IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pieptanaturi, frizuri si coafuri pentru fetite de varsta scolara, Ingrijirea parului pentru fete de varsta scolara
FloareDeIris
post Jan 7 2011, 01:02 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 31
Joined: 26-November 08
Member No.: 5,410



mi se par niste pieptanaturi foarte rezonabile pentru scoala :


(IMG:http://farm4.static.flickr.com/3537/3698631066_70ffc033c9_o.jpg)

(IMG:http://farm4.static.flickr.com/3158/2283017302_b3525c043b.jpg)

(IMG:http://lifestyle.iloveindia.com/lounge/images/simple-everyday-hairstyles-1.jpg)

(IMG:http://images.marthastewart.com/images/content/pub/kids/2005Q3//mslkids_fall2005_cbraid_xl.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 7 2011, 02:35 PM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Cele cu impletituri mi se par foarte frumoase, mai ales daca fetita ta are parul asa lung si bogat. Cozile din cea de-a treia poza mi se par insa banale si s-ar putea inviora daca pe lungimea lor, din 3 in 3 cm sa zicem, ai mai strange cu cate un elastic subtire si colorat, fiecare alta culoare dar simetric fata de cea de-a doua coada.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FloareDeIris
post Jan 7 2011, 06:42 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 31
Joined: 26-November 08
Member No.: 5,410



QUOTE(Laryss_A @ Jan 7 2011, 02:35 PM) *
Cele cu impletituri mi se par foarte frumoase, mai ales daca fetita ta are parul asa lung si bogat. Cozile din cea de-a treia poza mi se par insa banale si s-ar putea inviora daca pe lungimea lor, din 3 in 3 cm sa zicem, ai mai strange cu cate un elastic subtire si colorat, fiecare alta culoare dar simetric fata de cea de-a doua coada.


da,e o idee numai buna, am vazut si la alte fete exact asa ceva, si arata frumos (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) !
cat despre elastice tocmai am gasit pe la chinezi asa ceva,din astea cu chestii de plastic,si bilutze dar si flori:

(IMG:http://www.cookieskids.com/cImages/Website_0/type_500/ALM01241_66888.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jan 8 2011, 04:58 AM
Post #14


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Mie ultima poza mi se pare 'groaznica' adica batranicioasa sau poate un stil f vechi. La 12 ani nu mai e tocmai copil, e in drum spre adolescenta si cand ma gandesc la mine la 12 ani desi eram copil incepusem sa fiu constienta de felul in care arat, sa ma preocupe, sa imi doresc sa fiu imbracata intr-un anumit fel.
Uite cateva mai moderne si tineresti dupa parerea mea desigur (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
poza1
poza2
poza3


Si inca un mod de a impleti care mie imi place mult, pacat ca n-am ce impleti asa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
fishtail braid
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Laryss_A
post Jan 8 2011, 03:25 PM
Post #15


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,448
Joined: 13-January 06
From: in the middle of nowhere
Member No.: 149



Depinde si de temperamentul copilului. Poate sa fie batranicioasa insa daca se imbraca cu o rochita si isi prinde doua clame cu floricele va avea un aer romantic. Fishtail arata foarte fain (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ! Celelalte doua insa au un aer oleaca neglijent dupa mine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Adica tipelor din poza le vine bine dar la o fata de 12 ani ar arata de parca au tras-o in pauza toti baietii de cozi. Zic si eu... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FloareDeIris
post Jan 8 2011, 05:41 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 31
Joined: 26-November 08
Member No.: 5,410



QUOTE(Laryss_A @ Jan 8 2011, 03:25 PM) *
Depinde si de temperamentul copilului. Poate sa fie batranicioasa insa daca se imbraca cu o rochita si isi prinde doua clame cu floricele va avea un aer romantic. Fishtail arata foarte fain (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ! Celelalte doua insa au un aer oleaca neglijent dupa mine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Adica tipelor din poza le vine bine dar la o fata de 12 ani ar arata de parca au tras-o in pauza toti baietii de cozi. Zic si eu... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)



