Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

Rating 0
entry Nov 12 2007, 11:09 PM
Am momente cand ascult o melodie cateva zile la rand, pana nu o mai suport, pana ma zgarie pe creier. Ca o melodie sa fie trecuta pe lista melodiilor astea, tb sa imi spuna ceva ori versurile ori muzica, ceva care sa se identifice perfect cu ce simt eu in momentele alea. Ascultand si ascultand melodia in nestire am senzatia ca ma obisnuiesc cu durerea respectiva, ca pot sa o infrunt.
Imi place din cand in cand sa ma uit pe folderul cu melodiile astea, si sa le reascult, imi aduc foarte bine aminte de tot ce simteam, dar faptul ca nu ma mai doare ma face sa a simt bine si puternica. Doar ca nu am realizat ca o melodie nu e nici pe departe atat de puternica ca o persoana care ti-a fost draga si nu ai spus tot ce aveai de spus, mai ales cand iti spune ultimul lucru pe care ai fi vrut sa il auzi despre el si iti dai seama ca trebuia sa spui ce ai avut de spus atunci, ca nu o sa mai ai niciodata ocazia sa spui ce ti-a ramas atunci in gat. Si pe langa tot ce aveai tu strans mai apare si intrebarea "De ce nu eu? De ce nu am fost eu?" si cel mai probabil nu o sa primesti rapuns niciodata.
Am citit sau auzit pe undeva o sintagma "Blestemul tineretei vesnice" si ma gandeam, cate poti sa aduni, cate ai putea sa aduni dc ai fi tanar vesnic? la un moment dat ai ceda cred. Asa incepi sa devii preocupat de lucruri lumesti si plictisitoare si iubirea nu mai doare asa de mult timp sau poate doar te-ai obisnuit, stii cum e, si insctinctul de conservare nu te lasa sa mai suferi prea mult pt ca deja stii ca nu o sa se schimbe nimic, ramai doar cu suferinta.
Uneori chiar cred ca si el se mai gndeste la mine si ii e dor de mine, desi ratiunea mea imi spune ca el a fost cel care a ales si dc se gandea sau ii pasa de mine as fi fost eu cea aleasa, cea care castiga. Poate nu meritam sa castig, poate e randul meu sa platesc acuma, desi stiu ca nu am facut nimic care sa merite sa platesc atata.

"Think of me long enough to make a memory."

 
« Next Oldest · Aiva's Blog · Next Newest »
 
SMTWTFS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


My Blog Links


0 user(s) viewing
0 guest(s)
0 member(s)
0 anonymous member(s)

Search My Blog