IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  « < 10 11 12  
Reply to this topicStart new topic
> Despre orgasm
Tudor
post Jul 21 2010, 09:03 PM
Post #111


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



(IMG:http://www.tabu.ro/out/gallery/articles/20_de_lucruri_care__sperie__orgasmul_1567a31.jpg)

Orgasmul este unul dintre darurile cele mai prețioase de pe lume. Toți ne bucurăm de el și am vrea să-l īntālnim cāt mai des și mai īndelungat. De multe ori, īnsă, se īntāmplă ca ceva să ne priveze de orgasm chiar cānd credeam că nimic nu-l mai poate opri. O listă cu 20 de situații de EVITAT īn preajma unui orgasm.

01. Un telefon. Nu contează că e mama, tata, bunica. Īn momentul īn care auzi telefonul sunānd prin mintea ta trec o grămadă de gānduri de la moartea cuiva, dacă ești mai prăpăstioasă, pānă la faptul că ai fi putut cāștiga un concurs, dacă ești mai optimistă. Oricum, telefonul poate trimite un orgasm fix pe apa sāmbetei...

02. Este exclus să aduce vorba despre copii īn preajma unui orgasm. Adică, dacă vă doriți unul cu partenerul vostru, fie că e bărbat sau femeie, orice alt moment este mult mai potrivit decāt ăsta. Riscați ca el/ea să se ridice și să se ducă unde vede cu ochii.

03. Spuneți-le partenerilor voștri să nu vă mai reducă la tăcere atunci cānd vă manifestați "entuziastmul" cu sonorul la maxim. Faptul că urlați e din cauza plăcerii. Faptul că ei vă spun să īnchideți gura nu va face decāt să vă alunge cheful.

04. Īntrebarea supidă "Ai terminat?".
Īn primul rānd un partener ideal ar trebui să știe cānd ai terminat, iar īn al doilea rānd așa, ceva nu se īntreabă.

05. Īntrebarea stupidă "Pot să termin și eu acum?". Īn primul rānd fiecare ar trebui să se simtă bine și să termine cānd vrea dacă și partenerul e satisfăcut, iar īn al doilea rānd, așa ceva nu se īntreabă.

06. Vorbele murdare. Īn cazul īn care nu sunteți obișnuiți cu ele, nu le folosiți. Mulți oamani sunt crispabili la astfel de cuvinte. Nu le plac și se rușinează.

07. Animalul de companie.
Drumul spre orgasm este brusc deviat dacă labradorul Jack sare īn pat īn cel mai nepotrivit moment. E adevărat că te poate bufni rāsul, dar, de multe ori, acest gest "animalic" este urmat de o mică ieșire nervoasă.

08. Televizorul. Atenția ambilor parteneri ar trebui īndreptată spre partida de sex. La televizor pot fi multe chestii interesante, de genul unui breaking news sau documentar despre cum se face păcura. Așa că, dacă nu puneți un film xxx pentru inspirație, mai bine opriți televizorul.

09. Vānturile vaginale.
Eu nu știu multe despre ele, dar cică există și cam taie pofta de sex.

10. Vānturile(normale) și voma.
Nu cred că vreuna din ele necesită explicații pentru a īnțelege de ce ideea de orgasm nu e agreată īn preajma lor.

11. Alt nume. Dacă pe el īl cheamă Marian, iar tu īi spui "Oh, da Gheorghe", fiți sigure că partida de sex va căpăta instantaneu o alură mult mai filosofică! Sfatul cel mai practic ar fi să repetați numele partenerului sua partenerei tare īncă de la īnceput ca să vă obișnuiți cu el.

12. Sindromul Tourette-sexual. Īn cazul īn care partenerul se trezește făcānd ca un stol de vrăbii chiar cu cāteva secunde īnainte de orgasm, e posibil nu doar să vă sperie pe moment, dar chiar să vă lase cu traume serioase.

13. Moliciunea. Dispriția erecției este unul dintre cele mai motivele cele mai des īntālnite din cauza cărora femeile nu ajung la orgasm.

14. Ejacularea prematură. Nici ea nu prea mai are nevoie de explicații. Problemă veche...

15. Chiar dacă partenerul declară cu māna pe... coapsă că sunteți mai buni/bune la pat decāt vreun fost sau fostă, simpla evocare a respectivului personaj va tăia pofta de sex, nu doar orgasmul. Se aplică mai des īn cazul femeilor.

