IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Greutatea si inaltimea potrivite, La copii si adolescenti
my_wings
post Sep 11 2006, 11:12 AM
Post #1





Musafir






salut ! sunt noua pe aici si sper sa ma integrez
care este greutatea si inaltimea la copii (12 ani)...stie cineva un site despre asta sau stiti voi ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
butterflyaway
post Feb 5 2012, 02:56 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Buna ziua...

Sper sa postez unde trebuie problema ce ma intereseaza acum (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) .
Deci este vorba de propria-mi fiica. Are 12 ani si aproape 3 luni, 1.54-55( nu stiu exact dar e intre, nu am mai masurat-o) si "deruleaza" intre 49 kg si cateva grame si rareori 50 dar vad ca reuseste sa se mentina la 49. Problema este urmatoarea... e destul de plinuta. Nu pot sa zic ca e grasa dar are piciorusele destul de umflate. E pofticioasa si mai ales la dulce. zic eu e o perioada normala...
Faza este ca in dragul nostru orasel nu sunt cine stie ce cursuri de sport de urmat, a mers putin la atletism ca ii place sa alerge dar se face afara si sincer, acum, pe gerul asta crancen nu o las, nu vreau sa-mi raceasca. Este si badminton, a mers o luna sau chiar 2,3 sapt poate si mai putin (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) si s-aplictisit... nici nu mergeau colege de-a ei intr-un fel o inteleg.
Asta vara cand am fost la dr de familie a spus ca e plinuta si a trebui sa mai dea putin jos, sa lase painea, biscutii dulciurile etc si cat mai multa miscare. Asta vara pot sa zic ca a fost destul de activa si iarna nu pot sa zic ca este, e si normal ca nici nu are pe unde. Mai nou am obs. ca face 30 de genoflexiuni dimineata si seara. Ce ma sfatuiti sa fac? Sa consult un medic, sa mai ingrijorez, sa o trec la dieta, sa ii interzic dulciurile, painea mai ales sandwichiurile etc?
aaa si apropo mananca foarte repede... chiar ma ingrozeste la cat de repede mananca, cum as putea face sa manance mai incet?
O sa incerc sa o masor si sa o cantaresc sa vad cu exactitate cat are, pana atunci as dori niste sfaturi daca se poate.
O zi minunata va dorim!!! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
my_wings   Greutatea si inaltimea potrivite   Sep 11 2006, 11:12 AM
angeldust   Eu stiu ce cauti, e un tabel ce l-am vazut prin mu...   Sep 11 2006, 11:48 AM
my_wings   multumesc angeldust   Sep 11 2006, 08:01 PM
Diana   my_wings :welcome: Cred ca ce a spus angeldust s...   Sep 11 2006, 08:01 PM
kalua   "BMI"-ul se calculeaza si la copii cu aj...   Sep 11 2006, 10:05 PM
my_wings   poi are 12 ani, fata, 1.47 m, si aproape 40 kg ......   Sep 12 2006, 11:22 AM
17girl   am o verisoara care are 1.46 si 39... deci aceleas...   Sep 12 2006, 01:39 PM
my_wings   e fata...;-)   Sep 12 2006, 05:51 PM
kalua   Tabelele/curbele spun ca e inca ok. La 46 de kilog...   Sep 12 2006, 07:56 PM
my_wings   mutumesc ... :kiss: "fiica ta"....i...   Sep 12 2006, 08:08 PM
kalua   Fiica ta! :)   Sep 12 2006, 08:24 PM
Morphy   Hey, Eu am 16 ani si 1.79m ...si 50 de kg.. cat a...   Jan 8 2008, 03:54 PM
kary_pink   Hey :morderis: :closedeyes: Depinde de la caz...   Jan 8 2008, 04:16 PM
divi2007   waw cu masurile astea ai putea fi manechin ;)   Jan 8 2008, 08:16 PM
FluturasCuReactie  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 03:55 PM