IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  « < 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Despre orgasm
Teocris
post Jul 28 2008, 01:40 PM
Post #101


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Ti-ai cam raspuns singura. Nu ai experienta.
Sentimentele au o FOARTE mare importanta.
Ai rabdare, va veni si momentul acela.
Nu, nu esti frigida.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Jul 28 2008, 02:12 PM
Post #102





Musafir






Apropo de orgasm sa vedeti prostie la barbati. O cunostinta (de gen masculin) sustinea sus si tare ca femeia nu poate ramane insarcinata decat cand are orgasm. Sotia lui (mama a doi copii) se plangea la prietene ca ea nu a avut niciun orgasm cu actualul sot. Va imaginati voi ce le avea barbatul ei atat cu teoria cat si cu practica. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marinutza
post Jul 28 2008, 02:20 PM
Post #103


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 26
Joined: 30-June 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,147



Vorbesti serios? Ma tot gandesc ca poate a zis-o si el la misto....
Oare de unde vin ideile astea?? (IMG:style_emoticons/default/nono.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 28 2008, 02:23 PM
Post #104


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, din pacate, fetita de 16 ani care vorbeste despre sex atat de deschis nu este o raritate. Colegele surorii mele mai mici, inclasa a 10-a isi povesteau in gura mare pe holul liceului ce au mai facut si ce li s-a mai facut. Daca mi se pare normal? Sincer, nu. Efectele unei vieti sexuale incepute prea devreme se vad. Tragic este ca numarul avorturilor la minori au crescut ingrijorator. Eu nu pot sa spun ca regret ca mi-am inceput viata sexuala devreme (tot la 15 ani) dar nici bine nu ma simt. Mi-am luat anumite palme mult prea devreme si am suferit mult cand puteam sa imi vad de viata mea de liceu. Pe vremea mea nu se vorbea despre asta la scoala si cu atat mai putin cu colegele. Informatiile mi le-am luat de la medicul meu si de la prietenul meu (pe care acum il consider inconstient ca la 24 de ani cat avea s-a incurcat cu o fetita de 15 ani). Din fericire sunt bine dar cred ca am avut noroc. Majoritatea fetitelor se chinuie sa faca avorturi fara stirea parintilor, ilegal, pe sume incredibil de mari. Chiar la sora mea in clasa, o fetita de a 10-a era insarcinata si alte 3 facusera cel putin un avort deja si asta se intampla acum 2 ani. Acum, cred ca este si mai rau...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Jul 28 2008, 02:31 PM
Post #105





Musafir






Nu pot crede ca se intampla asa ceva..parca eu traiesc in alta lume, dar acum 10 ani cand eram eu la liceu nu se intamplau atatea si nu discutam despre sex...de fapt acum 14 ani cand am intrat la liceu. Nu as vrea sa mai fiu la liceu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marinutza
post Jul 28 2008, 02:45 PM
Post #106


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 26
Joined: 30-June 08
From: Bucuresti
Member No.: 4,147



Chiar sunt socata de lucrurile de genul asta de care tot aud in jurul meu.
De exemplu povestea o colega din birou despre prietena ei al carei baiat este in clasa a8a si i-a gasit baiatului in telefonul mobil sms-uri de la "iubita" (daca la aceasta varsta se pot numi asa) in care fata ii "povestea" tot ce ar vrea ea sa ii faca (IMG:style_emoticons/default/sex.gif) (gen: descriere in detaliu multiple modalitati de a papa inghetata (IMG:style_emoticons/default/icecream.gif) ...ma intelegi voi), si cand si cum si in ce pozitii.
Si toate astea in CLASA A 8A????? Mi se pare horror....pentru varsta asta...

Nici nu stiu daca de vina sunt parintii, sau sa dam vina doar pe societate, pe anturaje. Poate sunt ambele... (IMG:style_emoticons/default/dots28.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jul 28 2008, 03:31 PM
Post #107


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Nu stiu daca sunt de vina parintii. Eu una le-am zis. Sa ma ia la omor sau sa-mi interzica nu puteau... ca oricum numai cum vroiau ei nu faceam eu. Cand au dat militaria jos din pod i-am amenintat ca plec, am facut un scandal monstru... Eram intr-o perioada de adolescenta cretina. Eu cred ca ar trebui educatie sexuala din clasa a 7-a sau chiar a 5-a si nu doar de-aia in care ti se spune sa folosesti prezervativul, ci de-aia in care se pun filmulete cu fel de fel de cazuri, boli, anticonceptionale, copii, tot tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 28 2008, 03:39 PM
Post #108


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Exista un curs in 12 pasi (parca!) creat de BBC care ar putea fi preluat si de ganditorii nostri. Ma minunam mai deunazi citind pe wikipedia ca tari nordice, precum si Anglia si Germania, au instituit cursuri de educatie sexuala in scoli inca din anii '50 - '60. (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)
La noi biserica si pudicii nici nu vor sa auda de asa ceva. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Totusi multe probleme ar fi evitate, in acest fel. Sunt prea multe familii in care parintii nu se preocupa sa-si informeze copiii despre sex, dar le permit sa-si acumuleze cunostintele prin diverse metode. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sisi
post Jul 28 2008, 06:25 PM
Post #109





Musafir






QUOTE
Ti-ai cam raspuns singura. Nu ai experienta.
Sentimentele au o FOARTE mare importanta.
Ai rabdare, va veni si momentul acela.
Nu, nu esti frigida.

multumesc pt. raspuns. sper sa ai dreptate. ar fi groaznic sa mai am si problema asta pe langa toate celelalte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jul 28 2008, 07:07 PM
Post #110


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Vai Doamne, Kari, ce prost si inapoiat! Cu atatea informatii pe net, reviste samd, cum sa crezi asa ceva?! O compatimesc pe nevasta-sa.. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Si pe langa astea, prost si pentru faptul ca nu isi poate da seama cand o femeie are orgasm sau nu! Femeie pe care se presupune ca el o cunoaste cel mai bine, cu toate laturile!!

wow Marinutza..groaznic :|

Depinde si cat de usor de influentat esti. Si eu aveam la 15 ani un prieten cu vreo 6-7 ani mai mare decat mine, deci mai mare decat mine acum (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) pe care il "iubeam" foarte mult in perioada aceea. Incepuse sa imi faca tot felul de apropouri si sa imi spuna tot timpul ca ma iubeste si chestii din astea romantice, care ar da pe spate alta fata normala, doar ca eu neimpresionabila m-am gandit ca face asta doar pentru (IMG:style_emoticons/default/sex.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si simteam ca vrea oarecum sa ma manipuleze, ceea ce ma enerva teribil si in cele din urma l-am inselat la o petrecere si apoi parasit! Sunt putin paranoica si nu a fost singurul caz cand m-am "jucat" putin cu ei.
De fapt, saracul baiat chiar tinea la mine.

Ei o fac acum din teribilism si sa se incadreze in standarde. Mie mi se pare banal sa te incadrezi in niste standarde!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  « < 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th May 2024 - 11:35 PM