IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Unde mergeti la coafor?
In_grid
post Feb 7 2007, 07:10 PM
Post #51


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 22
Joined: 21-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,073



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Intrasem sa va spun de Abbate de pe 13 septembrie, dar se pare ca stiti de el deja (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ma tund la Gina.
Eu sunt foarte multumita, si la cosmetica (epilat) merg tot acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_nfs
post Feb 7 2007, 07:47 PM
Post #52


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



eu acum merg la o fata acasa, tot in 13 septembrie sta .. la germanos acolo .. si sunt super multumita de ea.. cand am fost ultima data, in afara de faptul ca i-a dat parului meu o forma, mi-a spus cum sa il ingrijesc, cu ce mi-ar sta bine etc etc .. si la bani, tot ca la abbate deci e super ok
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Larra
post Feb 9 2007, 12:57 PM
Post #53


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 9-February 07
Member No.: 1,173



Nu se supara nimeni daca navalim toate la Abbate? Ca vreau si eu ........... de la un bob scurt pana la ureche am ajuns cu parul pana la brau din lipsa unei coafeze bune....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 12 2007, 11:19 PM
Post #54


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE(In_grid @ Feb 7 2007, 05:10 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Intrasem sa va spun de Abbate de pe 13 septembrie, dar se pare ca stiti de el deja (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ma tund la Gina.
Eu sunt foarte multumita, si la cosmetica (epilat) merg tot acolo.



Ce produse de epilat folosesc fetele de acolo?Eu caut un salon cosmetic unde sa foloseasca numai ceara de unica folosinta, de preferat cu aplicator si pt zona inghinala ceara elastica, tot de unica folosinta.Cosmeticiana mea s-a obraznicit si nu o mai suport (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) .Buna profesional, dar execrabila ca si caracter, deci si prin urmare:caut cosmeticicna care sa imi ia blana intr-un stil elegant si eficient!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Feb 14 2007, 11:24 AM
Post #55





Musafir






la Abbate folosesc numai ceara de unica folosinta cu aplicator asa stiu eu cel putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
In_grid
post Feb 15 2007, 03:59 AM
Post #56


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 22
Joined: 21-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,073



QUOTE(elle_ni @ Feb 12 2007, 11:19 PM) *
Ce produse de epilat folosesc fetele de acolo?Eu caut un salon cosmetic unde sa foloseasca numai ceara de unica folosinta, de preferat cu aplicator si pt zona inghinala ceara elastica, tot de unica folosinta.Cosmeticiana mea s-a obraznicit si nu o mai suport (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) .Buna profesional, dar execrabila ca si caracter, deci si prin urmare:caut cosmeticicna care sa imi ia blana intr-un stil elegant si eficient!


Ceara e de unica folosinta (din roll-on), dar la inghinal mai foloseste si ceara traditionala prin unele locuri in care e greu de patruns cu cea de unica fol. (nu mai stiu daca e la fel dupa 1 ian, ca nu am fost) Cosmeticiana la care am nimerit eu de cele mai multe ori nu are nici ea un caracter aparte (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) , dar "lucreaza" f repede, si asta e bine pentru amandoua (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miradoniz
post Aug 16 2008, 03:11 PM
Post #57





Musafir






am părul lung, negru, natural...
pe scurt nu am fost la coafor niciodată
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Jul 17 2009, 11:49 AM
Post #58


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Mie imi place parul lung si incerc sa-l las si mai lung, dar nu reusesc. Cand ma duc la coafor, imi taie mult din el. Si macar de mi-ar lua din el, dar sa ma si tunda cum vreau, adica in scari, sa se aseze frumos, nu drept sau "retezat". Imi puteti recomanda o coafeza care poate tine cont si de ce vrea clienta? Nu vreau ceva foarte scump, poate sa fie orice salon din Bucuresti. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioanna
post Nov 2 2010, 11:18 AM
Post #59





Musafir






O metoda inovatoare pe baza de keratina pentru indreptarea permanenta a parului sau doar de definire si netezire, in functie de necesitatea clientei. Rezultate de lunga durata si preturi foarte mici.
detalii la tel SPAM- BAN DEFINITIV
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 3 2010, 04:53 PM
Post #60


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Am mai pus aceasta intrebare la un alt topic, dar nu am primit nici-un raspuns... si cred ca nici nu am pus-o unde trebuia.
Asa ca am sa copiez aici acea postare, poate voi avea mai mult noroc...

QUOTE(Valentina30 @ Dec 2 2010, 04:20 PM) *
Vin si eu cu o intrebare, in special pentru fetele cu mai multe experiente la asa ceva.
Vreau sa-mi fac un permanent (par scurt) si ma intereseaza un salon unde stiti ca fetele de acolo, chiar se pricep la asa ceva. De preferat in drumul Taberei, sau cel putin in sectorul 6. Nu am timp sa strabat tot Bucurestiul....

L-am mai avut permanent in urma cu 6-7 ani. Atunci l-am facut la un salon la Orizont, la o tiza. Mi l-a facut foarte frumos, a rezistat foarte bine, multa vreme. Chiar am fost incantata de rezulat. Din pacate, dupa cateva luni cand am sunat-o la tel, caci voiam sa-l fac din nou, nu am mai gasit-o.
O perioada mi l-am facut in Braila, la o cunostinta. La fel, se pricepea bine tipa si ma bibilea cu multa grija. Iesea super-elegant si rezista luni bune... dar acum si-a schimbat locatia si nu mai dau de ea. Ca sa nu mai spun ca e tare peste mana, sa plec la Braila doar ca sa-mi fac parul, mai ales iarna, pe vremea asta aiurea ci cu Boaba dupa mine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

So, revin la intrebare: Un salon bun, cu fete pricepute la permanent pentru par scurt????
Nu am de gand sa merg si sa testez, caci nu vreau sa-mi arda parul sau sa iasa o prostie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:12 AM