(IMG:http://www.hairboutique.com/images/HeidiBraids1a.jpg)


Mie coditzele peste cap nu mi se par batranicioase, imi aduc aminte de ce purta Heidi,fetita din Alpi,filmul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) eu zic ca arata tare dragut...chiar merg 2 clame cu floricele la asa ceva...Da, LaryssA si eu sunt de acord ca oarecum neglijent facute,ma refer la pieptanaturi in general pt. varsta ei,nu sunt chiar cea mai buna idee,cel putin eu asa am invatat-o sa se ingrijeasca ,mai ales acum ca are ce si-a dorit ,adica parul lung ! cred ca o pieptanatura/impletitura,etc atent si ordonat facuta arata cel mai aspectuos... Fishtail nu stiu sa fac,desi arata frumos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Jan 8 2011, 08:53 PM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Impletiturile tip "spic" sau "coditele studentesti" cum le spuneam noi cand eram copii, sunt foarte frumoase si foarte potrivite pentru fetite la scoala.
Si eu am purtat asa ceva in clasele V - VIII si un pic prin clasa a IX-a. La inceput mi le facea o prietena, dar in scurt timp am invatat sa mi le fac singura. Tin minte ca si profesorii mi le admirau si chiar ma intrebau cine mi le face asa, in fiecare zi... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Coditele simple, neimpletite, merg mai mult pentru parul ceva mai scurt, caci dau si ele un aer sic, pe langa faptul ca ordoneaza un pic perisorul fetitelor la ore.

Ultima poza, cea cu coada impletita infasurata peste cap, aidoma unei coronite, este de un romantism aparte, in opinia mea. Cum spuneau inaintea mea si Laryss_A si FloareDeIris, daca sunt ajutate si cu doua trei clame cu flori, sunt absolut dragalase si cochete. Pentru fetitele de scoala, reprezinta o alegere foarte buna.

Dupa cum cred ca stiti si voi, frumoasa deputata ucrainianca Iulia Timosenko, are un astfel de look, care-i da un aer cu totul aparte, intre femeile din politica. Nu degeaba este considerata una dintre cele mai frumoase femei ucrainience. trasaturile fine ale fetei sunt puse frumos in evidenta cu aceasta "coafura" simpla si eleganta in acelasi timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OaNa`
post Jan 8 2011, 10:39 PM
Post #18


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 385
Joined: 11-July 10
From: Sibiu
Member No.: 8,859



Fishtail arata superb!!!  (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Aici arata cum se face:
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...p;v=smJvLUl89ko

This post has been edited by OaNa`: Jan 8 2011, 10:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Jan 8 2011, 11:54 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



OaNa', acelasi clip de pe youtube este si in link-ul din postul lui bebe maria de mai sus, unde scrie "fishtail braid".
QUOTE(bebe_maria @ Jan 8 2011, 04:58 AM) *
(...)
Si inca un mod de a impleti care mie imi place mult, pacat ca n-am ce impleti asa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
fishtail braid

Cand deschizi pagina, mai in jos, imediat sub poza este si clipul de pe youtube.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jan 9 2011, 04:46 AM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Codite de-alea de care ziceam eu ca-s batranicesti purta strabunica mea si la fel in copilarie imi amintesc de femei cu parul super lung de la tara la 70-80 de ani (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Fishtail e tare usor de facut si mai modern as zice.
Coada spic purtam si eu in generala dar acum nu mi se mai pare asa la moda.
E important sa ne gandim si la ce poarta tinerele din ziua de AZI, nu neaparat la ce purtam noi cand eram in liceu, facultate etc.
Coafurile puse de mine par un pic messy intentionat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , e un fel de natural nu f bine pus la punct, fermecator tocmai prin acest fapt. Mie alea mi se par romantice.
Cred ca e o chestie de gust (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

This post has been edited by bebe_maria: Jan 9 2011, 04:47 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:51 PM