Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

Rating 5
Entries on Tuesday 9th October 2007

entry Oct 9 2007, 07:19 PM
Imi iau vacanta. Nu mai vreau sa stiu nimic de nimeni, de suferinte, de probleme, de bucurii sau intamplari insignifiante de peste zi. M-am saturat sa fac conversatie politicoasa, doar pentru a nu leza persoana care mi se adreseaza, desi nu mi-a mai vorbit de…nu mai stiu cand, iar cand am avut mai mare nevoie de ea, nici macar un mail nu mi-a dat, ca sa nu mai vorbesc de lucruri dificile, cum ar fi formatul numarului meu de telefon. Nu mai vreau sa imi mai pese. Gata! M-am saturat! Nu mai vreau sa stiu de ce ai facut acel gest negandit, nesabuit. Nu mai vreau sa stiu daca razi sau daca plangi. Nu te mai gandi la mine.

Nu mai suport! Nu mai vreau explicatii. Nu mai vreau sa simt nevoia de explicatii. Nu mai vreau sa simt…punct. M-am saturat sa imi pese de altii iar lor sa nu le pese de mine. M-am saturat sa fac pe intelegatoarea, pe infirmiera, pe sora, pe mama, pe iubita, pe puternica, iar pe mine sa ma las pe mai tarziu…mereu pe mai tarziu.

M-am saturat sa fiu atenta. Sa ma prefac ca ma intereseaza teme de discutie pe care poate nu le cunosc sau nu ma privesc.

Si mai ales, m-am saturat sa am intrebari fara raspuns sau, mai rau…sa primesc raspunsuri mincinoase. Spune-mi adevarul verde in fata, nu te mai ascunde dupa deget, nu ma menaja, ca nu sunt din sticla si te rog…nu ma face proasta in fata!

Azi imi iau vacanta de la acest bal mascat. Imi scot masca si ma duc sa ma plimb desculta prin iarba. Pentru o vreme…vreau sa ma gandesc doar la mine. Nu m-am mai intalnit cu mine de mult si imi lipsesc.

Si daca, atunci cand voi reveni, vei mai fi aici…inseamna ca tie iti pasa.

 
« Next Oldest · It's all about me · Next Newest »
 
SMTWTFS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


My Blog Links


My Picture

1 user(s) viewing
1 guest(s)
0 member(s)
0 anonymous member(s)

Search My Blog