IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

31 Pages V  « < 29 30 31  
Reply to this topicStart new topic
> Dieta Montignac, Partea a doua
papusica
post Mar 3 2012, 10:20 AM
Post #301


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 4-May 11
Member No.: 10,169



(IMG:style_emoticons/default/blush.gif) de asta am si intrebat sa nu cumpar degeaba sau sa ma complic fara rost
Go to the top of the page
 
+Quote Post
papusica
post Mar 3 2012, 08:07 PM
Post #302


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 4-May 11
Member No.: 10,169



(IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) mai am o intrebare (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Nu gasesc nici wasa nici finncrisp cu 24% fibre gasesc mereu cu 17 respectiv 16. Acum nelamurirea mea este : pe astea, de le gasesc eu, le pot combina cu lipo-proteice?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
papusica
post Mar 4 2012, 08:56 PM
Post #303


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 4-May 11
Member No.: 10,169



Am gasit scuzeee de intrebareeee (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) dar nu gaseam pe tabel deh cred ca trebuie sa merg si pe la oftalmolog
Go to the top of the page
 
+Quote Post
taniusha
post Sep 12 2012, 03:58 PM
Post #304


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 7-September 12
From: Republica Moldova, Chisinau
Member No.: 11,410



ms,si as incepe cu prima intrebare, eu la micul dejun as putea sa maninc fulgi de ovaz+1 mar tras prin ulei sau de exemplu piine integrala+gem de mere fara adaos de zahar, (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) stiu ca ce tine de fructe ar trebui consumate pe stomacul gol, cu cel putin 30 min inainte de masa sau 3-4 ore dupa masa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , mentionez ca si eu am - 2.6 kg (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Sep 14 2012, 01:46 PM
Post #305


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Taniusha, ti-am mutat aici postul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Deci:
- la micul dejun este ok sa mananci paine cu minim 25% tarata sau paine de secara sau wasa 24% fibre cu gem fara zahar. Important este sa nu exagerezi cu astfel de mic-dejunuri intr-o saptamana.
- fulgii de ovaz ii poti manca cu mar ras de exemplu. Eu iti recomand insa sa-i mananci cu lapte degresat sau cu iaurt degresat. Nu asocia ovazul cu grasimi in prima faza a dietei! Deci uleiul ala nu are ce cauta in combinatia fulgi de ovaz + mar tras in ulei. Apropo de asta, cum adica mar tras in ulei? Il prajesti? De ce nu-l coci?
- fructele crude se mananca de preferat dimineata, pe stomacul gol sau ca gustare intre mese, niciodata asociate cu altceva.

Felicitari pentru kilogramele pierdute! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)

This post has been edited by Teocris: Sep 14 2012, 01:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Sep 17 2012, 07:00 PM
Post #306


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Luati in considerare ca fulgii de ovaz,IG 40 si tarate de ovaz,IG15
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Pages V  « < 29 30 31
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:03 AM