) si sunt f multumita. ma dau seara iar dimineata cand ma trezesc am fata f luminoasa (deci hidrateaza sau mentine hidratarea pielii f bine). am tot fost la mare sau la piscina si dupa o zi de stat in soare (eu nu prea stiu ce e aia umbrela (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) ma dau cu ea seara si nu mai imi trebuie altceva. vezi ca cel mai important ingredient e vaselina si daca vaselina simpla nu ti-a placut cum miroase crema asta o sa-ti mute nasul din loc, miroase cam rau. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
balsamul de buze am reusit sa-l rup asa ca folosesc tot crema si pe buze. ca si kalua, pe care o pomenesc de fiecare data cand o folosesc (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) , am crema asta la mine intotdeauna.
crema de maini din aceasi gama, aia care e in oferta, nu e extraordinara dar merge.


merci ally (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) . si eu am tenul mixt deshidratat, f iritabil mai ales din cauza unei dermatite seboreice. cum miroase vaselina pentru ca eu am o crema cu vaselina si nu miroase (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) , chiar mi-au zis fetele mai de mult ca vaselina nu miroase in mod normal (cumparasem eu o crema cu vaselina de calitate inodoielnicacare miroasea a benzina..). oricum, inainte de a o cumpara o miros dar daca e buna ma sacrific, am dat eu si cu ihtyol doar ca sa calmez pielea deci nu ma sperie asa usor (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ally
post Jul 11 2007, 03:29 PM
Post #27


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 113
Joined: 11-June 07
Member No.: 1,781



da, citisem eu un post mai vechi in care ziceai ca miroase urat vaselina pe care o cumparasei. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
oicum, daca nu o sa-ti placa pe fata mai mult ca sigur o sa-ti placa pt buze. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jul 11 2007, 03:55 PM
Post #28


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



QUOTE(Ally @ Jul 11 2007, 03:29 PM) *
da, citisem eu un post mai vechi in care ziceai ca miroase urat vaselina pe care o cumparasei. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
oicum, daca nu o sa-ti placa pe fata mai mult ca sigur o sa-ti placa pt buze. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)



da, buze, maini, am citit ca ajuta cicatrizarea bubitelor/arsurilor, a 'ranilor' de la cosuri, e buna cand bate vantul (la mine bate f rau vantul), dupa expunerea la soare etc deci o utilizare se gaseste (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jul 11 2007, 04:18 PM
Post #29


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



impotriva iritatiilor de tot felul eu mai folosesc, pe langa eterna crema de galbenele, si Homeoplasmine de la Boiron
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 11 2007, 08:05 PM
Post #30


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Elizabeth Arden
Visible Difference
Eight Hour Cream
Skin Protectant
Crème de Huit Heures
Baume Apaisant Réparateur
--------
kalua, am cautat in Craiova, nu am gasit; astia au aceleasi marfuri peste tot, nimic deosebit, numai preturile difera cu procentaje de pina la 100 la 100... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

25 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:52 AM