IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

21 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Albirea dintilor, opinii pro/contra
someday
post Mar 6 2006, 03:11 PM
Post #1





Musafir






Am facut acest procedeu acum 3 ani la un cabinet stomatologic dar rezultatul nu a fost cel asteptat. As dori sa-l repet dar as dori si alte pareri. merci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 6 2006, 04:22 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



eu sunt pro, dar cred ca trebuie facut rar rar... pt ca slabeste smaltul si acesta se cariaza mai repede...o sa fac si eu desi pasta pe care o folosesc albeste mult dintii...

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
someday
post Mar 6 2006, 05:05 PM
Post #3





Musafir






ce pasta de dinti folosesti? la prima albire am capatat o sensibilitate la rece si la cald dar a fost de scurta dur ta.albirea obtinuta nu a fost foarte evidenta si nici nu am baut sau mancat alimente cu coloranti puternici(fanta, cola, ketchup etc)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Mar 6 2006, 07:19 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



someday sper sa nu se considere reclama. folosesc glister de la amway, e fff delicata cand se dizolva chiar nu am incercat pana acum o pasta mai ok... stiu tipe care o folosesc de multi ani si au dantura perfecta, adica alba, respiratie proaspata, fara tartru si nici carii ... sper sa ti se potriveasca si tie

pup`s & hugs
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 7 2006, 08:54 AM
Post #5





Musafir






Pe mine m-a convins dentista sa NU imi albesc dintii desi raman la parerea ca eu chiar am nevoie.
Mi-a zis asa:
1. Daca genetic culoarea mea e mai galbana ase, sa nu ma astept ca mi se fac albi ca laptele
2. Slabeste smaltul
3. Dupa albire dintii necesita o ingrijire mai speciala decat in mod normal
4. Daca vreau sa se mentina efectul trebuie sa : nu mai fumez, nu mai beau cafea, cola, vin rosu si orice altceva are multi coloranti.

Asa ca mai ziceti ceva paste de dinti sau alte metode babesti de albit ca io chiar is complexata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelito
post Mar 7 2006, 01:41 PM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 629
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 82



Si eu sunt obsedata cu dintii, am avut si pasta de dinti Glister (si periute Glister) si sincer nu mi s-a parut cine stie ce. Iar periuta nici nu mi-a placut, prefer alte marci.

Am mai auzit pareri foarte bune despre pasta de dinti Denblan, de la Darphin. Se gaseste si la noi, in anumite farmacii, dar e scumpa (peste 500.000). Eu mi-am cumparat-o si am fost multumita de ea, dar mi s-a terminat si n-am apucat sa cumpar alta.

Iata, de pe site-ul Sentia:
DENBLAN - Pasta de dinti
Extractele de plante si uleiurile esentiale stimuleaza circulatia sangvina. Contine microsfere care elimina delicat tartrul si petele. In cazul utilizarii de 2-3 ori pe zi efectul de albire se observa dupa 6 zile. Activi : ananas, extract de papaya, ulei esential de menta, angelica, patrunjel si fenicul.

Acum mi se pare chiar exagerata faza cu cele 6 zile, nu trebuie sa va asteptati la asa ceva, dar mie chiar mi-a placut aceasta pasta, mult mai mult decat Glister.

Si am mai auzit lucruri bune despre pastele de dinti de la Weleda, care din pacate nu se gasesc la noi (inca, sa speram).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
someday
post Mar 7 2006, 03:37 PM
Post #7





Musafir






glister am folosit si eu mai demult dar nu am observat mare lucru ma intereseaza ceva cu rezultate vizibile in afara de albirea intr-un cabinet stomatologic ma intereseaza orice (chiar si un remediu naturist) care are rezultate. kit-urile de albire la domiciliu care se gasesc in farmacii le-a folosit cineva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
medeea2004
post Mar 23 2006, 10:43 AM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 568
Joined: 17-December 05
Member No.: 112



incercati Lacalut white, o folosesc de ceva vreme si sunt extrem de multumita de aceasta pasta de dinti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Mar 23 2006, 11:27 AM
Post #9


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



medeea: mi se pare cunoscut numele, dar habar nu am unde am vazut. in farmacii oare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
medeea2004
post Mar 23 2006, 11:33 AM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 568
Joined: 17-December 05
Member No.: 112



da Meg, in farmacii, mai sigur in Sensi Blu (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:25 PM