IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

28 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Destinatii de vacanta
Meg
post Jan 22 2006, 08:13 PM
Post #41


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



QUOTE
cand am fost in judetul Harghita, (Praid si imprejurimi) m-a uimit un lucru: locuitorii de origine maghiara nu doreau sub nici o forma sa vorbeasca romaneste, iar unii chiar se facea ca nu inteleg. la restaurant spre exemplu: cereai sare si venea cu tirbusonul. :o ati patit si voi la fel? :)


:offtopic:
same here.. nu aveau nici o treaba, chiar a trebuit sa 'batem' drum bun pana sa gasim pe cineva care sa ne serveasca. magari! parerea mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flory24
post Jan 23 2006, 02:18 AM
Post #42


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 96
Joined: 19-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 156



Am fost acum vre-o doi ani la Slanic Prahova cu prietena mea Cata si inca cateva persoane.
Frumos...dar stati sa vedeti cea urmat...mentionez: Cata era operata de apenticita si nu avea mai mult de o saptamana de cand iesise.
Ajungem noi in Slanic ,vine unu si ne ia pe toti si ne duce acasa la el (misto rau tipu :inloove:),dar... noi trebuia sa ajungem la o cabana forestiera (acolo era marea adunare a poporului) si nu era mult pana acolo, decat 20 km (cred) am mers pe jos de mi-a venit rau,in cele din urma cica am ajuns...dar nu vedeam cabana(in mintea mea imi ziceam:cine o mai face ca mine ,ca mine sa pateasca.)mai era de urcat vre-o 10 minute pe jos un deal abrupt,dar nu asta ar fi fost problema.Problema era ca aveam foarte multe bagaje si trebuiau carate...io am luat sacul de paine in spinare si sus cu el,pe la jumatatea drumului i-am spus Catalinei sa ma inpinga de la spate ca nu mai pot...ma duceam inapoi.
In sfarsit am ajuns sus ...acolo era si un frustrat de prof de fizica care avea ce avea cu noi,dar l-am aranjat noi (io cu Cata),a 2 zi nu mai era mancare ...si ce ne-am zis ...a venit ziua razbunarii,i-am dat profului mancare din cosul de gunoi sa manance(asta inseamna sa te pui cu cele mai razbunatoare finte de pe pamant) ne-am amuzat copios :D :D :D
mai e de povestit dar ...altadata :-* :-* :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Jan 23 2006, 09:00 AM
Post #43


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



Imi place sa merg oriunde in concediu...nu conteaza, important este sa ma simt bine.

PS: Flory, spui din casa?  ::) :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fahnell
post Jan 23 2006, 07:14 PM
Post #44


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 270
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 65



e o statiune de nudisti in croatia ..acolo e de mers. :)
o sa ma interesez cum ii zice.  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Jan 23 2006, 07:36 PM
Post #45


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



Fahnell
acea statiune de nudisti (nici eu nu mai stiu cum se numeste) a fost prezentata pe discovery intr-un documentar "cele mai frumoase plaje (culmea!...se refereau la nisip si apa :() din lume... :hainoroc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Jan 23 2006, 07:41 PM
Post #46


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



ella, cred ca fahnell nu facea referire la ape si nisip  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fahnell
post Jan 23 2006, 07:44 PM
Post #47


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 270
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 65



va bagati mergem?  8)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Jan 23 2006, 08:20 PM
Post #48


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



  Cel mai frumos e pe valea Cernei , intre Herculane si Baia de arama  :-X

  Am avut ocazia  sa trec pe acolo si e frumos tareeeee  :tararam:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 26 2006, 05:46 PM
Post #49





Musafir






Mi-a placut enorm si intre Moisei si Nasaud, de fapt chiar de la Toplita in sus pe vaqlea Muresului, pina la Moisei si de acolo catre Baia Mare este superb, un peisaj mioritic de invidiat!!!!!!!!!!!!!(IMG:http://www.smileyville.com/images/misc/camera.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 29 2006, 07:23 AM
Post #50


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Eu am fost in Muntenegru vara trecuta dupa ce cu o vara inainte scarbita de Mamaia mi-am promis ca nu mai calc pe litoralul romanesc.
Merita sa mergi cu masina personala doar ca drumul la un moment dat e cam nasol cateva ore de serpentine gen "Transfagaran".Preturile au fost f ok am platit cazarea 10 euro pe noapte mancarea f buna si ieftina.Iar ca perisaj f f Fain.
Ce nu mi-a mai placut a fost faptul ca ne-am ratacit in Belgrad :) aia nu au indicatoare.
Am sa caut ceva poze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

28 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 09:02 PM