IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

135 Pages V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee, Partea a doua
alyna07
post Jan 3 2008, 09:31 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 64
Joined: 14-September 07
Member No.: 2,230



Continuam aici topicul Totul despre acnee.


Un an nou, o fatzuca noua speram (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) cum sunteti voi?... eu sunt aproximativ ok, doar ca mi-au aparut vreo 4 monstri (nu peste noapte ci cam unul la 2 zile...) nu stiu daca o fi acum perioada aceea in care se agraveaza mai mult starea tenului din cauza Roaccutane-ului sau o lotiune de busuioc pe care am cumparat-o... :-? a folosit vreuna dintre voi Garnier Pure A? daca da, ce parere aveti despre crema? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) mi-a aparut un cos si pe frunte desi ma bucuram ca cel putin fruntea mi-e "luna" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sper ca sunteti si voi mai bine. Va pup si va urez un An Nou Fericit!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dana1
post Jan 4 2008, 09:34 AM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 68
Joined: 15-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,347



QUOTE(alyna07 @ Jan 3 2008, 09:31 PM) *
cum sunteti voi?... nu stiu daca o fi acum perioada aceea in care se agraveaza mai mult starea tenului din cauza Roaccutane-ului


La multi ani! Si eu sunt ok (puteam sa fiu chiar mai bine, dupa 158 de zile de tratament cu roaccutane), dar ma gandesc ca se datoreaza alimentatiei nesanatoase din perioada Craciunului si Anului Nou, dar de acum incolo o sa am eu grija.
Alyna07, tu esti la inceputul tratamentului cu roaccutane si poate ai reactia aceea de inceput (nici eu nu am scapat de faza asta), dar stai linistita, o sa treaca. Va pup!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Jan 4 2008, 11:32 AM
Post #3


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



QUOTE(georgy_georgy @ Dec 28 2007, 06:25 PM) *
si eu vreau o recomandare pt o crema noncomedogena pt hidratare (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) si mai ieftinuta asa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) deci?;;) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)



Ma intereseaza si pe mine o crema hidratanta noncomedogena. Momentan folosesc Glycon ca tratament dar, saptamanal imi fac cate o exfoliere si o masca si nu prea pot aplica Glycon dupa indepartarea mastii pt ca e destul de agresiva, asa ca imi trebuie o crema care sa hidrateze f bine dar sa nu fie comedogena si pe care sa o pot aplica imediat dupa masca.

Ma tenta Sebium de la Bioderma, este buna? Hidrateaza f bine? Cred ca mai buna ar fi Sebium crema pt piele deshidratata si/iritata dupa trat antiacneice decat cea matifianta (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Ati incercat vreodata crema Nivea pt ten gras? Am incercat acum cateva zile crema pt ten normal/mixt (am dat lovitura la borcanul mamei ca ramasesem fara crema) si spre surprinderea mea textura mi s-a parut f usoara (nu ca vechea Nivea care mi se parea f grasa) a intrat rapid in piele si a hidratat f bine. Am aruncat o privire pe ingrediente si pareau ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jan 5 2008, 04:50 AM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



dana ma bucur sa te aud in fine cu vesti bune (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Jan 5 2008, 07:24 PM
Post #5


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



Tocmai mi-am cumparat de la Bioderma Sebium matifiant crema colorata, nuanta deschisa. A mai folosit-o cineva? Sper sa fie buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Jan 6 2008, 01:01 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(arissuca @ Jan 4 2008, 01:32 PM) *
Ma intereseaza si pe mine o crema hidratanta noncomedogena. Momentan folosesc Glycon ca tratament dar, saptamanal imi fac cate o exfoliere si o masca si nu prea pot aplica Glycon dupa indepartarea mastii pt ca e destul de agresiva, asa ca imi trebuie o crema care sa hidrateze f bine dar sa nu fie comedogena si pe care sa o pot aplica imediat dupa masca.


Recomand Ictyane de la Ducray, mi-au recomandat-o si mie fetele si e buna!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Jan 7 2008, 08:15 PM
Post #7





Musafir








Eu folosesc in prezent Sebium de la Bioderma si mi se pare cam grasa, luceste fata toata ziua de la ea.

Nivea pentru ten normal/mixt am folosit mai demult si mi-a placut. De fapt Nivea una dintre marcile ieftine si destul de bune, dupa parerea mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Jan 7 2008, 10:05 PM
Post #8


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



QUOTE(happyCat @ Jan 7 2008, 06:15 PM) *
Eu folosesc in prezent Sebium de la Bioderma si mi se pare cam grasa, luceste fata toata ziua de la ea.

Nivea pentru ten normal/mixt am folosit mai demult si mi-a placut. De fapt Nivea una dintre marcile ieftine si destul de bune, dupa parerea mea.

Foloseste si o crema matifianta, ca sa nu-ti mai straluceasca fata.
Eu am o parere buna si despre produsele Elmiplant. Am incercat recent cateva zile crema antiiritanta si lotiunea tonica si au fost chiar ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Jan 7 2008, 10:44 PM
Post #9





Musafir






geoo...crema Ictyane....intra in piele?luceste dupa?poti da cu fdt dupa ea? ca ma bate si pe mine un gand (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girlish
post Jan 8 2008, 10:01 AM
Post #10


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 262
Joined: 18-February 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 231



QUOTE(rozy @ Jan 7 2008, 08:44 PM) *
geoo...crema Ictyane....intra in piele?luceste dupa?poti da cu fdt dupa ea? ca ma bate si pe mine un gand (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

da la toate intrebarile. Si eu am folosit-o ca baza de machiaj. Dadeam cu fond pudra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

135 Pages V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:07 PM