16. Concentrarea.
Partenerii de sex ar trebui să fie relaxați. Dacă vreunul din voi are ca scop īn viață orgasmul celuilalt, acesta va veni muuuuult mai greu pentru că vor dispărea bucuria și plăcerea de a face sex.

17.Poziția. Aceasta nu trebuie schimbată atunci cānd vă apropiați de orgasm. Niciodată! pentru că, practic, va trebui să o luați oarecum de la capăt.

18. Oboseala. Orgasmul nu va mai veni cu siguranță atunci cānd unul dintre parteneri spune că e prea obosit ca să mai continue.

19. Dinții!
Nu totul se mușcă!

20. Copilul. Dacă bebelușul plānge, orgasmul fuge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Theo04
post Aug 3 2010, 02:52 PM
Post #112


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,946



QUOTE(WIND @ Dec 17 2007, 04:14 PM) *
oky doky ... pt inceput va voi spune ca sunt un tip de 22 de ani si ma gasesc de vreo 2 zile intr-o situatie foarte foarte iritanta / provocatoare / God knows cum sa o mai etichetez.... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (...)
Va cer sfatul, Astept cu nerabdare pareri, Confesiuni din fenomene similare fiindca eu unul ma lovesc pt prima data de asa ceva si pot sa zic ca e dureros ! Va multumesc si va invit la discutii pe acest subiect intrigant !

Salut.Inca te mai confrunti cu aceasta problema?Chiar as vrea sa te ajut.Fara misto,kterink sau rautate.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) lasa-mi un id cv dak mai esti interesat.si mult succes in continure.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilipaul
post Apr 29 2014, 03:03 PM
Post #113


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 29-April 14
Member No.: 12,424



La mine problema era data de faptul ca nu prea mai aveam chef de sex. Asa ca am cautat pe internet un produs care m-ar putea ajuta si asa am dat de spam . L-am folosit cateva sapatamani si mi-am rezolvat definitiv problema.

E super!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raluca1991
post Nov 5 2014, 05:42 PM
Post #114


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 5-November 14
Member No.: 12,657



"Femeile inteligente ajung mai usor la orgasm" scrie Ziarul de Sex. Citez din articol:

"Oamenii de stiinta au vesti proaste pentru pitipoance: frumusetea unei femei ii poate lua mintile unui barbat, dar inteligenta este cea care face lucrurile mai interesante in dormitor...
Femeile binecuvantate cu inteligenta emotionala au parte de o viata sexuala mai buna, datorita abilitatii de a-si exprima sentimentele si a unei cunoasteri de sine superioare, arata mai multe studii internationale. Concret, o echipa de psihologi britanici a estimat in urma unei ample cercetari ca o femeie deschisa la minte si suflet are de cel putin doua ori mai multe orgasme decat una inchistata.".

Ce credeti? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grig1984
post Aug 13 2015, 01:10 PM
Post #115


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 43
Joined: 4-February 15
Member No.: 12,746



Pentru intensificarea orgasmelor la barbati stie careva vreo metoda?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 13 2015, 03:51 PM
Post #116


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dap. Abstinenta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bridesvbe
post Sep 28 2015, 02:13 PM
Post #117


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 13
Joined: 16-June 15
From: Suceava
Member No.: 12,877



Eu zic sa va uitati la filme erotice impreuna, vezi ce se intampla.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coslina Lazar
post May 25 2016, 02:02 PM
Post #118


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 25-May 16
From: Bucharest
Member No.: 13,143



QUOTE(lilipaul @ Apr 29 2014, 04:03 PM) *
La mine problema era data de faptul ca nu prea mai aveam chef de sex. Asa ca am cautat pe internet un produs care m-ar putea ajuta si asa am dat de spam . L-am folosit cateva sapatamani si mi-am rezolvat definitiv problema.

E super!



Hahaha, nu stiam ca spam-ul creste pofta de sex. o sa il folosesc si eu mai des de acum incolo (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 26 2016, 10:52 AM
Post #119


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu te sfatuiesc sa il folosesti aici. Scurteaza drastic erectia pe forum... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
benonedinca
post Jul 23 2018, 10:04 AM
Post #120


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 45
Joined: 23-February 15
Member No.: 12,763



La barbati pentru un orgasm mai intens se poate apela si la elemente "ajutatoare" asa cum este de exemplu produsul maxatin care e un supliment alimentar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  « < 10 11 12
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:02 PM