IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Microdermabraziune?, A facut cineva ?
17girl
post Sep 14 2006, 01:49 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



nici eu, am vazut insa pe beaute test pareri f bune de cel Roc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Sep 17 2006, 07:24 PM
Post #22


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Am setul acela de la L'oreal...nimic spectaculos insa...nu stiu daca am mai mentionat despre el.(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/sad.gif)

Apropos...peelingul chimic profund costa in jur de 1500 de eoru (parca pe eva povestea cineva despre asta).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Sep 17 2006, 07:47 PM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



eu am facut peeling mediu (toata fatza) si a fost 150 euro.. iar cel profund este cu fenoli si probabil e mai scump pt ca trebuie si anestezie de 2 ori + tratament dar chiar 1500 euro? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/huh.gif) Poate pe o suprafata mai mare de corp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katarina
post Oct 30 2006, 12:04 PM
Post #24


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 30-October 06
Member No.: 658



QUOTE(MonicutzaB @ Feb 28 2006, 08:10 PM) *
a aparut de la Clinique - Turnaround 15-Minute Facial

iata descrierea de pe site: "Delivers all the radiance and smoothness of microdermabrasion—with significantly less irritation or stress. Immediately reveals brighter, smoother, more even-toned skin via an advanced cocktail of exfoliants. Use weekly, or for an anytime radiance boost."



tu l-ai folosit? merita pentru urme lasate de acnee...nu f severe, dar sunt niste pete rosii, inestetice.
ai idee cat costa la noi? daca nu, sa-l iau de undeva din freesop.
mersi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 30 2006, 12:13 PM
Post #25


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/welcome.gif) pe eLady, katarina!
Speram sa te simti bine cu noi !
(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Feb 25 2007, 05:49 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



si eu care credeam k dak fac microdermabraziune scap de "gaurele". (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ((((((((
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 25 2007, 06:08 PM
Post #27


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



pe mine ma tenteaza sa imi iau kitul de microdermabraziune de la Roc..ariana, tie de ce nu ti-a placut cel de la L'Oreal?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Feb 25 2007, 08:29 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



sweet_girl,te rog zii si mie cat costa kitul de dermabraziune de la Roc?:* (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 27 2007, 09:37 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



cam 2,5 milioane
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cioba mihaela
post May 2 2007, 09:17 AM
Post #30


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 3
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,567



Haideti sa va spun despre Blooms asta. Eu am inceput microdermabraziune acum vreo 2 luni, tot ptr. semne lasate de acnee ( unele mai mici, altele un pic mai adanci ). Am prins un abonament de 6 sedinte, cu reducere, in sensul ca in loc sa ma coste vreo 1000 Ron m-au costat doar 700 Ron. Drept este ca daca pun si drumul pana la Bucuresti, suma se rotunjeste binisor....
Ce sa va spun? Patroana nu am vazut-o niciodata. Am vorbit doar la telefon si pe email, dar mi s-a parut o femeie normala, mi-a vorbit frumos ( ar fi si culmea sa nu fie asa?!?!). Fata care lucreaza acolo e super de treaba, isi respecta programarile si isi face treaba, atat cat pot aparatura si cremele sa faca acest lucru.
Folosesc gama o gama nemteasca, buna, dar scumpa, din cate am vazut pe internet pe site-urile nemtesti. Cert este ca sa nu va inchipuiti ca aparatul respectiv e minunea. Nicidecum. De creme e vorba. Ele fac sa se regenereze tenul.
Tratamentul prin microdermabraziune nu face nici pe de parte minuni. Semnele f. mici se estompeaza, se exfoliaza tenul, dar straturi f. subtiri, nu mai este atat de gras cul il aveati de obicei, dar.......atat. Cele dintre voi care au puncte negre trebuie sa stiti ca le curata, dar vor reapare, iar cele a caror fata mai "lucreaza" nu cred ca e o terapie f. indicata.
Oricum, una peste alta..... avand in vedere preturile pentru microdermabraziune nu cred ca merita.
E sfatul meu......Pentru mine e cam prea tarziu.... deja am platit, dar pentru voi......
Plus de asta o cosmeticiana buna, mers regulat la ea....... curata mai bine tenul + Reviderm = rezultat sigur. Eventual daca faceti rost de reviderm aratati-l cosmeticienei. Sigur il va folosi corect.
Orice ati hotari va doresc succes! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 10:54 PM