IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum se cresc papagalii
berbecutza
post Dec 30 2005, 02:14 PM
Post #11


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



:hohote: si al sora-mii e foarte uracios si ciupesteeeeeeeeeee  :o eu nu mai pun mana pe el
:-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 16 2006, 11:44 PM
Post #12


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



cum se cresc? e vreo regula ceva? le dai mancare acolo.. le faci curat.. vorbesti cu ei.. si gata!  :hainoroc:

cainele trebuie plimbat, spalat, pieptanat..  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 17 2006, 01:07 PM
Post #13


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Buna :)
nu am de unde sa stiu pentru ca eu iubesc pisicile...  :inloove: pana acum nu am avut nici un alt animalut.

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 17 2006, 06:11 PM
Post #14


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



sunt deschisa la nou :D


:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alinuta-draguta
post Feb 10 2007, 10:12 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 10-February 07
Member No.: 1,178



eu am perusi am cam vreo trei ani de cand ii am... baiatul este vrede iar fata este albastra cu guler alb...au trei saptamani de cand au oua dar puii pauzaa ...imi puteti da vreo explicatieee..... nu pot sa imi dau seama oare nu sunt bune ouale..ei sunt foarte simpatici amandoii baiatul insa musca dar fetita este asa de simpatica bine insa nu pot spune ca baiatul nu este simpatic (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

am avut si pisici si canii si nu pot uita atunci cand pisicuta mea alba era sa se inecee bineinteles era alba cu ochiisori albastrii foarte frumoasa sau cand negrutul pisoiasul ,,negrutul,, fiind alintul lui era sa ia focc caci intr-o clipa de neatentie s-a urcat pe aragazz care era deschis am mai avut un birmanez foarte frumos dar am fos nevoita sa il dau la bunicii si s-a pierdut inca nu il pot uita era asa torcaitorr si iubaret incat il iubeai din prima clipa...si am avut si o pechineza mica iubareata pe care o chema dulceata caci cu acest nume am cumparat-o daca o sa fac rost de poze o va arat aceste mici vietati inasa am avut multe multe animalee dar acum nu mai am caci parintii spun ca lasa prae mult par si nu pot caci profesorii ne dau tem si nu am timp sa ingrijesc..dar in fine nu v-am povestit ca mica piscuta alba a avut 5 puiuti foarte frumosiii (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)

This post has been edited by Diana: Feb 11 2007, 08:17 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 11 2007, 08:10 PM
Post #16





Musafir






alinuta_draguta, bine ai venit pe elady!

Te rog sa folosesti zambaretii moderat, crezi cumva ca lumea aici are orbul gainilor (daca tot suntem la topic de animale (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) si nu-i vede daca-i pui normal?
Multumesc. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclypse
post Sep 7 2007, 06:29 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 7-September 07
Member No.: 2,179



Eu am un perus albastru si e mascul( are numai trei luni) ,i-am cumparat tot felul de jucarii dar nici nu s-a atins de ele (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) , am spus ca ii mai iau o singura jucarie ,m-am dus la magazin si nu mai erau jucarii decat un model (un plastic si de el agatati clopotei colorati) nu mi s-a parut cine stie ce dar am luat-o. Acum nu mai doarme toata ziua in colivie ci se joaca cu clopoteii. Ce ii place la jucaria aia nu stiu (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) . S-a luat si vopseaua de pe clopotei si daca as lua jucaria din colivie cred ca ar muri de inima rea. Astazi m-am gandit ca are nevoie de companie (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) .m-am dus la magazin crezand ca sunt o gramada de perusi dar cand am intrat pe usa... trei perusi urati si zgribuliti....am crezut ca inebunesc deoarece era singurul magazin de animale si numai in piata mai erau perusi si e tare departe, si am mers pe jos, incetul cu incetul cand deodata vad piata (mi se citea bucuria pe fata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ). M-am uitat la colivii lung si bine cand deodata vad un perus galban ca lamaia . I-am spus vanzatorului sa mi-l arate si sa spuna ce e (vroiam neaparat femela). S-a uitat la el cam un minut si a spus ca e femela dar are nasul un mov foarte deschis spre roz. Eu stiam ca masculii au nasul colorat iar femelele cafeniu deschis dar vanzatorul a spus ca e pui si in timp o sa-si schimbe culoarea. Eu nu prea am incredere in vorbele lui ,voi ce credeti??? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 7 2007, 06:33 PM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu am nici cea mai vaga idee, insa asta nu ma impiedica sa iti urez (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Eclypse, seredere placuta si la citi mai multi prieteni noi! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Sep 7 2007, 10:38 PM
Post #19





Musafir






waw mici nu stiam de topicul asta, ma bucur mult pt ca eu am perusi de vreo 10 ani (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

eclypse eu perusul ce il am acum l am cumparat tot la 3 luni si era mov spre albastru la cioc la fel ca si acum,
fetitele trebuie sa fie maro

eu zic ca e baiat papagalul acela galben vanzatorul a mintit pt ca, culoarea e aceiasi de cand se nasc am avut si fetite si erau maro

sa stii ca ei se ataseaza f tare de unele lucruri uite al meu are o clema de de par care daca o iau de pe colivie nu ma lasa pt ca s a atasat de ea si apoi se intristeaza

pune i o oglinda in colivie, culoarea galbena e preferata lor al meu e innebunit si dupa telefoane si telecomanda

sa stii ca papagalii pot vedea lumina fosforescenta si ziua nu doar noaptea iar chestia asta ii ajuta la alegerea partenerei pt ca ei au colorit galben la gat

eu il tin liber prin casa pt ca e pacat sa nu zboare , sau macar zilnic lasa l cateva ore liber sa vezi ce fericit va fi

o pasare trebuie tinuta liber nu inchisa pt ca are aripi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kirios
post Sep 17 2007, 07:40 PM
Post #20


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 17-September 07
Member No.: 2,242




Sorin, ce boli pot transmite papagalii perusi la oameni ?





Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:38 PM