IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum asortam culorile?
moreena
post Feb 17 2006, 11:41 AM
Post #1





Musafir






salutare, gagics!  :)
n-am mai postat de multisor!  :fluierat:
am insa o mica probl.
oare negrul se asorteaza chiar la orice?
ex: rochita mov f. deschis cu pantof negru (de seara)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
minnie_mouse
post Feb 17 2006, 01:22 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 9
Joined: 8-February 06
Member No.: 197



mie nu mi se pare ca negru merge la orice. mai ales impreuna cu alte culori inchise (de ex negru cu bleumarin  :- , sau chiar negru cu mov, cu liila, si de aceea combinatia de care vorbeai nu imi sta bine in ochi)
in al doilea rand pantofii negri sunt greu de asortat cu rochii colorate. daca nu e ceva foarte pretentios, sau daca sunt insa pantofii in care te simti tu cel mai bine  :hainoroc:
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 17 2006, 01:39 PM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



conteaza foarte mult si materialul rochiei, daca e subtire eu nu prea sunt de acord cu pantofii, mai degraba niste sandalute aurii.  8)
si, ce-i drept, nici eu nu cred ca negrul merge cu orice. eu nu suport sa vad negru cu maro, poate sa-mi zica oricine ca se poarta, eu nu suport!  >:(
zi-mi, un pic, din ce material e rochia, daca vrei. eventual ce croiala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Feb 17 2006, 05:21 PM
Post #4


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



negru cu maron nici mie nu-mi place, insa cu lila merge foarte bine...acum depinde si cum arata pe tine pe ansamblu..de ex, aveam o colega care punea pe ea cele mai traznite culori in cele mai ciudate combinatii si-i veneau foarte bine..io una n-am avut curaj sa incerc, dar pe ea mereu o admiram
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 17 2006, 05:51 PM
Post #5


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Eu port negru cu maro(si nu pt ca se poarta oricum am inteles ca maro-ul iese din trend...:) iar maro=ul este culoarea in care eu ma simt cel mai bine si de exemplu un sarafan maro ,cizme maro,ciorapi si o bluza neagra plus niste accesorii maro eu zic ca merg super...

...combinatia mov-negru...de acord cu Monicutza in sensul ca daca materialul rochiei e subitire no way pantofi negrii pentru ca negrul in cazul acesta are greutate si da peste cap rochitza care are un aspect mai...gingash sa zic...dar daca intetionezi sa pui impreuna o rochie mov(iar materialul e ok in sensul ca suprota greutatea negrului) cu pantofi negrii parerea mea e ca musai pui niste margele negre si eventual si o poseta neagra....nu mi s epare dezastru vestimentar in cazul acesta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 17 2006, 10:50 PM
Post #6


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



negru cu verde crud si cu niste margele sau cu turcoise :P, daca te incumeti, e un contrast foarte interesant ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 19 2006, 10:07 PM
Post #7





Musafir






Acu am si io un pitic :  gri deschis cu verde-kaki merge?  da am doar o piesa gri deschis si anume fusta si restul e kaki , de la bluza pana la cizme si geanta....nu e prea mult? Nu stiu cu ce sa asortez fusta asta, asta e singura combinatie pe care am gasit-o (fusta e mai groasa si cu taieturi mai ciudate , deci nu e genu elegant, nu stiu cum sa o descriu...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Feb 19 2006, 10:10 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Gri e foarte frumos cu rosu, Angel...trebuie sa ai chestii rosii pe acolo.

Dar merge si cum ai spus tu, e chiar mai original  ::).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 19 2006, 10:13 PM
Post #9





Musafir






Mie mi se pare prea mult kaki, avand in vedere ca nici griul nu e o culoare traznitoare.
O margica, un cordon si o geanta in alta culoare cred ca s-ar potrivi bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 19 2006, 11:18 PM
Post #10





Musafir






da ma claudia, am bluze si alte chestii rosii...da atunci cu bluza rosie si fusta gri ce papuci iau? Defapt ce cizme, ca asta ii fusta din aia care merge mai bine cu cizme

kalua hmm...nush ce sa zic, eu as pastra cizmele si geanta si sa iau eventual bluza de alta culoare.Bluza alba merge?  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:53 PM