IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Viza S.U.A, Viza turistica sau de afaceri B1/B2
Bia
post Aug 31 2011, 01:54 PM
Post #31


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Hello!
Am un car si mai mare de nervi. Am sunat la ambasada si mi0au cerut toate codurile si pinurile de peste tot, am intrebat apoi de taxa cu pricina si surprizaaa m-au pus sa astept ca nu stiu ce info sa dea. Buuun, astept eu si ma deconecteaza sistemul lor cu ton de ocupat. Acum nu mai pot suna inapoi. Nici programata nu sunt, nici raspuns nu am, nici cod PIN nu mai am. Ma duc sa mai cumpar altul, sa astept iar 24 de ore activare si sa ma rog sa nu ma deconecteze iarasi si sa raman cu buza umflata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 31 2011, 02:17 PM
Post #32


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mda, asta e cam nesimtire! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 31 2011, 03:26 PM
Post #33


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



AM mai platit o data. Om vedea maine ce si cum...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 31 2011, 04:39 PM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Adica vrei sa spui ca de cite ori suni iti trebuie cite un PIN ca sa primesti informatii?
Si ca il cumperi? De curiozitate, cit costa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 31 2011, 05:15 PM
Post #35


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Da! 11$ la cursul bancii Transilvania. Astazi era 3.1 lei cursul.
Teoretic il poti folos in ziua respectiva de mai multe ori DAR eu am incercat de vreo 7 ori dupa faza cu telefonul si imi spune ca pinul este incorect. So... Da, cumperi pana te saturi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 31 2011, 05:27 PM
Post #36


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Vai de fundu` meu! Si daca patesti ca tine sau dai de un incompetent care nu e in stare sa iti dea informatiile necesare, tot platesti... Jenant!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 31 2011, 05:51 PM
Post #37


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Crezi ca le pasa? Nu le pasa... Te rogi de ei sa te primeasca la ei in tara. Daca nu aveam nevoie de licenta asta internationala de practica a meseriei mele o lasam balta, dar...
In Europa nu e scoala atat de bine vazuta in toate tarile din lume... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 31 2011, 06:37 PM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai de-aia si se comporta asa, ca se cred buricul pamintului! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Ca sa nu mai spun ca e posibil sa se faca astea cu telefoanele intentionat. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Ca ies mai multe parale. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Sep 1 2011, 12:08 PM
Post #39


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Da, si cu refuzul de viza la fel!
Chiar am discutat aseara cu al meu si i-am zis ca daca ar fi dupa mine (dar nu pot sa-l oblig) mi-ar placea sa fie undeva in Europa si el si scoala. Acum nu zic ca nu e de ajutor el ca e la NY ca daca mai plateam si chirie ma lua benga la cat costa acolo tot... Om vedea...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 15 2011, 01:09 PM
Post #40


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Inca un pas pentru eliminarea vizelor pentru SUA
Programul Visa Waiver va permite cetăţenilor din anumite ţări să intre īn SUA pentru o perioadă de 90 de zile, īn scop turistic sau de afaceri, fără a avea nevoie de viză. "Vizele nu vor fi eliminate pentru nicio altă ţară īn lipsa unui sistem adecvat de calculare a depăşirii perioadei de sejur", a declarat Edward Alden de la Consiliul pentru Relaţii Externe. Vizitatorii vor fi amprentaţi atāt la intrarea, cāt şi la ieşirea din ţară, ca o metodă de a urmări persoanele care au depăşit perioada legală de şedere īn Statele Unite.
Ţări ca Brazilia, Polonia, Romānia, Bulgaria şi Cipru au făcut lobby pentru eliminarea vizelor, dar au fost īmpiedicate de o dezbatere privind modul de verificare a vizitatorilor după atacurile de la 11 septembrie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 12th June 2024 - 09:46 PM