IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ingrijire pentru par gras, solutii si tratamente
kalua
post Jan 10 2008, 10:37 PM
Post #11





Musafir






Sfaturi de la Lucie Doughty, Paul Mitchell editorial director (cliente de-a ei: Charlize Theron, The Dixie Chicks):
- vopseaua face parul gras mai putin alunecos si-i ofera volum
- puteti sa va spalati zilnic pe cap cu un sampon usor. Nu masati tare pielea capului. Daca vreti sa folositi balsam, aplicati-l doar pe lungimea parului, in nici un caz la radacina.
- nu folositi produse pentru luciul parului, iar alte produse de ingrijire a parului nu trebuie folosite in apropierea pielii capului.
- nu periati prea des parul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jan 10 2008, 10:43 PM
Post #12





Musafir






Geta Voinea zicea ca parul nu trebuie periat decat atunci cand e spalat apoi pana la urmatoarea spalare
eu una am incercat si adevarul e ca nu mai pica asa parul si nici nu se ingrasa (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

This post has been edited by divi2007: Jan 10 2008, 10:43 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 10 2008, 10:54 PM
Post #13


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



eu am avut solutie de permanent in par (pentru niste bucle mari) si INTR-ADEVAR, rezista cu 2 zile mai mult.
acum trebuie sa il spal la o zi, hai doua.. a treia deja e dezastru.
solutia aia l-a facut si mai tare.. eu il am fin si moale.
daca as avea ocazia, mi-as mai pune parul la fel (atat pentru bucle, cat si pentru celelalte beneficii).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 10 2008, 11:29 PM
Post #14


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(divi2007 @ Jan 11 2008, 12:43 AM) *
Geta Voinea zicea ca parul nu trebuie periat decat atunci cand e spalat apoi pana la urmatoarea spalare
eu una am incercat si adevarul e ca nu mai pica asa parul si nici nu se ingrasa (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)


Daca eu as face asa, as arata ca muma padurii sau Zuza nebuna, sau cum preferati, ceva in registrul asta. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Eu imi perii des parul.. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

This post has been edited by sweet_girl: Jan 11 2008, 12:08 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Apr 23 2008, 05:57 PM
Post #15


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



QUOTE(divi2007 @ Jan 10 2008, 11:43 PM) *
Geta Voinea zicea ca parul nu trebuie periat decat atunci cand e spalat apoi pana la urmatoarea spalare
eu una am incercat si adevarul e ca nu mai pica asa parul si nici nu se ingrasa (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)


O, chiar a zis?
Eu faceam chestia asta fara sa stiu ca ar fi spus cineva. Chiar,cand mai e emisiunea?(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

QUOTE
- puteti sa va spalati zilnic pe cap cu un sampon usor. Nu masati tare pielea capului. Daca vreti sa folositi balsam, aplicati-l doar pe lungimea parului, in nici un caz la radacina.

EU V-AM ZIS!

Sora-mea ma streseaza ca i se ingrasa parul prea repede, si cand ii spun sa-si spele parul cand e gras, adica la 2 zile, incepe mami sa o streseze ca e nu e bine! Suntem o familie stresaNta (IMG:style_emoticons/default/yahoo[1].gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alynna15
post Apr 23 2008, 10:22 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 23-April 08
Member No.: 3,753



QUOTE(Girlish @ Jan 5 2008, 08:26 PM) *
Eu folosesc Alpecin.

si eu folosesc alpecin la recomandarea unui medic dermatolog. aveam probeleme cu parul ma spalam la 2 zile iar acum de cand folosesc acet sampon am ajuns sa ma spal la 4-5 zile, este ft bun si merita incercat. nu mai folositi produse din comert la care tot fac reclama pt k sincer nu sunt bune.un consult la doctor rezolva problema, aaaa si am uitat eu am avut si problema cu cosurile, ceva hormonal ceea ce se intampla si cu scalpul. pe langa sampon iau si anticonceptionale care dupa cum se stie au actiune ft buna asupra tenului si parului

This post has been edited by alynna15: Apr 23 2008, 10:24 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dixy
post Apr 24 2008, 06:19 PM
Post #17


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Se gaseste in farmacii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janis
post Jun 17 2008, 09:22 PM
Post #18


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 425
Joined: 7-June 08
From: In nori...
Member No.: 4,029



Mie mi-a spus stilista sa nu mai folosesc sampon pentru par gras, pentru ca de asta nu am volum deloc, si avea dreptate, oricum contra ingrasarea parului nu facea mai nimic... Acum folosesc pentru par normal, si sunt in cautarea unui sampon si ceva tratament care sa-mi dea macar putin volum (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Hm, oare sa incerc si eu Alpecin? Ca de mult m-am dat batuta...am incercat de toate si nimic nu a funcionat, eu trebuie sa ma spal pe cap cel putin odata la 2 zile, vara cateodata si zilnic, si sa-l usuc si sa-l aranjez putin, e si mult timp, dar imi si distrug parul cu atata uscat, mai ales cu peria rotativa (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) . Of of...de ce nu functioneaza sampoanele astea pentru perul gras...mi-ar face viata mai usoara...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 17 2008, 09:55 PM
Post #19





Musafir






Janis, incearca sa alternezi mai multe sampoane. Eu am vreo 3: Vichy-ul si 2 de la System Professional (de la Wella) unul pentru hidratare si altul pentru curatarea firului de par. Si apoi masca hidratanta...dar tot la 2 max 3 zile il spal si eu. M-am cam saturat sa-l spal la 2, ca si eu folosesc perie rotativa si placa si mi-e cam mila de el. Desi mai am eu tot felul de seruri protectoare si cu vitamine, care se dau pe parul umed, ma gandesc ca peria aia nu-i face bine atat de des.

Alpecinul n-a dat rezultatele scontata la mine, dar stiu ca i-a fost f bun Clarei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rossana
post Aug 18 2008, 05:27 AM
Post #20


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 103
Joined: 23-October 07
From: Brasov
Member No.: 2,481



Samponul Sebamed Repair. SI eu am avut parul foarte gras si parca nu era niciodata curat cu adevat. Insa am fost atat de incantata de el ca mi-a fost frica sa nu-i stric efectul si sa ma intorc la cosmarul parului imbacsit dupa 2 zile, incat am stopat complet balsam, masca etc... de vreo 7 luni.

Acum ce e drept am un scalp mai sanatos ca niciodata, pot ,la nevoie, sa stau si 5 zile (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) fara sa il spal si tot nu e incarcat de sebuum,de volum nu ma plang chiar deloc, in schimb e cam aspru si tepos...
Plus ca nici mirosul nu prea e sexy...fresh si masculin mai degraba...

Asa ca ma duc sa le bat la cap pe fetele de la topicul cu Balsamuri si Masti (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si iti doresc succes.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:27 AM