IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Extract din mladite de zmeur
mithunela
post Dec 9 2005, 08:04 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 48
Joined: 9-December 05
From: Craiova
Member No.: 68



Ati incercat, fetelor, acest produs? Ce rezultate ati obtinut? In cat timp?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 9 2005, 09:43 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, nu am folosit.
Pentru ce e recomandat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Dec 9 2005, 11:39 PM
Post #3


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Eu folosesc...este bun pt tot...:)
Ten,noduli la san...cand ii citesti prospectul te minunezi.
Eu dupa ce mi-am salvat tenul de elefanti(cosuri) cu tot felul de creme am trecut si la o cura de gemoderivate la sfatul fetelor mele de la topicul Acnee...printre aceste gemoderivate e si extractul din mladite de zmeur.
Plus ca in primavara cand mi s-a descoperit un nodul mic la san am fost sfatuita sa folosesc tot acest gemoderivat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Dec 10 2005, 12:22 AM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Se gaseste la Plafaruri? Ca vreau si eu  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mithunela
post Dec 10 2005, 12:56 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 48
Joined: 9-December 05
From: Craiova
Member No.: 68



Eu l-am luat pentru echilibrare hormonala si tocmai cand incepusera sa se vada rezultatele (dupa o luna si ceva...) am intrerupt tratamentul... :(  As vrea sa-l reiau, mai ales ca nu au trecut decat doua saptamani de la intrerupere dar inca mai astept "intariri " pe frontul financiar  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Dec 10 2005, 05:27 PM
Post #6





Musafir






eu folosesc extract de mladite de maces. la plafar costa 90mii. mi se pare super ieftin pt cat e de bun.
indicatzii: gripa, anemie,cefalee, decalcifieri osoase, osteoporoza,herpes recidivant,eczeme, fragilitate capilara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexa
post Jan 13 2006, 06:20 PM
Post #7


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 190
Joined: 18-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 115



eu am folosit extractul din mladie de zmeur-rubus idaeus ii zice, la tensiunea mamara de dinaintea menstrei si a avut rezultat, nu m-au mai durut asa de tare si au fost mai putin "plini'. Pe prospect spune ca mai este indicat in chisturi ovariene, fibroame, pilozitate, iminenta de avort. Am fost multumita de el. O alta tinctura cu efecte asemanatoare mladitei de zmeur, este tinctura de coacaz negru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Feb 1 2006, 09:48 PM
Post #8


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



mi l-am cumparat si eu :D
cum se ia?..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 2 2006, 06:56 PM
Post #9


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Nu scrie pe cutiutza?
Eu luam care 15 picaturi pe zi puse intr-un pahar cu putina apa(pe prospect scria de doua ori pe zi dar la un moment dat am redus doza la o singura data ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexa
post Feb 3 2006, 05:13 PM
Post #10


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 190
Joined: 18-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 115



Meg, eu iau tinctura din mladite de zmeur dimineata pe stomacul gol, 70 de picaturi in putina apa, dupa care nu maninc si nu beau nimic un sfert de ora.
Cu ani in urma, chiar in anul in care urma sa ma marit, m-am trezit cu o metroragie_(hemoragie vaginala) care m-a lovit din senin si care nu se oprea de 2 luni, indiferent de tratamentul luat. Cum se apropia perioada in catre urma sa facem nunta, m-am gindit disperata ca nu pot intra in biserica cu astfel de probleme si mai ales imbracata in alb, nu mai spun de sotul meu care de 2 luni rabda cu stoicism si astepta sa ma fac bine.
Am intrebat-o pe doctorita ginecolog cit mai dureaza si mi-a spus senina ca poate dura citeva luni poate chiar ani. Binenteles ca m-am speriat si m-am gindit ca nu e ceva ce nu poate fi tratat si m-am mobilizat singura. Am mers la farmacia verde de pe Dorobanti si am citit cu rabdare mai mult de o ora, ce face fiecare planta si cum se ia. Am intrat in farmacie si am vorbit cu vinzatoarele de acolo care mi-au recomandat tinctura de traista ciobanului.
Dupa o saptamina, metroragia s-a oprit brusc si doctorita care imi spusese ca pot sta asa luni sau chiar ani s-a kinunat cind i-am spus ce am luat si ca m-am vindecat practic singura.
Asa ca tpt plantele si produsele naturale-in general sint mai bune.
V-am povestit despre aceasta tinctura, gindindu-ma ca poate din nefericire cineva poate trece printr-o situatie similara cu a mea si are nevoie de un sfat.
Va pup. :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:47 PM