IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Clestele de intors gene, eyelash curler
marioana
post Feb 26 2009, 11:57 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Sper ca e ok ca am scris in engleza, ca la ora asta chiar nu stiu cum sa il traduc corect in romana. Idea e ca al meu (luat cu vre-o 3 lei din nu stiu ce magazin pierdut) incepe sa ma lase, s-a cam taiat buretelul ala si genele mele nu mai ies curbate de nici o culoare.
Eu visez de mult la unul de la Shu Uemura, dar inca nu am gasit un site sa il livreze si in romania. Asa ca daca aveti alte sugestii sunt bine venite, si ceva idei de unde sa il cumpar...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Feb 27 2009, 12:05 AM
Post #2





Musafir






Eu am de la Clinique , dar nu vad mare lucru, pe strawberry trebuie urmarit daca are ca livreaza in Romania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Feb 27 2009, 12:25 AM
Post #3





Musafir






Cleste de intors genele se numeste in romana (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Eu am vazut prin Carrefour si pe la Sephora niste chestii cu baterii de intors genele. De fapt, ondulatoare cred ca se numeau. A folosit cineva vreodata sa-mi explice si mie cum functioneaza?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 27 2009, 09:46 AM
Post #4


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



intorcator (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) ce haios suna!

Marioana, m-ai inveselit. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 27 2009, 10:19 AM
Post #5





Musafir






Toti makeup artistii folosesc cleste din asta si pun accent pe folosirea lui ca pops out the eyes si ca este un pas necesar obligatoriu. Eu am unul artdeco, dar il folosesc rareori, pentru ca am impresia ca uneori degeaba il folosesc ca se lasa genele, altadata parca chiar imi place, depinde si de mascara. Grija ca unele rup genele oar majoritatea le uzeaza. Trebuie sa pun mana pe niste gene false mai ca lumea si sa ma dexterizez intr-acolo. Am avut intregi de la artdeco si acum am din alea manunchiuri care nu stiu sa le pun ca tot aiurea mi se prinde lipiciul de ele. Si tre sa-mi iau si un alt lipici ca asta s-a uscat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Feb 27 2009, 10:34 AM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Am vazut si eu aparat cu baterii de intors genele, functioneaza ca ondulatorul de par ca sa zic asa, adica se incalzeste zona care stange genele si cica ar fi rezultatul mai bun si mai durabil. Nu mi-am cumparat...

Dar oare e vreo diferenta intre clestii de gene ieftini si cel de la MAC de exemplu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Feb 27 2009, 10:44 AM
Post #7


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Chestia aia care se incalzeste am vazut-o si eu la sephora pe site, dar am citit apoi pe makeupalley si fetele nu erau tare incantate. In schimb sunt foarte incantate de ala de la Shu Uemura, desi si eu imi pun intrebarea care poate fi diferenta, intre unul ieftin si unul asa laudat?

Ce mi se pare foarte aiurea e ca nu se gasesc pe marimi, adica eu am ochii foarte mici, normal ca am curbura mai mica, deci niciodata nu reusesc sa ondulez coltul extern la fel de bine ca genele de pe mijlocul ochiului...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 27 2009, 10:46 AM
Post #8





Musafir






Shiseido sau shu emura sunt cei mai buni, nu-mi mai amintesc care ca amandoua incep cu S, mai buni decat MAC.
LE: Daca si voi ziceti, atunci shu emura era, zicea ca desi facut de asiatici, se potriveste bine si ochilor europeni. Conteaza cum e facuta dracovenia, dar daca asta are intaietate, tre sa fie ceva la mijloc. Pare-mi-se ca se potriveste tuturor tipurilor de ochi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Feb 27 2009, 11:18 AM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Am gasit un site englezesc care are clestele Shu Uemura cu 19 lire, cred ca mi-l comand in curand.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Feb 27 2009, 01:28 PM
Post #10


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Claudia, daca nu poti pune site-ul aici, poti sa mi-l trimiti cu mesaj privat? Ca sunt interesata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:05 AM