IPB WARNING [2] Illegal string offset 'member_id' (Line: 638 of /modules/blog/lib/lib_blogfunctions.php)
Forum pentru femei - eLady.ro -> Cum sa multumesti un barbat - ghid pentru femei

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

Rating 5
Entries on Tuesday 27th November 2007

entry Nov 27 2007, 06:34 PM


Pentru ca pana acum am scris numai din punctul de vedere al unei femei si am primit plangeri (poate pentru ca sunt femeie? D’ooooh!), m-am gandit sa trec baricada in curtea dragilor nostri veniti de pe Marte si sa le cercetez un pic tabara. Zis si facut. Mi-am intins antenutele printre amicii mei masculi (si am destui, ca ma inteleg mai bine cu barbatii decat cu femeile) si le-am pus o intrebare simpla: Ce astepti de la o femeie pentru a te simti multumit?


Ei bine, dragele mele, luati-va agendele si notati:


1- el trebuie sa fie pe primul loc in viata ta. Deci, daca aveati in plan o cariera…adio! Examen important? Mofturi! Obosita? Chef sa fiti singurica? Sa va rasfatati? Dar ce e, frate, cu egoismul asta pe voi? Nu vedeti ca sarmanul e nebagat in…seama, ca are nevoie de un masaj la talpi, un pahar de vin si eventual si o felatie…toate in acelasi timp??


2-Vorba multa, saracie sigura. Deci, incetati va rog sa ii explicati un lucru simplu cu 10 000 de cuvinte, pentru ca el e baiat mare si pricepe. Chiar daca l-ati trimis sa cumpere ceapa si morcovi si se intoarce cu trei kilograme de carne, ca era la oferta (2+1). Si nu il certati pentru asta. Pentru ca se streseaza. Cel mai bine ar fi sa nu vorbiti deloc. Decat daca va intreaba. Si chiar si atunci, ei considera ca sunt suficiente doar trei cuvinte: “Da, dragul meu!”


3-Trebuie sa fiti mereu atenta, draguta, tandra, iubitoare. Indiferent daca sunteti obosita, seful v-a mancat ficatii iar, ati picat vreun examen, flamanda, etc. Toate astea trebuie lasate la usa cuibusorului de nebunii. In schimb, trebuie sa il ascultati cat de rau i-a mers lui astazi, ce dobitoc este seful lui, ce trafic infernal a fost de dimineata si multe altele. Adoptati un zambet intelegator si dragastos si mangaiati-l pe cap linistitor.


4-Nu fiti geloase! Nimic nu este mai urat decat o femeie isterica, care ii scoate ochii pentru orice privire libidinoasa aruncata vreunei trecatoare cu cracii pana in gat. Oricum, “ce e frumos si lui Dumnezeu ii place”, iar el nu face nimic rau…doar se uita.


5-Trebuie sa fi o femeie sigura pe tine, puternica, aranjata, cocheta, sa se laude amicilor ce gagica beton are. Deci, daca nu esti vreo Hillary Clinton, nu prea ai nici o sansa, iubita!


6-Timpul maxim de aranjare inainte sa iesiti in oras este de 10 minute. Cel mult! In aceste 10 minute tu trebuie sa: te speli, te cremuiesti, te imbraci, te fardezi, te parfumezi, te piepteni. Hmmm….deci, e clar! Isi doreste o Superwoman! Sau o papusa, ca astea vin gata aranjate.


7-Trebuie sa fi puctuala. Ce e ala sfert academic? De ce in conceptia femeilor ora 7 inseamna cel putin 7.15? Dragelor, va rog frumos! Punctualitatea este o dovada de seriozitate. Ce daca el intarzie cate o noapte intreaga cand iese cu baietii? El e barbat! Are voie.


8-Daca va inseala, nu faceti atata caz din asta. Tot pe voi va iubeste. E insa in firea lui de barbat, de vanator sa faca asta. Deci, nu e vina lui. E genetica treaba. In schimb, Doamne fereste sa calcati voi stramb. Care e diferenta? Un barbat care se culca cu mai multe femei e un macho, un barbat adevarat, o femeie care se culca cu mai multi barbati este o ######. Clar?


9-Nu iti mai schimba parerile la fiecare 5 minute. E confuz pentru un barbat sa inteleaga ce vrei sa spui sau sa faci, daca te tot razgandesti de trei ori pe ora. Practic, mi-a zis Alin, un bun prieten, "trebuie sa va comportati cu noi cum am face-o si noi cu voi".



Hmmmmm…..pai, atunci cum ramane cu punctul 1 ?!?

« Next Oldest · It's all about me · Next Newest »

Comments

angeldust
post Dec 7 2007, 08:30 AM
Comment #1





Musafir






Da...mai citeam pe un blog misto ceva de genul "Eu nu il stresez niciodata pe iubi, sunt asa discreta ca nici macar nu stie ca sunt prietena lui" (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page

 
« Next Oldest · It's all about me · Next Newest »
 
SMTWTFS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


My Blog Links


My Picture

2 user(s) viewing
2 guest(s)
0 member(s)
0 anonymous member(s)

Search My Blog



IPB WARNING [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/elady/public_html/forums/init.php:365) (Line: 0 of Unknown)