IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> La ce fel de nunta visati, cum vreti sa fie nunta voastra?, Topic pentru nemaritate
kalua
post Jul 5 2007, 10:40 AM
Post #1





Musafir






Eu m-as marita prin Caribic sau pe vreo insula in Oceanul Indian la tarmul marii, numai el si eu. Probabil in alb, dar nu in rochie de mireasa.
Cand m-as intoarce acasa as face o petrecere fara fite numai cu rudele si prietenii foarte apropiati.

Voi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 5 2007, 11:02 AM
Post #2





Musafir






eu am oroare de evenimente de genul asta...
in general, fara rochie infoiata, coafura, machiaj de dat cu tesla jos de pe fata, tambalau samd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jul 5 2007, 11:11 AM
Post #3


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



si eu la fel am oroare, si in Romania nu prea merge fara tambalaul cu pricina (sa nu mai vorbim de "traditia" cu datul banilor)
cand era cat pe ce sa mi se intample chestia asta visam si eu la ceva linistit, cu putini oameni, bufet suedez (fara sarmale) si trupa de jazz... dar sa fim seriosi, e practic imposibil sa te simti si tu bine si sa fie incantata si matusa din provincie
noroc ca nu sunt adepta casatoriei oricum, asa ca putine sanse sa am cine stie ce dileme organizatorice
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jul 5 2007, 11:31 AM
Post #4


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Ce topic fain (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
M-am gandit la chestia asta in ultima vreme, din fericire (heh..) familia mea e cam ciudata asa ca nu voi fi obligata sa invit si partea intunecata a clanului la nunta *mea*, ceea ce imi lasa destula libertate. Stiu unde si cand va fi cununia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Intr-o joi seara, in amurg, intr-o biserica splendida din varful unui deal, la vreo 15 km de orasul in care m-am nascut. Privelistea e superba, un lac intins intre dealuri intr-o parte, si muntii in cealalta.

Restul include centuri de castitate, turniruri, pletosi si barbosi beti (dintre care o mare parte clerici) si cai pascand pe spatiul verde din curtea castelului.



Edited pentru Fortelady (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 5 2007, 11:32 AM
Post #5





Musafir






o armura? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jul 5 2007, 11:37 AM
Post #6


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Nu (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Hai mai, nu rade , stiu ca ti-ai imaginat varianta hardcore (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Si nu o sa fie asa. Oricum decorul (care e acolo de vreo 600 de ani) va face totul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jul 5 2007, 11:41 AM
Post #7





Musafir






(da, mi-a trecut prin fata ochilor si centura de castitate,.... si un turnir samd)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 5 2007, 11:54 AM
Post #8





Musafir






midnight, nu-l inviti si pe Max? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Are si tunica si tot echipamentul. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Doua tipe pe care le cunosc s-au maritat la notar, numai ele doua. Petrecerea au facut-o intr-una din salile castelului-fortareata din Salzburg si toti invitatii (nu multi, vreo 20-25) au fost rugati sa vina imbracati medieval si oamenii s-au conformat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
midnight
post Jul 5 2007, 12:17 PM
Post #9


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 216
Joined: 19-March 07
From: Timisoara
Member No.: 1,366



Kalua, trebuie sa fi fost misto la castelul din Salzburg (la asta ar fi si mai si:P)
Si simt cumva nevoia sa ma explic, locul de care vorbesc, desi poate suna "exotic" pentru altcineva, e unul din locurile mele de suflet in care mi-am petrecut o mare parte din adolescenta, fie la baute cu prietenii, fie la povesti, fie la escalada, fie la depus juramantul de cercetas noaptea sub pod ((IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ), fie igienizand cu ceilalti scoutzi imprejurimile si bagandu-mi mainile sa culeg de pe jos sticle goale, doze de bere, plastice, ambalaje, pungi si ce draq mai era pe acolo, amintiri lasate de turisti (nici nu stiu de unde atatea gunoaie pentru ca desi e muzeu - sau poate tocmai de-aia - nu prea misuna lumea pe acolo chiar in flux continuu).
Scuze pentru marele offtopic, tin si eu ca omul la o imagine decenta (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) si nu voiam sa las cu posturile de mai sus impresia vreunei "rockeritza vietzii" cu vene taiate, pentagrame, centuri si mai stiu eu ce (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Ca nu e cazul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Jul 5 2007, 12:30 PM
Post #10


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu visez la ceva spontan. Fara toale si bijuterii de fite. Doar noi doi!
Cred ca cel mai mult mi-ar placea sa nu fie in Romania. Poate intr-un oras frumos, la ambasada....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:51 AM