IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Unde mergeti la coafor?
Diana.
post Dec 3 2010, 05:14 PM
Post #61


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5




Cu permanentul e problema mare, e foarte delicata treaba, daca nu e priceputa coafeza, arde parul si sta ca matura... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Din pacate eu nu sint din Bucuresti, Valentina, sa te pot ajuta... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Dec 3 2010, 09:25 PM
Post #62


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Valentina, cat dadeai pe permanent?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 3 2010, 11:53 PM
Post #63


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Diana, Multam mult de raspuns. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) Apreciez buna intentie... (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Ai dreptate, cu permanentul nu e de facut oriunde... Mai ales ca eu sunt un pic cam pretentioasa si cand e vorba de tuns, cu atat mai mult cand e vorba de un permanent.
De aceea nici nu mi l-am mai facut de ani de zile, caci nu am mai gasit o coafeza priceputa.

Book, nu mai tin minte exact cat dadeam atunci. Au trecut ceva ani...

This post has been edited by Valentina30: Dec 3 2010, 11:56 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Dec 4 2010, 12:40 PM
Post #64


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Chiar nici-o fata din Bucuresti, care sa stie o coafeza buna?! (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jan 24 2011, 11:39 AM
Post #65


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Valentina, eu mi-am facut de vreo 3 ori permanent la Abbate in Drumul Taberei. Si acum tot la ei ma tund, dar nu mi-am mai facut permanent de vreo 3 ani. Preturile sunt rezonabile si fetele lucreaza bine zic eu. Eu am parul foarte fin si nu mi l-am ars deloc. Mi-am facut un permanent mai slab si m-a tinul frumos vreo luna, dupa care a inceput sa se lase. Dar pentru mine e suficient, parul meu oricum e mai dificil la coafat.

Daca te intereseaza, eu am fost la Cristina la Abbate-le de pe Vladeasa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Jan 25 2011, 01:13 PM
Post #66


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Wow... un raspuns. Multumesc frumos mititika... desi raspunsul vine un pic cam tarzior.

Iti dai seama ca a trecut mai bine de o luna si jumatate de cand cautam o coafeza sau un salon bun pentru permanent... Intre timp, mi l-a facut cineva (acasa), l-am tinut asa o saptamana - doua, dupa care l-am vopsit, mai apoi l-am tuns, dupa un alt scurt timp l-am decolorat si apoi l-am tuns iar. Urmeaza sa-l vopsesc, peste cateva zile.

Oricum apreciez raspunsul si-ti multumesc. Am sa tin cont de informatiile tale, mai ales ca la vara e posibil sa am nevoie iar de un permanent. Dupa cum am observat pe diverse forumuri, sunt multe fete care se aranjeaza la Abbate si sunt multumite de coafezele de acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jan 25 2011, 09:21 PM
Post #67


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Valentina si e ok parul tau cu atatea tratamente chimice? Ai grija sa compensezi cat de cat cu balsamuri si masti/ uleiuri pt ca mi se pare ca-l agresezi mult intr-un timp scurt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Jan 26 2011, 12:45 PM
Post #68


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Multumesc bebe maria. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Sunt constienta ca nu e foarte ok pentru parul meu, la cate transformari chimice l-am supus in ultima vreme... dar a fost cam musai.
Cel putin se odihnise bine in ultimele 3 luni, timp in care nu-i facusem mai nimic. De prin septembrie nu-l mai torturasem decat cu cate un vopsit simplu (in nuante de castaniu inchis si Aubergine) si cate un tuns la interval de 5-6 saptamani. Deci firul era sa zic cat de cat rezistent si apt de permanent si alte chinuri.
Acum, dupa permanentul din decembrie, am vrut sa-mi schimb iar culoarea si am trecut iarasi in extrema cealalta: nuante de blond deschis. Asa ca a fost musai sa-l decolorez.

Noroc ca natura m-a inzestrat cu un par des si rezistent (zic eu... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ). De mai bine de 4 ani de zile, il vopsesc in nuante de blond deschis, cu decolorari sporadice. In iarna aceasta am facut o mica pauza, si l-am vopsit in nuante inchise, similare cu nuanta mea naturala, tocmai pentru a nu-l mai agresa cu decolorari si a-l lasa cat de cat sa se mai odihneasca... Slava Domnului, inca nu am chelit! (IMG:style_emoticons/default/fluierat.gif)

PS. Da Maria, folosesc in permanenta masti si balsamuri pentru par. La fiecare spalat, vopsit sau decolorat, folosesc dupa aceea o masca sau un balsam. Absolut de fiecare data. E destul de des si altfel mi-ar fi si greu sa-l pieptam, caci nu-l suport cifulit sau incurcat.

This post has been edited by Valentina30: Jan 26 2011, 12:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Feb 23 2011, 06:59 PM
Post #69


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Cunoasteti un coafor bun prin Braila?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lazarlivia
post Sep 20 2011, 11:37 PM
Post #70





Musafir






Eu merg la Saloanele Why Not din Bucuresti. Mi-am pus extensii la ei 420 ron + bacsis ca mna! trebuie... Sunt foarte multimita de ele. Preturile sunt in functie de experianta celui/celei care face manopera. Puteti opta pentru un stilist sau un senior stilist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 05:54 PM